Tylko do wtorku 12 lutego można zgłaszać atrakcje do udziału w akcji Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny 2019. W poprzedniej odsłonie wzięło udział ponad 165 tysięcy osób i 757 partnerów z całej Polski.

Przed nami 6. edycja lubianych obniżek cen o połowę. - Turystyka weekendowa rośnie z roku na rok - stwierdza agencji informacyjnej Newseria Biznes Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Polacy coraz więcej podróżują. Polubiliśmy krótkie, weekendowe wypady, najczęściej, gdy sprzyja temu pogoda. Akcja Weekend za pół ceny ma sprzyjać ożywieniu ruchu turystycznego poza sezonem.

- Turystyka krótkookresowa to prawie 40% wszystkich wyjazdów Polaków.

Na wyjazdy weekendowe Polacy najchętniej wybierają duże miasta, takie jak Warszawa, Gdańsk, Kraków, Poznań i Wrocław, które są w ścisłej czołówce, ale również inne regiony Polski, które są atrakcyjne turystycznie, przede wszystkim morze i góry – podaje Andrzejczyk.

Termin: Wiosenny "Weekend za pół ceny” 2019 został zaplanowany 15-17 marca.

Polska Organizacja Turystyczna organizuje 6. edycję akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” i zachęca do zgłaszania obiektów agroturystycznych, gastronomicznych i rozmaitych atrakcji funkcjonujących na obszarach wiejskich.

Jak zgłosić miejsce do udziału? Zainteresowani powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.polskazobaczwiecej.pl/formularz-dodawania-obiektow. Tu również zasady uczestnictwa - główną jest obniżenie o minimum 50% ceny usługi lub produktu.

Za pomocą zniżek na produkty i usługi turystyczne miasta, gminy i wsie mogą promować swoje atrakcje. Informacje o nich trafią na stronę akcji.

– Zachęcamy wszystkie przedsiębiorstwa i instytucje działające w branży turystycznej, jak i podmioty z branż powiązanych z turystyką, do zarejestrowania się na stronie polskazobaczwiecej.pl. Rejestracja trwa jedynie 5 minut – podkreśla Robert Andrzejczyk.

W 2018 roku z wiosennej i jesiennej edycji akcji POT oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki skorzystało niemal 300 tys. Polaków.