Wicemistrzostwo województwa zuchów Energii Branq Słupsk

Michał Piątkowski
16 kwietnia 2023 w Słupsku odbył się Turniej Finałowy POZKosz w kategorii zuchów (U-10 M). Duży sukces zanotował zespół Enegii Branq Słupsk, który w najmłodszej z organizowanych kategorii wiekowych zajął 2 miejsce, zdobywając tytuł Wicemistrza woj. pomorskiego.

Turniej organizowany był w formule Final - six i uczestniczyło w nim 6 najlepszych zespołów klubowych naszego województwa.
W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym zespół ze Słupska pokonał drużynę Politechniki Gdańskiej 68:25, a najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Krzysztof Nitka 32.

W spotkaniu półfinałowym przeciwko zespołowi LaSalle Gdańsk nasza drużyna zwyciężyła w stosunku 81:60, a najwięcej punktów zdobył Michał Kaczmarczyk - 35.

W wielkim finale podopieczni Roberta Jakubiaka ulegli niestety faworyzowanej i niepokonanej w tym sezonie drużynie GAK Gdynia 59:93, a najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył ponownie Krzysiu Nitka 36, który został również królem strzelców rozgrywek ze średnią punktową 31 na mecz).

Pomimo finałowej porażki wicemistrzostwo województwa można uznać za duży sukces zespołu, zważywszy, że chłopcy trenują razem dopiero od 8 miesięcy.