Wielkie emocje w Słupsku. Grupa Sierleccy Czarni przegrała z WKS Śląsk Wrocław 75:77

Przemysław Wawryk
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk przegrała z WKS Śląsk Wrocław 75:77
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk przegrała z WKS Śląsk Wrocław 75:77 Przemysław Wawryk
W ramach V kolejki Energa Basket Liga, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk zmierzyła się na własnym parkiecie z WKS Śląsk Wrocław. Lepsza okazała się drużyna gości, która po emocjonującym meczu wygrała 77:75.

W wypełnionej po brzegi słupskiej hali Gryfia kibice mogli obejrzeć dziś spotkanie, emocjonujące do ostatnich sekund. Naprzeciw drużyny ze Słupska stanął Śląsk Wrocław. Grupa Sierleccy Czarni niespecjalnie dobrze weszła w mecz i już praktycznie od początku musiała gonić gości, którzy bardzo szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Po pierwszej połowie 15 punktami prowadził Śląsk. Druga część meczu to znaczna poprawa gry Czarnych. Lepiej zagrali w obronie oraz częściej trafiali do kosza. Wynikiem tego było wyjście na jednopunktowe prowadzenie. Jednak kluczowe akcje wykańczał Jeremiah Martin, a Aleksander Dziewa popisał się blokiem w ostatniej akcji gospodarzy, którzy mieli szanse na doprowadzenie do remisu i dogrywki. Ostatecznie Śląsk wygrał 77:75 i w doskonałych nastrojach wraca do Wrocławia. Najlepszy graczem Czarnych był Shavon Coleman- zdobywca 15 punktów.

od 16 lat

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - WKS Śląsk Wrocław 75:77 (17:27 | 13:18 | 17:12 | 28:20)

Czarni: Shavon Coleman 15, Diante Watkins 12, Mikołaj Witliński 10 (11 zb), Zack Bryant 10, Michał Chyliński 9, Paweł Leończyk 8, De'Quon Lake 6, Jakub Musiał 3, David DiLeo 2, Bartosz Jankowski 0.

Śląsk: Jeremiah Martin 23, Aleksander Dziewa 13, Łukasz Kolenda 11, Daniel Gołębiowski 11, Conor Morgan 10, Jakub Nizioł 5, Artsiom Parakhouski 4, Mikołaj Adamczak 0.