Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Ustce znowu pojedziemy ulicą Marynarki Polskiej w kierunku morza

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
WF
W piątek Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Ustce poinformował o przywróceniu dawnej organizacji ruchu na ulicy Marynarki Polskiej i w starej części miasta. To skutek wygranej sprawy administracyjnej przez usteckiego hotelarza.

- Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Ustce informuje, iż w dniach 7-10 stycznia 2020 przystępuje do prac związanych z przywróceniem poprzedniej organizacji ruchu na ulicach: Marynarki Polskiej, Żeromskiego, Zaruskiego, Beniowskiego, Kilińskiego, Mickiewicza, Piłsudskiego, Kaszubskiej, Kopernika, Czerwonych Kosynierów, Sprzymierzeńców, Wyszyńskiego oraz Chopina. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na znaki - czytamy w komunikacie.

Zmiana organizacji ruchu w centrum Ustki jest skutkiem przegranego przez starostę słupskiego procesu, którego przedmiotem była skarga na zamknięcie części ulicy Marynarki Polskiej w sezonie i odwrócenie kierunku jazdy.

29 kwietnia 2019 roku starosta słupski zatwierdził projekt stałej organizacji ruchu na ulicy Marynarki Polskiej i kilku sąsiednich ulic w starej części Ustki. Włodzimierz Gąsior, właściciel hotelu Morze, zaskarżył zarządzenie starosty do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Przedsiębiorca twierdził m.in., że wyłączenie ul. Marynarki Polskiej z ruchu kołowego, z wyjątkiem dostępu dla mieszkańców tej ulicy, ale już nie właścicieli i klientów nieruchomości, narusza jego interes prawny. Argumentował, że jest właścicielem nieruchomości i w sposób stały prowadzi w niej działalność gospodarczą. Natomiast zmiana organizacji ruchu istotnie narusza jego uprawnienia właścicielskie, ograniczając dostęp do hotelu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zgodził się z argumentacją przedsiębiorcy i uznał za nieważne zarządzenie starosty słupskiego zatwierdzające zmianę organizacji ruchu na ul. Marynarki Polskiej w Ustce. Starosta nie odwołał się do NSA. Wydał zarządzenie dotyczące przywrócenia poprzedniej organizacji ruchu.

Od następnego tygodnia po Ustce jeździmy więc jak przed wakacjami 2019 roku. Jednocześnie wciąż trwają konsultacje dotyczące organizacji ruchu w mieście.

Zobacz także:Śmierdząca substancja w domu na Marynarki Polskiej w Ustce. Ewakuacja mieszkańców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza