Wielkie pieniądze na rewitalizację Słupska, Ustki i Lęborka (wideo, zdjęcia)

Zbigniew Marecki

Wideo

Zobacz galerię (14 zdjęć)
- To nie są czcze obietnice, ale miliony złotych na duże zmiany społeczne w tych miastach - zapewniał dzisiaj na ulicy Długiej w Słupsku Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego tuż przed podpisaniem umowy z prezydentem Słupska i burmistrzem Ustki.

- W wyniku decyzji Zarząd Województwa środki unijne zostaną przeznaczone na rewitalizację wybranych obszarów Słupska, Ustki oraz Lęborka. Dzięki udziałowi w projektach mieszkańcy, m.in. bezrobotni, seniorzy, osoby z niepełnosprawnością lub rodziny, będą mogli skorzystać z szeregu działań ukierunkowanych na ich aktywizację zawodową i integrację społeczną.

Odbudowana zostanie również infrastruktura przestrzeni publicznych w miastach. Unijne pieniądze na rewitalizację to ogromny impuls rozwojowy dla obszarów miast, które dotychczas ze względu na występujące na ich terenie problemy społeczne, takie jak bezrobocie, ubóstwo, niesamodzielność mieszkańców, oraz zniszczoną infrastrukturę ulegały postępującej degradacji.

Głównym celem prowadzonych działań rewitalizacyjnych będzie aktywizacja zawodowa i integracja społeczna mieszkańców. W ramach projektów poprawi się stan infrastruktury.

Realizowane będą m.in. remonty dróg, renowacja obiektów o wartości architektonicznej i historycznej, kamienic, budynków użyteczności publicznej. Poprawi się estetyka parków miejskich oraz funkcjonalność miejsc rekreacji. Planowane działania są wynikiem przeprowadzonych konsultacji społecznych, będą odpowiadać na problemy, potrzeby i sugestie mieszkańców.

Zmiany w Słupsku. Rewitalizacja obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia

Działania społeczne przewidziane w projekcie skierowane będą do 400 mieszkańców zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich rodzin, a w szczególności do: seniorów, osób z niepełnosprawnością, rodzin z trudnościami opiekuńczo-wychowawczymi, oraz dzieci i młodzieży pochodzących z takich rodzin. Planowane działania będą dotyczyć 4 głównych inicjatyw: rozwoju usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, rozwoju i upowszechnienia teleopieki, utworzenia placówki wsparcia dziennego oraz rodzinnej poradni psychologicznej z mieszkaniem terapeutycznym.

W ramach działań infrastrukturalnych zagospodarowane zostaną Bulwary nad Słupią – powstaną kładki, ścieżka rowerowa, nowe miejsca do spacerowania, uprawiania sportów i wypoczynku. Przebudowane zostaną drogi na Podgrodziu: ulica Mostnika, Armii Krajowej, Dominikańska, Kowalska, Szarych Szeregów.

Dodatkowo także w pozostałych rejonach: ul. Długa, Ogrodowa, Polna, Płowiecka, Sygietyńska i Świętopełka. Wyremontowane zostaną chodniki przy ul. Partyzantów oraz przy Powstańców Warszawskich, a także podwórka przy ulicach Partyzantów, Armii Krajowej, Szkolnej, Jaracza, Długiej, Polnej, Ogrodowej i Deotymy. Renowacji poddane zostaną zabytkowe obiekty – średniowieczna baszta obronna z budynkiem przymurnym, gdzie powstanie Centrum Współpracy Międzypokoleniowej i Streetworkingu i Centrum Seniora, a także kamienica Otto Freundlicha – tu powstanie Centrum Wsparcia, obejmujące np. Psychologiczną Poradnię Rodzinną oraz centrum dla start-upów.

Przy ulicy Ogrodowej jeden z budynków zostanie zaadaptowany na rzecz Placówki Wsparcia Dziennego „Dom Sąsiedzki”. Ponadto przebudowana zostanie wozownia na potrzeby Nowego Teatru, powstanie w niej Centrum Inicjatyw Społecznych i Artystycznych. W ramach projektu zaplanowano odtworzenie zieleni i skwerów, w tym Parku Waldorffa z placem Błogosławionego Bronisława Kostkowskiego, Placu Powstańców Warszawskich, alei Sienkiewicza. Ważnym elementem projektu będzie remont i renowacja kamienic (16 kamienic komunalnych i 45 budynków wspólnot mieszkaniowych). Łączna wartość dwóch projektów rewitalizacji Słupska to 76,6 mln zł. Dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wyniesie ponad 42,5 mln zł.

