Wagonik z logiem AJ Fabryki Mebli dołącza do Pociągu Marzeń

Wojciech Nowak
Wojciech Nowak
- Ludzie są wartością przedsiębiorstwa. W naszej organizacji wspieramy się wzajemnie i dzielimy się naszymi sukcesami. Pomaganie innym daje satysfakcję i jednoczy. Uważamy, że dobro, to wartość wewnątrz człowieka, który potrafi to uzewnętrznić – mówi Jarosław Cichy, dyrektor zarządzający w AJ Fabryka Mebli.
- Ludzie są wartością przedsiębiorstwa. W naszej organizacji wspieramy się wzajemnie i dzielimy się naszymi sukcesami. Pomaganie innym daje satysfakcję i jednoczy. Uważamy, że dobro, to wartość wewnątrz człowieka, który potrafi to uzewnętrznić – mówi Jarosław Cichy, dyrektor zarządzający w AJ Fabryka Mebli. materiały prasowe AJ Fabryka Mebli
Udostępnij:
Kolejny wagonik w Pociągu Marzeń! Do akcji charytatywnej „Głosu” dołączyła firma AJ Fabryka Mebli, która wraz z resztą partnerów pomorze sfinansować budowę „Strefy ciszy” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego w Damnicy.

AJ Produkter AB to grupa 26 firm, zlokalizowanych w 19 krajach europejskich. Historia AJ Fabryki Mebli rozpoczyna się w 2001 roku wraz z przejęciem firmy AWO - małego zakładu stolarskiego, mieszczącego się w Słupsku, przez wspomnianą już szwedzką firmę AJ Produkter AB. Wraz z nową nazwą – AJ Fabryka Mebli Sp. z o.o. – firma rozpoczęła produkcję mebli w bogatym asortymencie. Dekadę wstecz, ze względu na planowany, dynamiczny rozwój, działalność została przeniesiona do nowo wybudowanej fabryki w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Redzikowie. Obecnie trwa budowa kolejnej hali produkcyjnej, która zostanie oddana do użytku w sierpniu 2022 r.

Rozwój działalności oznacza coraz większą liczbę pracowników, którzy są najistotniejszym elementem każdej prężnie rozwijającej się firmy. Nie inaczej jest w AJ Fabryce Mebli.

- Ludzie są wartością przedsiębiorstwa. W naszej organizacji wspieramy się wzajemnie i dzielimy się naszymi sukcesami. Pomaganie innym daje satysfakcję i jednoczy. Uważamy, że dobro, to wartość wewnątrz człowieka, który potrafi to uzewnętrznić. Dlatego po otrzymaniu propozycji udziału w akcji „Pociąg Marzeń” nie wahaliśmy się ani chwili, by pomóc Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu im. Marynarza Polskiego w Damnicy, tym bardziej, że dużo naszych pracowników jest z gminy Damnica – mówi Jarosław Cichy, dyrektor zarządzający w AJ Fabryka Mebli.

Firma w „Pociągu Marzeń” bierze udział pierwszy raz, ale każdego roku angażuje się w coraz to nowe przedsięwzięcia społeczne i charytatywne.

- Nasi pracownicy otwarci są na udział we wszystkich proponowanych akcjach wspierających lokalną społeczność. Pomagamy lokalnym domom dziecka, nieobca jest nam też współpraca ze szkołami. Wspieramy nie tylko placówki, ale równi też instytucje, które pomagają innym. Współpracujemy z fundacjami „Przystań” i „Nadzieja”. Mamy w firmie grupę biegaczy, z której jesteśmy bardzo dumni. Chętnie biorą oni udział w wydarzeniach sportowych, szczególnie charytatywnych i osiągają sukcesy. Poza tym jesteśmy partnerem w akcjach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Głobinie – wylicza Jarosław Cichy. – W tym roku przekazaliśmy na licytacje WOŚP prace wykonane przez naszych pracowników na centrach obróbczych oraz oryginalną choinkę wykonaną z drewna. Od wielu lat dofinansowujemy także renowację obiektów sakralnych – dodaje.

Jeśli mowa o szkołach to AJ Fabryka Mebli współpracuje z kilkoma szkołami średnimi w Słupsku.

- Regularnie przeznaczamy stypendia dla uczniów ZST Drzewniak. Natomiast w ubiegłym roku byliśmy sponsorem Festiwalu Nauki Explory w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupsku – wskazuje Jarosław Cichy.

AJ Fabryka Mebli, wraz z resztą partnerów, pomoże „Głosowi” w zbiórce pieniędzy na utworzenie sali terapeutycznej, tzw. „Strefy ciszy”, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Sala ta będzie miejscem, gdzie dzieciom z autyzmem będzie łatwiej poradzić sobie z emocjami, wyciszyć się, odpocząć od hałasu i zgiełku, a także miło spędzić czas z terapeutą, rodzicem lub z samym sobą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie