Weekendowe wyniki młodych koszykarzy Czarnych

Michał Piątkowski
Za nami kolejne mecze w juniorów Czarnych Słupsk.

Ważne zwycięstwo juniorów w Kolbudach. Juniorzy Energii Laminopol Słupsk odnieśli ważne zwycięstwo w lidze U17 w kontekście walki o awans do rozgrywek centralnych. Zmierzyli się w Kolbudach z miejscową Bryzą. Mecz od początku nie układał się po myśli słupszczan. Pomimo niezłej gry w obronie, gra Energii w ataku była bardzo nieskuteczna. Do przerwy zdołali rzucić tylko 18 punktów i przegrywali 18:28. W trzeciej kwarcie obrona była jeszcze lepsza i wykorzystywane były łatwe rzuty z szybkiego ataku. Słupska drużyna szybko odrobiła straty i wyszła na prowadzenie w 36 minucie meczu. Do końca spotkania nieznacznie przeważała drużyna ze Słupska, ale rywale mocno naciskali. Ostatecznie Energa Laminopol Słupsk pokonała zespół UKS Bryza Kolbudy 54:52.

W dniu 27.11.2022 r. koszykarze Energa Geoida Słupsk na wyjeździe nieznacznie przegrali z Młodymi Lwami SP27 Gdańsk 63:50.
Od początku meczu przewagę uzyskali Słupszczanie. Pod koniec drugiej kwarty młodzi koszykarze Energa popełnili kilka strat piłki i gospodarze objęli prowadzenie. Po zmianie stron goście przejęli inicjatywę na boisku i próbowali odrobić straty. Pod koniec trzeciej kwarty Słupszczanie oddali inicjatywę gospodarzom. Popełniali błędy w obronie i razili skutecznością rzutów spod kosza. W kolejnym spotkaniu (04.12.2022) koszykarze Energa Geoida podejmą SKS Gama Starogard Gdański.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0