Ustka dla mieszkańców. Usługi społeczne i infrastruktura

Działania w ramach rewitalizacji skoncentrowane będą na rozwoju usług społecznych dla osób niesamodzielnych i ich opiekunów. Wsparciem objętych zostanie 120 mieszkańców Ustki zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, m.in. rodziców i dzieci, osób niesamodzielnych i ich opiekunów. Powstanie Centrum Wsparcia Mieszkańców, gdzie świadczonych będzie szereg usług społecznych, m.in.: fizjoterapia, zajęcia dla dzieci i młodzieży, warsztaty i szkolenia dla rodziców i dzieci oraz poradnictwo zawodowe. Dla osób starszych powstanie Klubu Seniora pod nazwą "Klub Aktywnych", który organizować będzie zajęcia rękodzielnicze, muzyczne, sportowe, literackie. Ponadto rozwinięty zostanie już funkcjonujący na terenie Ustki system teleopieki.
Dzięki realizacji projektu na nowo zagospodarowane zostaną tereny Ośrodka Sportu i Rekreacji z przeznaczeniem m.in. na plac zabaw, siłownię napowietrzną, miniboisko, oraz przestrzeń YOUNG SPOT, w skład której wchodzić będą pumptrack, skatepark, street workout, streetball i trampoliny ziemne. Ważnym elementem projektu będzie zagospodarowanie przyblokowych przestrzeni publicznych przy ulicy Grunwaldzkiej. Zadanie to zostanie zrealizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową KORAB. Przeprowadzona zostanie także przebudowa ul. Legionów i ul. Zielonej oraz rozbudowa ul. Rybackiej wraz z budową kładki nad ciekiem Otocznica. Łączna wartość dwóch projektów rewitalizacji w Ustce to 13,7 mln zł. Dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wyniesie ponad 9,6 mln zł.

Rewitalizacja obszaru Nowy Świat w Lęborku

Projekt zakłada adaptację obecnej bazy Zakładu Komunikacji Miejskiej na Klub Osiedlowy "Baza", w ramach którego będą działać trzy placówki tj.: Punkt Wsparcia Rodzin, Punkt Wsparcia Seniorów oraz Ośrodek Pracy z Młodymi „Nasze Miejsce”. Budynek po byłej kotłowni przy ul. Łokietka zostanie zaadaptowany na potrzeby Placówki Wsparcia Dziennego, w której prowadzone będą zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży. Poszerzona zostanie oferta Lęborskiego Centrum Kultury o nowe funkcje, m.in. zajęcia warsztatowe, np. ze streetartu czy zajęć tanecznych. Ze wsparcia skorzysta łącznie 165 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich rodziny.

Projekt obejmuje ponadto kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznych, podwórek integracyjnych, terenów rekreacyjnych (w rejonie ul. Kazimierza Wielkiego, na Placu Kopernika, na zapleczu remizy straży pożarnej czy Malczewskiego 31-33, gdzie powstanie boisko wielofunkcyjne, skwerze przy „Orliku” na Pl. Piastowskim), rozbudowę monitoringu, remont dróg dojazdowych i ciągów pieszych oraz remont części wspólnych w 36 budynkach mieszkalnych, w tym 28 budynkach komunalnych i socjalnych oraz 8 należących do wspólnot mieszkaniowych. Łączna wartość dwóch projektów rewitalizacji w Lęborku to 21,1 mln zł. Dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wyniesie ponad 14 mln zł.

Komentarze 32

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 05.12.2017 o 06:27, spm napisał:

panie struk - zmiany spoleczne to beda jak slupsk bedzie mial szybkie polaczenie drogowe z trojmiastem i jeszcze szybsza 2-torowa kolej !rewitalizacja to lipa oklejona styropianem ,to plastikowe ronda,to ring na pół-gwizdka,to gipsoweswinki w pastelowe ciapki,to brak mieszkan komunalnych,to brzydkie  osiedla wokol slupskaw postaci kaszmarkow przypominajace czworaki,to ....praca za najnizsza krajowa to  smrod wydobywajacy sie z kominow mieszkan komunalnych,to brak miejsc postojowych......to dojenie kasy przez aquapark......

