Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wężykiem, jedź wężykiem. Dziurawa droga z Niedarzyna do Borzytuchomia. Kierowcy są wściekli (zdjęcia)

Sylwia Lis
Dziurawa droga z Niedarzyna do Borzytuchomia.
Dziurawa droga z Niedarzyna do Borzytuchomia. Sylwia Lis
Wężykiem, jedź wężykiem. Dziurawa droga z Niedarzyna do Borzytuchomia. Kierowcy są wściekli.

Dziury w drogach to teraz prawdziwa plaga. Kierowcy klną i jeżdżą. Niemal codziennie odbieramy telefony od zdenerwowanych kierowców, którzy mają już dosyć fatalnej nawierzchni drogi gruntowej z Niedarzyna do Borzytuchomia.
- Już krew mnie zalewa - mówi mężczyzna, który kilka razy w tygodniu pokonuje drogę gruntową z Niedarzyna do Borzytuchomia. - Dziura goni dziurę, można zawieszenie uszkodzić. Błoto, wyrwy, szlag mnie trafia. Czasem mam ochotę wysiąść z samochodu, zostawić go na poboczu i dalej iść na piechotę. Inni kierowcy też narzekają. - Przecież płacę podatki i co? - mówi zdenerwowany mieszkaniec. - Poprawy nie widać. Normalnie jechać nie można. Kierowcy jeżdżą slalomem, niektóre z wyrw mają nawet blisko metr średnicy, nie chcę nawet myśleć, co mogłoby się stać, gdyby ktoś w taką wjechał z dosyć dużą prędkością.
- Inny dodaje: Nie sztuka wpaść w dziurę i uszkodzić zawieszenie - mówi. - Wystarczy pojeździć po tych drogach, a zawieszenie siada już po kilku przejazdach. Czyli przyczyna pośrednia, a nie bezpośrednia uszkodzenia pojazdu. Proponuję po wiosennych przeglądach i naprawach samochodów zabierać rachunki i wnioski dostarczyć do odpowiedzialnych za ten stan drogi. W tym przypadku do gminy.
Dodajmy, że z tej drogi korzysta też kierowca busa, który dowozi dzieci do szkoły w Borzytuchomiu.
Witold Cyba, wójt Borzytuchomia uspokaja.
- W tej chwili wszystkie drogi gruntowa w gminie wyglądają tak samo i wymagają remontu - mówi. - Winna jest pogoda, ciągły deszcz powoduje rozmycie dróg, jest mnóstwo błota i dziur. Byliśmy na miejscu i stwierdziliśmy, że dziur jest zbyt dużo, żeby je zasypać. Trzeba sprowadzić sprzęt. Ale mam dobrą wiadomość, mamy w planach większy remont tej drogi. Mamy już przygotowany projekt i z funduszu dróg samorządowych tę drogę chcemy całkowicie wyposażyć w płyty jumbo. W tym roku zamierzamy na ten cel wydać blisko 300 tysięcy złotych. Mimo to w kwietniu prowizorycznie ta droga będzie poprawiana.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza