Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W Ustce odbyła się kolejna edycja Półmaratonu Słowińskiego...

W Ustce odbył się XXIV Półmaraton Słowiński (zdjęcia)

W Ustce odbyła się kolejna edycja Półmaratonu Słowińskiego oraz Półmaraton Mistrzostw Polski Lekarzy.

W sobotnie popołudnie pogoda dopisała i tym samym były dobre warunki biegowe w XXIV Półmaratonie Słowińskim o Puchar Burmistrza Ustki. W ramach tej imprezy przeprowadzono również XXII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Półmaratonie. Na starcie zameldowało się 96 osób. Uczestnicy mieli do przebiegnięcia 21097 metrów z Rowów (tam na otwarciu imprezy dla biegaczy i biegaczek zaśpiewał gminny zespół Babiniec) do Ustki. Wszyscy pokonali ten dystans. Po starcie faworyci ostro ruszyli do przodu, narzucili ostre tempo, systematycznie gubili rywali i samotnie walczyli z czasem. Jako pierwszy na mecie zameldował się Patryk Błaszczyk (Jantar Ustka). Ustczanin osiągnął czas 1.13.01 godz. Zwycięski Błaszczyk za ten wyczyn otrzymał puchar burmistrza Ustki. Była też kopertówka, a w niej 800 zł.

Drugą lokatę wywalczył Robert Czerniak (Ekonomik Maratończyk Lębork). Jego czas wyniósł 1.15.09 godz. Lęborczanin został nagrodzony pucharem i kwotą 500 zł. Trzecią pozycję zajął ubiegłoroczny triumfator Artur Pelo (7. Brygada Obrony Wybrzeża Słupsk). Tak więc trzeciego biegacza na mecie nagrodzono pucharem i pieniędzmi w wysokości 300 zł. Warto dodać, że Pelo przed półmaratonem tego samego dnia w godzinach przedpołudniowych uczestniczył w 5. PKO Biegu Charytatywnym na stadionie 650-lecia w Słupsku, a rano przy pomocy przechodnia złapał złodzieja i obaj panowie przekazali go policji. Dalsza klasyfikacja poza podium: 4. Grzegorz Józefczyk (Wejherowo) - 1.21.54 godz., 5. Łukasz Mielewczyk (Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk) 1.27.44 godz., 6. Stanisław Wegner (Poznań) - 1.28.23 godz., 7. Rafał Kamieniecki (Tupot Ustka) - 1.28.29 godz., 8. Jakub Tuschner (Gdynia) - 1.28.48 godz., 9. Mateusz Masłowski (Słupsk) - 1.29.08 godz., 10. Robert Pajura (Gdynia) - 1.30.06 godz.

W gronie kobiet wygrała Elżbieta Tuwalska (Zantyr Sztum) - 1.34.32 godz. Triumfatorka otrzymała puchar burmistrza Ustki i nagrodę pieniężną 800 zł. Druga była Małgorzata Tuwalska (Zantyr) - 1.34.38 godz. (puchar, 500 zł). Warto przypomnieć, że w 2018 roku ta biegaczka była zwyciężczynią. Trzecia finiszowała Jagoda Kubiak (Wejherowo) - 1.42.12 godz. (puchar, 300 zł). Czwarta była Magdalena Jałowska (Maratończyk Poznań) - 1.45.34 godz. - ta biegaczka w stawce kobiecej została złotą medalistką XXII Mistrzostw Polski Lekarzy w Półmaratonie, 5. Kinga Maleszka-Bagińska (Wrocław) - 1.50.32 godz., 6. Agnieszka Mizera (Ustka-Lędowo) - 1.55.14 godz., 7. Dorota Liske (Łódź) - 1.57.16 godz., 8. Renata Skoczyńska (USB Ustka) - 1.57.55 godz. W XXII Mistrzostwach Polski Lekarzy w Półmaratonie triumfował pewny faworyt Arkadiusz Szczupaczyński (Gryfice) - 1.30.56 godz. Drugi był Lucjan Habieda (Frydman) - 1.32.39 godz. Trzecia lokata przypadła Grzegorzowi Krawczykowi (Radom) - 1.35.05 godz. W grupie lekarzy M-70 lat i więcej na pierwszym miejscu został sklasyfikowany ustczanin Edward Pokorny - 2.08.49 godz. W stawce kobiet wicemistrzynią została Agnieszka Foltyn (Kluszkowce) - 2.06.58 godz.

Mieszkańcy nie ustąpią. „To drzewo przetrwało powódź, ale nie przetrwa KFC"