 


,

 

czyli jedna wielka styropianowa lipa !

R
Rafi

Co za bzdury, nad projektem pracowalo mnostwo ludzi, z roznych wydzialow,przeciez jedna osoba nie zna sie na wszystkim,nad poziomem przestepczosci w rejonie rewitalizacji,nad gospodarka, struktura zatrudnienia itp, ale smietanke spiaja tylko ci, ktorzy ida na konferencje, czyt. dyrektorzy, kierownicy, a ci ktorzy cos robili rzeczywiscie siedza cicho, albo sa pomijani

k
keephorno
W dniu 04.12.2017 o 17:39, Gość napisał:

No to pozytywnie. Mam tylko zastrzeżenia  do rewitalizacji budynków wspólnot mieszkaniowych. Uważam za niesprawiedliwe że budynki wspólnotowe są remontowane w całości z przyznanych środków a moja wspólnota pokryła je z własnych  pieniędzy. Finansowane powinny być tylko elewacje frontowe a nie klatki schodowe, dachy i inne.

Nie w całości. To tylko dofinansowanie w części, remonty głównie z pieniędzy wspólnoty. Tej nformacji R. nie podaje - tylko my zrobimy.....

G
Gość

Jak zawsze wszystko to za późno i nic już nie uratuje naszego miasta - tak blisko dna nigdy nie było!

s
spm

panie struk - zmiany spoleczne to beda jak slupsk bedzie mial szybkie polaczenie drogowe z trojmiastem i jeszcze szybsza 2-torowa kolej !

rewitalizacja to lipa oklejona styropianem ,to plastikowe ronda,to ring na pół-gwizdka,to gipsowe

swinki w pastelowe ciapki,to brak mieszkan komunalnych,to brzydkie  osiedla wokol slupska

w postaci kaszmarkow przypominajace czworaki,to ....praca za najnizsza krajowa to  smrod 

wydobywajacy sie z kominow mieszkan komunalnych,to brak miejsc postojowych......to dojenie kasy przez aquapark......

c
czarna pantera
W dniu 04.12.2017 o 23:29, mieszkaniec napisał:

W tych wszystkich działaniach to uważają że trzeba poprawiać jakość życia osób wykluczonych społecznie, niezaradnych życiowo, tych co nie chcą być zaradnymi, tych co nie chcą iść do pracy, a człowiek który zarabia trochę więcej niż minimalne wynagrodzenie, a dużo mniej niż średnie krajowe, to zostawia się bez pomocy, bo przecież mają jakość życia jaką sobie sami zapewnią!!!

...a ile to jest netto ? ...to troche wiecej niz minimum a duzo mniej niz srednia krajowa ?  :D 
Nie wiem jak to teraz jest w Polsce pod tym wzgledem...ale o ile minimum to 1500 zl netto, a srednia krajowa to 3500 zl netto, to te troche wiecej niz minimum to ile ? ...1800 ? 1900 ?  :D 
To cienizna mocium panie, oj cienizna.  :) 
...zeby bylo to tyle co potrzeba do godnego zycia, to te 1900 zl trzeba pomnozyc przez 4.  :) 
...a jak do tego partnerka zarabia podobnie....plus dodatek na dzieci...to wtedy juz nie jest zle !  :D 
Pozdrawiam z Luksemburga.  :)

m
mieszkaniec

W tych wszystkich działaniach to uważają że trzeba poprawiać jakość życia osób wykluczonych społecznie, niezaradnych życiowo, tych co nie chcą być zaradnymi, tych co nie chcą iść do pracy, a człowiek który zarabia trochę więcej niż minimalne wynagrodzenie, a dużo mniej niż średnie krajowe, to zostawia się bez pomocy, bo przecież mają jakość życia jaką sobie sami zapewnią!!!

