Wielkie pieniądze na przebudowę portu w Ustce

  Wielkie pieniądze na przebudowę portu w Ustce

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Wielkie pieniądze na przebudowę portu w Ustce
  W poniedziałek w siedzibie gdyńskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kpt. Maciej Jeleniewski, zastępca dyrektora ds. Inspekcji Morskiej Urzędu Morskiego w Słupsku uczestnicy w podpisaniu umowy na temat przebudowy portu w Ustce.
  Wielkie pieniądze na przebudowę portu w Ustce
  Chodzi o dofinansowanie na kwotę 188.897.941 zł projektu pn.: „Przebudowa wejścia do Portu Ustka” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" w ramach Priorytetu 1. Promowanie rybołówstwa zrównoważonego środowiskowo, zasobooszczędnego, innowacyjnego, konkurencyjnego i opartego na wiedzy w zakresie działania "Inwestycje w zakresie poprawy infrastruktury portów rybackich, giełd rybnych, miejsc wyładunku i przystani oraz w celu zwiększenia efektywności energetycznej przyczyniającej się do ochrony środowiska".

  - Umową o dofinansowanie objęty jest I etap przedsięwzięcia, który zostanie zrealizowany do końca I kwartału 2023r.
  i w swoim zakresie obejmuje m.in.: zaprojektowanie i budowę nowego falochronu zachodniego o długości ok 800m, wraz z nabrzeżem przeładunkowym o długości ok 230m, ostrogą tłumiącą falowanie o długości ok 85m oraz nabrzeżem cumowniczym długości ok 250m łączącym nowy falochron Zachodni ze starym - wyjaśnia Anna Woś, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Słupsku
  Ponadto nabrzeża zostaną uzbrojone w instalacje sanitarne, punkty poboru wody, sieć energetyczną i kanalizację. Zakres prac związany z realizacją całej operacji zapewnia całkowitą komplementarność z istniejącą infrastrukturą oraz wyposażeniem Portu Ustka. Dzięki podjęciu planowanych prac zostaną poprawione warunki cumowania i stacjonowania jednostek rybackich na terenie portu macierzystego – Ustka.

  W ramach umowy o dofinansowanie zostanie wykonany również projekt budowlany kolejnego etapu przebudowy wejścia do portu Ustka, na który składają się: budowa nowego falochronu Wschodniego w miejscu istniejącego wraz z przebudową nabrzeża Pilotowego oraz częściową rozbiórką starego falochron zachodniego i budową pochłaniacza falowania. Zaprojektowana zostanie również obrotnica o średnicy około 200m.
  ZOBACZ TAKŻE: Sztorm w Ustce. Ksawery uderza w port

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (119)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (119) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Ustki

  Zdjęcia z Ustki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.