Wielkie emocje w hali Gryfia w Słupsku. Grupa Sierleccy Czarni wygrała z Legią Warszawa 82:80 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przemysław Wawryk
od 16 lat
W ramach trzeciej kolejki Orlen Basket Ligi, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk podejmowała na swoim parkiecie zespół Legii Warszawa. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym do końca meczu, lepsi okazali się Czarni, którzy wygrali 82:80.

Dotychczasowe dwa mecze były dla Czarnych bardzo nieudane. W piątkowym meczu kibice zgromadzeni w słupskiej hali Gryfia obserwowali zupełnie inną grę drużyny znad Słupi. Drużyna Czarnych pokazała olbrzymi charakter, wolę walki i co ważne, zaangażowanie.

Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany. Wszystko rozstrzygnęło się praktycznie na dwie sekundy przed końcem meczu. Faulowany Verners Kohs stanął na linii rzutów osobistych. Zgodnie z instrukcją od Mantasa Cesnauskisa, Łotysz trafił pierwszy rzut, a drugi specjalnie spudłował. Rozpaczliwy rzut Legii ze swojej połowy nie trafił do celu. Ostatecznie Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrała z Legia Warszawa 82:80.

Najlepszym graczem Czarnych był Michael Caffey, który rzucił 24 punkty, zebrał z tablicy 2 piłki i rozdał 3 asysty. W drużynie gości wyróżnił się Raymond Cowels, autor 19 punktów i 5 zbiórek.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Legia Warszawa 82:80 (18:18, 30:28, 17:18, 17:16)

Czarni: Mike Caffey 24, Verners Kohs 16, Michał Michalak 13, Daniel Szymkiewicz 9, Paweł Leończyk 8 (11 zb), Macio Teague 6, Benas Griciunas 3, Szymon Wójcik 2, Bartosz Jankowski 1,

Legia: Raymond Cowels 19, Christian Vital 18, Marcel Ponitka 10, Aric Holman 10, Grzegorz Kulka 7, Michał Kolenda 5, Shawn Pipes 5, Josip Sobin 4, Dariusz Wyka 2, Marcin Wieluński 0.