Weekendowe sparingi Czarnych Słupsk

[email protected]
Łukasz Capar/Archiwum
Słupska drużyna rozegrała w Koszalinie dwa mecze sparingowe – z miejscowym AZS oraz Spójnią Stargard.

W sobotę Czarni pokonali Spójnie Stargard 73 – 69, w niedzielę natomiast zremisowali z AZS Koszalin 80 – 80 (w meczu towarzyskim nie rozegrano dogrywki).

Po raz kolejny na wyróżnienie zasługuję Dominic Artis. Nowy rozgrywający Czarnych Panter był liderem w obydwu spotkaniach. W meczu z pierwszoligowcem rzucił 15 punktów oraz bardzo dobrze współpracował z wysokim Blausem. W niedzielę już niemal w pojedynkę nakręcał ofensywną grę Czarnych i skończył spotkanie z dorobkiem 28 punktów oraz 4 zbiórek.
Słupszczanie musieli radzić sobie bez Stephana Hurta, którego kibice najprawdopodobniej nie zobaczą już w barwach Czarnych. Zawodnik ma problemy zdrowotne i za porozumieniem stron rozwiąże kontakt. W meczu z AZS nie wystąpił też Mantas Cesnauskis, a powodem jego absencji był niegroźny uraz.

Czarni Słupsk - Spójnia Stargard 73:69 (21:15, 17:23, 20:16, 15:15)
Czarni: Blaus 16, Watts 16, Artis 15, Stelmach 7, Zalewski 6, Bonarek 4, Cesnauskis 3, Seweryn 3, Wall 3.
Spójnia: Bręk 14, Koziorowicz 11, Pabian 10, Pytyś 9, Raczyński 7, Czujkowski 6, Berdzik 5, Dymała 4, Fraś 3.

AZS Koszalin – Czarni Słupsk 80:80
Czarni – Zalewski 3, Artis 28, Watts 21, Seweryn 7, Powideł 2, Wall 4, Stelmach 3, Bonarek 3, Blaus 9

W drugim meczu kontrolnym w ten weekend, AZS Koszalin zmierzył się z Czarnymi Słupsk.W przeciwieństwie do sobotniego meczu z London Lions, mecz z Czarnymi był zamknięty dla publiczności. W zespole ze Słupska wystąpiła trójka zawodników, którzy w poprzednim sezonie grali w AZS (Piotr Stelmach, Daniel Wall, Jakub Zalewski). W I kwarcie przewagę wypracowali sobie gości. Ich najwyższa przewaga w meczu wynosiła 13 pkt. W końcówce AZS przegrywał 71:80, ale serią 9:0 doprowadził do remisu. Ze względu na sparingowy charakter meczu nie zdecydowano się na dogrywkę. AZS Koszalin - Czarni Słupsk 80:80 (17:26, 25:21, 23:21, 15:12) AZS: Basabe 18 (11 zb., 3 prze.), Baldwin 16 (1x3, 6 zb., 3 as.), Jeszke 8 (5 zb.), Chatkevicius 2, Leńczuk 0 (3 as.) - Dłoniak 14 (1x3, 4 zb.), Młynarski 10 (2x3), Lewis 6 (3 zb.), Kucharewicz 2, Wadowski 2, Kiwilsza 2. Czarni: Artis 28, Watts 21, Blaus 9, Seweryn 7, Wall 4, Bonarek 3, Stelmach 3, Zalewski 3, Powideł 2, Urban 0. Zobacz także AZS Koszalin - Siarka Tarnobrzeg 105:54

Sparing: AZS Koszalin - Czarni Słupsk 80:80 [ZDJĘCIA]

Oglądaj także: Sparing. Czarni Słupsk – London Lions 78:97 - wideo archiwum