Wicemistrz bez szans W Gryfii! Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Enea Zastal BC Zielona Góra 80:63

Michał Piątkowski
Czarni nie zwalniają tempa. Piękny sen trwa. Słupszczanie wygrali z Zastalem Zieloną Góra 80:63.

Pierwsza kwarta to bardzo dobra gra Czarnych. Świetnie dysponowany był kapitan słupszczan Marek Klassen. Rozgrywający tylko w pierwszej połowie, aż czterokrotnie trafił za trzy oraz rozdał kilka naprawdę ładnych asyst. Swoje punkty dokładali Słupiński oraz Musiał i po pierwszych dziesięciu minutach gry było 23 do 17 dla Czarnych.

W drugiej kwarcie gra toczyła się punkt za punkt. Oba zespoły grały niezwykle twardo, co przekładało się na bardzo dobrą obronę. Cały czas skuteczny z linii rzutów wolnych był Słupiński, swoje pierwsze punkty zdobywał też Lewis. Goście odpowiadali celnymi rzutami Zyskowskiego oraz Nenadića. Cały czas jednak do przerwy wygrywali koszykarze ze Słupska. Po 20 minutach gry było 38:35.

Trzecia odsłona meczu dalej była niezwykle wyrównana. Zastal stawiał na grę pod kosz i to głównie tam zdobywał punkty. Trójkę z faulem trafił Beech, akcję dwa plus jeden zaliczył Lewis, a dwa razy z półdystansu przymierzył Garrett. Czarni wygrywali 56:50.

Znakomicie ostatnią część meczu rozegrali Czarni. Goście nie potrafiali znaleźć drogi do naszego kosza, a Czarni w ataku grali jak natchnieni. Świetny był Lewis, swoje punktu dołożyli Klassen oraz Beech, Kolejną trójkę dołożył Kuba Musiał i jasne stało się kto tego dnia wygra. Ostatecznie rewelacja tego sezonu ograła gości z Zielonej Góry 80:63.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Enea Zastal BC Zielona Góra 80:63 (23:17 | 15:18 | 18:15 | 24:13)

Czarni: Anthony Marcus Lewis 18, Bartosz Jankowski 0, Beau Beech 9, Marek Klassen 17, Jakub Musiał 7, Mikołaj Witlińsk 10, Dawid Słupiński 8, Kalif Young 4, Billy Garrett 7.

Zastal: Jarosław Zyskowski 14, Andrzej Mazurczak 4, David Brembly 7, Krzysztof Sulima3, Dragan Apić 6, Nemanja Nenadić 15, Tony Meier 0, Przemysław Żołnierewicz 12, Devoe Joseph 0.