Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Ustce tona węgla będzie kosztować 1800 złotych. Można już składać wnioski

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Ustczanie będą mogli kupić tańszy węgiel w składzie przy ul. Dworcowej. Trzeba pamiętać o zaświadczeniu z ratusza
Ustczanie będą mogli kupić tańszy węgiel w składzie przy ul. Dworcowej. Trzeba pamiętać o zaświadczeniu z ratusza Bogumiła Rzeczkowska
Do tej pory ze 130 uprawnionych gospodarstw domowych 56 zgłosiło chęć zakupu węgla w preferencyjnej cenie. Ustczanie będą mogli kupić opał w składzie przy ulicy Dworcowej po 1800 złotych za tonę.

- Mieszkańcy Ustki mogą już składać wnioski do burmistrza o wydanie zaświadczeń uprawniających do preferencyjnego zakupu węgla. Druki dostępne są w ratuszu w Biurze Obsługi Interesantów, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz w wersji elektronicznej na stronie internetowej urzędu – informuje Eliza Mordal, rzeczniczka usteckiego ratusza.

Ustczanie będą mogli zaopatrzyć się w węgiel w firmie Bostar, która prowadzi skład przy ulicy Dworcowej 2. Jest to podmiot zewnętrzny, który jako pierwszy - spośród podmiotów uprawnionych wskazanych w przepisach - zgłosił się do sprzedaży, oferując cenę 1 tony węgla luzem 1800 zł brutto. Jednak do tej ceny należy doliczyć ewentualne koszty pakowania węgla w worki oraz jego przewozu do miejsca zamieszkania kupującego. Te kwoty wskazuje sprzedawca. Transport na terenie miasta powyżej 100 kilogramów dla mieszkańców jest wliczony w cenę. Płatne będą tylko dostawy mniejszych ilości opału. Szczegóły odbioru zostaną ustalone w umowie pomiędzy sprzedającym a kupującym węgiel.

Kupić węgiel w preferencyjnej cenie może osoba z gospodarstwa domowego, która jest uprawniona do dodatku węglowego. Wcześniej ratusz przyjmował zgłoszenia od tych osób, aby mieć rozeznanie, ile opału potrzebują mieszkańcy.
- W ramach wstępnego rozeznania prowadzonego od 24 października do dnia 8 listopada otrzymaliśmy 56 zgłoszeń spośród 130 uprawnionych gospodarstw domowych – mówi Eliza Mordal. - Zapotrzebowanie na orzech w tym roku wynosi 21 ton, a w 2023 roku – 25,5. Odpowiednio na ekogroszek – 43,6 i 58, 6, a na miał po 1,5 tony w tym i w następnym roku.

Teraz ustczanie spełniający warunki muszą zwrócić się do burmistrza z wnioskiem o wydanie zaświadczenia uprawniającego do zakupu preferencyjnego paliwa. Z tym zaświadczeniem zgłoszą się do składu, by podpisać umowę o zakup.

- Mieszkańcy Ustki, którzy zgłosili chęć preferencyjnego zakupu, telefonicznie zostaną poinformowani o dostępności węgla na składzie. W chwili obecnej oczekujemy na zawarcie umowy firmy Bostar z PGE Paliwa Sp z o. o. z siedzibą w Krakowie – mówi Eliza Mordal.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza