Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Weekendowe imprezy w regionie słupskim. Gdzie się wybrać?

Daniel Klusek
Karen Edwards zaśpiewa w sobotę na Komeda Jazz Festival.
Karen Edwards zaśpiewa w sobotę na Komeda Jazz Festival. Archiwum
Koncerty, spektakle, wystawy i propozycje rodzinne - w weekend w regionie sporo będzie się działo.

W słupskim teatrze Rondo w sobotę zakończy się słupska część 20. Komeda Jazz Festival. Natomiast w Motor Rock Pubie będzie można posłuchać ostrej muzyki. Nie zabraknie też propozycji dla dzieci i rodziców.

Sprawdź też: Lista imprez w Twoim regionie zawsze na portalu STREFA IMPREZ

Koniec Komedy

Sobotnim koncertem w teatrze Rondo kończy się 20. Komeda Jazz Festival w Słupsku. Tego wieczora zagrają: Artur Dutkiewicz "Prana" i Karen Edwards, to jedna z najciekawszych amerykań­skich wokalistek młodego pokolenia. Bilety po 80 zł są do nabycia w Rondzie. Natomiast o godz. 22 w Piwnicy Anna de Croy rozpocznie się jam session. Wstęp wolny.

Jaś, Małgosia i Czarownica

W sobotnie przedpołudnie do słupskiej Tęczy będzie się można wybrać na przedstawienie "Jaś i Małgosia". Pewnego razu matka wysłała dzieci do lasu, aby zaniosły obiad ojcu, który pracuje przy wyrębie drzew. Napot­kany wilk wydaje się groźny, jednak przy bliższym spot­kaniu okazuje się przyjazny dzieciom. Napotkane po drodze słodycze mylą im dro­gę i sprawiają, że dzieci wpadają w sidła zastawione przez Czarownicę, która zamyka Jasia i Małgosię w klatce, zapowiadając, że niebawem upiecze je z majerankiem... Początek przedstawienia w sobotę o godz. 11. Bilety kosztują 18 i 15 złotych.

Dla dzieci w herbaciarni Filart

"Czytamy dzieciom" to kolejna odsłona akcji związanej z promocją czytelnictwa wśród dzieci i rodziców. W Słupsku organizowana jest w herbaciarni Filart zlokalizowanej pomiędzy Nową Bramą a tramwajem przy ul. Filmowej 5.

- Zapraszamy dzieciaki i ich rodziców do naszej herbaciarni w sobotę 15 listopada na godzinę 12. Wspólnie będziemy czytać bajkę "Elmer. Słoń w kratkę" Davida McKee. Imprezę poprowadzi profesjonalna animatorka, zapewnimy też słodki poczęstunek dla dzieci - mówi Małgorzata Sokołowska z Filartu.

Ostro w Motorze

W sobotę w Motor Rock Pubie zagra zespół Plebania. Pięć albumów, kilkanaście lat walki z wszelkimi objawami nietolerancji, kilkaset zagranych koncertów i megatony wygenerowanej energii to dotychczasowy dorobek Plebanii. Do twórczości zespołu przylgnęło jakiś czas temu określenie "punk reggae indian music" i z tej formułki członkowie Plebanii, pytani o uprawianą przez siebie dziedzinę, chętnie korzystają. Tego wieczora zagra również Borgia, czyli brudny punk z Wejherowa. Początek koncertu o godz. 20, wejś­ciów­ki kosztują 10 złotych.

Czytamy dzieciom

W ramach kampanii głoś­nego czytania dzieciom, herbaciarnia FilAR'T zaprasza rodziców ze swoimi pociechami na sobotnie czytanie najmłodszym, które odbywają się cyklicznie w lokalu przy ul. Filmowej 5. Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 12. Dla dzieci przewidziany jest poczęstunek ze słodkościami oraz konkursy. Wstęp jest wolny.

Zaśpiewa Drag Queen

W sobotę w słupskim klubie Dom Ówka wystąpi Żaklina, najbardziej znana polska Drag Queen. Żaklina, czyli Jacek Kudliński, zaśpiewa, zatańczy i będzie się bawić razem z gośćmi klubu. Początek w sobotę o godz. 21. Wstęp kosztuje siedem złotych.

Wolność w kadrze

W usteckim Bałtyckim Centrum Kultury oglądać można wystawę fotograficzną "Wolność w kadrze zatrzymana" opracowaną przez Waldemara Michorzewskiego. Jest to próba przypomnienia atmosfery panującej wiosną 1989 roku w Słupsku i zebrania w jednym miejscu materiałów związanych z kampanią wyborczą. Na wystawie można zobaczyć zdjęcia, plakaty i inne materiały związane z pierwszymi wolnymi wyborami w roku 1989. Wstęp jest wolny.

Takie miasto

W słupskim muzeum zobaczyć można wystawę fotograficzną "Słupsk - wczoraj i dziś". Na niemal pół tysiącu fotografii uwieczniono Słupsk w XX i XXI wieku. Zobaczyć można, jak w przecią­gu lat zmieniało się miasto, zarówno starówka, jak i osiedla, jakich budynków i ulic już nie ma, a jakie powstały po wojnie.

Małpy w Baszcie

W Baszcie Czarownic og­lądać można wystawę Michała Hyjka "Pasaż małp". To interaktywne przedstawienie książki Waltera Benjamina "Pasaże paryskie", połączenie przestrzeni rzeźbiarskiej i wirtualnej strefy danych i dwa poziomy informacji - Wi-Fi z ograniczonym dostępem i wykorzystanie zbliżeniowej technologii kodów NFC. Wstęp jest wolny.

Jej katedry

W słupskiej kaplicy św. Jerzego czynna jest wystawa tkaniny artystycznej Marii Gostylli-Pachuckiej "Moje katedry". W pracach twórczyni łączy różne rodzaje splotów: gobelinowy, dywanowy, sumak, czasem pojawiają się elementy przypominające powrozy. Kompo- zycje budowane na zasadzie powtarzalności rytmów, zamknięte u dołu owalem przypominającym kształt instrumentu, świadczą o wpływie muzyki, która jest drugą pasją artystki. Wstęp wolny.

Pasje z drewna

Wystawę "Pasje w drewnie ukryte" można oglądać w Młynie Zamkowym. Wystawa jest pokłosiem III Mię­dzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego Artystów Nieprofesjonalnych, który odbył się w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach na przełomie sierpnia i września. Wzię­ło w nim udział 10 osób. Uczestnikami byli twórcy ze Słupska i powiatu słupskiego, z innych powiatów województwa pomorskiego, z powiatu cieszyńskiego, a także z Niemiec. Rzeźby, które powstały, nawiązują do życia i pracy dawnych mieszkań­ców wsi słowińskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza