Walczyli, ale zostali z niczym. Sandecja Nowy Sącz coraz bliżej 3. ligi!

Remigiusz Szurek
Piłkarze Sandecji osiadają na dnie tabeli 2. ligi. Do końca sezonu zostały dla nich cztery kolejki fot. Sandecja.pl
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz wybrali się na Pomorze, by sprostać sporemu wyzwaniu. Tym była bez wątpienia chęć zdobycia punktów na boisku Chojniczanki, siódmej ekipy w tabeli. Gracze trenera Roberta Kasperczyka, mimo że ostatni w lidze, 13 kwietnia już pokazali, że potrafią ograć faworyta na jego terenie pokonując 2:1 wicelidera 2. ligi KKS Kalisz.

Piątkowe starcie z chojniczanami szybko mogło zacząć się źle dla gości, ale Polacek świetnie interweniował po bardzo groźnej próbie Szumilasa. W kolejnych minutach brakowało klarownych okazji z obydwu stron. W 20. minucie po dośrodkowaniu głową uderzał Łotysz Sabala – futbolówka nieznacznie minęła cel. Kilka minut później odpowiedziała Sandecja, z kilku metrów szczęścia próbował Wolsztyński, ale Antkowiak bardzo dobrze obronił jego strzał. Pod koniec pierwszej połowy bramce Słowaka z Sandecji próbowali zagrozić Prałat i Szumilas, ale doświadczony 34-letni golkiper był na posterunku.

W drugiej części widać było po miejscowych sportową złość za niewykorzystane sytuacje. Jeszcze w 49. minucie Nawotka uratował Sandecję ofiarnym wślizgiem, ale co się odwlecze... Osiem minut później gospodarze dopięli swego – aktywny Sabala pognał na bramkę gości, najpierw jego strzał odbił Polacek, ale już wobec dobitki nie miał większych szans. W 70. minucie sam na sam z golkiperem „biało-czarnych” znalazł się Prałat i tylko ofiarna interwencja obrońcy gości zapobiegła nieszczęściu Sandecji. Pojedyncze zrywy zmęczonych sądeczan nie mogły już wyrządzić zbyt wiele krzywdy rywalom.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Gracze z Sądecczyzny ponieśli szesnastą (!) porażkę w tym sezonie 2. ligi, co sprawia, że są niestety coraz bliżej spadku na czwarty poziom rozgrywkowy w Polsce.

Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Sabala 57.

Chojniczanka: Antkowiak - Szymusik, Goliński, Edmundsson, Banach - Kolesar (55 Kozina), Nowacki, Szumilas (84 Paprzycki), Vitalucci, Prałat (84 Korczyc) - Sabala (90 Firmino). Sandecja: Polacek - Talar (65 Sobczak), Bartków, Buchta, Słaby, Nawotka - Gołębiowski, Potoma (65 Wilczyński), Kołbon, Kamiński (65 Maślanka) - Wolsztyński (83 Marcinho). Żółte kartki: Szymusik, Goliński, Kolesar, Nowacki, Prałat - Bartków, Buchta, Sobczak, Kołbon. Czerwona kartka: Nowacki (88., za drugą żółtą). Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn).