Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielkie otwarcie nowego skrzydła szkoły w Czarnej Dąbrówce (ZDJĘCIA)

Sylwia Lis
Sylwia Lis
W Czarnej Dąbrówce otwarto nowe skrzydło szkoły. Koszt budowy wyniósł aż 11 milionów złotych. Dofinasowanie to aż ponad 8 milionów złotych. Na tę przebudowę uczniowie nie mogli się doczekać, bo wcześniej gnieździli się w ciasnych pomieszczeniach.
W Czarnej Dąbrówce otwarto nowe skrzydło szkoły. Koszt budowy wyniósł aż 11 milionów złotych. Dofinasowanie to aż ponad 8 milionów złotych. Na tę przebudowę uczniowie nie mogli się doczekać, bo wcześniej gnieździli się w ciasnych pomieszczeniach. Jan Stolc
W Czarnej Dąbrówce otwarto nowe skrzydło szkoły. Koszt budowy wyniósł aż 11 milionów złotych. Dofinasowanie to aż ponad 8 milionów złotych. Na tę przebudowę uczniowie nie mogli się doczekać, bo wcześniej gnieździli się w ciasnych pomieszczeniach.

W ostatnich latach gmina Czarna Dąbrówka mocno się rozwija i stała się domem dla wielu rodzin z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. Wymagało to zapewnienia odpowiedniego zaplecza oświatowego. Podjęto więc decyzję o rozbudowie między innymi Szkoły Podstawowej w Czarnej Dąbrówce.

Inwestycja zakończyła się. W nowym skrzydle znalazły się nowoczesne sale lekcyjne dla oddziałów przedszkolnych, biblioteka, aula oraz plac zabaw.

- Inwestycja była długo wyczekiwana przez lokalną wspólnotę - podkreśla Jan Kleinszmidt, przewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego. - Szczególnie ze względu na fakt, że nie wszyscy uczniowie mieścili się w dotychczasowym budynku, a przedszkolaki musiały uczyć się w pomieszczeniach Centrum Informacji Turystycznej. Od teraz już stworzone warunki lokalowe będą odpowiadały miejscowym potrzebom, a w nowo dobudowanej części będą przede wszystkim oddziały przedszkolne. Na szczęście dzieci u nas na Kaszubach przybywa i będą miały lepsze warunki do nauki oraz zabawy.

Koszt prac był ogromny.

- Inwestycja dofinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu "Polski Ład" kwotą aż 8,5 miliona złotych. Łączny koszt to aż 11 milionów złotych. - podkreślał w rozmowie z "Głosem" wójt Jan Klasa. - Dzięki tak dużemu wsparciu nie zatrzymujemy dobrego tempa inwestycyjnego w naszej gminie.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza