Walkowery w Bałtyckiej III lidze i Pomorskiej IV lidze

Michał Król (z lewej) zdobył gola ze Startem Mrzezino, ale został on skasowany.
Michał Król (z lewej) zdobył gola ze Startem Mrzezino, ale został on skasowany. Fot. Krzysztof Tomasik
Pomorskie ligi już pauzują, tymczasem trzeba jednak zweryfikować tabele. Bałtyk Gdynia i Start Mrzezino otrzymały punkty walkowerem.

W Bałtyckiej III lidze, Bałtyk Gdynia, otrzymał trzy punkty walkowerem za mecz z minionej kolejki. To miała być pierwsza runda spotkań z wiosny. Ze względu na opady śniegu odwołano ją, ale jeden mecz Bałtyk Gdynia z outsiderem Olimpią Sztum miał się odbyć.

Goście jednak nie przyjechali. Tłumaczyli się awarią busa, a także tym, że auto z zawodnikami jadącymi z Nowego Dworu do Sztumu miało wypadek. Pomorski ZPN nie miał litości i przyznał walkower 3:0 dla gospodarzy. Tym samym w pierwszym terminie wiosny w Bałtyckiej III lidze zagra tylko 14 zespołów, bo Bałtyk i Olimpia będą pauzować.

W IV lidze Pomorze Prime Food Brda Przechlewo przegrała na boisku ze Startem Mrzezino 1:3. Niestety, Pom. ZPN zweryfikował mecz na 0:3, ze względu na to, ze w przechlewskim zespole przez kilka minut zabrakło młodzieżowca.

- Sytuacja miała miejsce w 56. minucie meczu. Z boiska zszedł Żmuda-Trzebiatowski, a wszedł za niego Orłowski. Szybko się zorientowaliśmy w pomyłce i w 66. minucie nastąpiła kolejna zmiana. Za Gostomczyka wszedł Tomaszewski. Jednak te kilka minut zabrakło młodzieżowca - tłumaczy Józef Saladziak, kierownik Prime Food Brdy.

Szczęście w nieszczęściu, że gospodarze tego meczu i tak przegrali, gorzej że Michał Król, strzelec gola dla Brdy w tym spotkaniu musi się obejść smakiem. Jego trafienie została skasowane, bo wynik walkowera brzmi 0:3.