c
czarna pantera

...oczywiscie tylko ktos naiwny moglby sadzic ze ratusz pochyli sie nad tym problemem i bedzie zainteresowany zwrotem pieniedzy osobom poszkodowanym. :) ...przez ta cala rewitalizacje.
Sprawa bedzie przemilczana az do konca, az do konca rewitalizacji...bo gdyby mialo byc inaczej, wiazaloby sie to z przyznaniem sie prezydenta do zaniedban, do tego ze zapomnial o tych mieszkancach Slupska ktorzy sa przez fakt rewitalizacji poszkodowani. :) 
Oczywiscie ktos moze powiedziec, ze nie ma o co robic szumu, bo przeciez ci ktorzy kupuja i sprzedaja mieszkania, to nie sa ludzie biedni...
...owszem, czesc z nich zapewne nie jest biedna, ale czesc pewnie jest, poniewaz np. biora duze kredyty z banku na zakup wymarzonego lokum.  :) 
...gdyby byl ktos w ratuszu (np. ktos z opozycji) sprytny, to moglby to wykorzystac...i bylby to kolejny kamyczek wrzucony do worka kamieni uwiazanego na szyji Roberta. ;) 
...ale komu z radnych sie chce przy tym bawic, roboty przy tym duzo, a efekt niepewny... :D
...a Pan Marecki coz...to tylko bystrzacha !  :D

m
mieszkaniec
W dniu 04.12.2017 o 17:39, Gość napisał:

No to pozytywnie. Mam tylko zastrzeżenia  do rewitalizacji budynków wspólnot mieszkaniowych. Uważam za niesprawiedliwe że budynki wspólnotowe są remontowane w całości z przyznanych środków a moja wspólnota pokryła je z własnych  pieniędzy. Finansowane powinny być tylko elewacje frontowe a nie klatki schodowe, dachy i inne.

Ja bym jeszcze dodała,że REWITALIZACJA  nie tylko powinna obejmować budynki użyteczności publicznej, wspólnoty, czy spółdzielnie.Gdzie w tym wszyscy są mieszkańcy z zabudowy jednorodzinnej-dlaczego ich "rewitalizacja" nie obejmuje, skoro znajdują się w tych samych obszarach???

c
czarna pantera

;)

c
czarna pantera

...a jak ktos mieszka za granica, to 2 razy musial sie fatygowac w morde jeza !  <_<  :D 
Pojemnosc duza, pod maska koni moc...i kto zwroci takiemu za poniesione straty ?! ...no kto !?  :) 
Pozdrawiam z Luksemburga (a to prawie 1200 kilometrow, jak w morde strzelil!)
 

c
czarna pantera

Oczywiscie ani autor tego artykulu bystrzacha Pan Marecki ani nikt z ratusza nie pochylil sie na tym jakie straty poniesli zwyczajni obywatele Slupska w zwiazku z ta rewitalizacja...bo po co o tym pisac/mowic...lepiej to przemilczec oczywiscie.  :) 
Moim zdaniem to milczenie jest wymowne i celowe...o ile chodzi o Biedronia i innych urzednikow, bo o ile chodzi o Pana Mareckiego...to tak jak juz wspomnialem na samym poczatku, to bystrzacha.  :) 
Moim zdaniem jest to celowe przemilczanie tej sprawy, zeby nie musiec partycypowac w koszta w straty jakie poniesli na tym zwyczajni obywatele miasta Slupsk...
Do czego zmierzam...mianowicie...
...zeby sprzedac/kupic mieszkanie/lokal w Slupsku na ulicach ktore ida do rewitalizacji, to najpierw trzeba pytac sie o zgode miasto. Chodzi o to ze miasto ma pierszenstwo do pierwokupu takiego mieszkania/lokalu ktore ktos chce kupic/sprzedac na wolnym rynku...na tych ulicach ktore ida do rewitalizacji.
Z informacji jakie posiadam (a posiadam sprawdzonego kreta w ratuszu :D ) zostalo juz  sprzedane prawie 50 mieszkan w tych rejonach ktore ida do rewitalizacji...a na stole lezy kolejnych 28 podac z zapytaniem czy miasto chce wykupic ten czy tamten lokal/mieszkanie...
Takie jest prawo...OK...ale to jest prawo martwe, gdyz zadne z tych mieszkan/lokali nie zostalo wykupione przez miasto...gdyz miasto nie jest tym zainteresowane, gdyz jest biedne.
Dopiero teraz cos takiego utworzono...dopiero teraz jak juz jest praktycznie po czasie, po ptokach...
...to teraz miasto udaje zainteresowana strone w wykupie takich lokali od ludzi prywatnych...ale jest to oczywiscie tylko taki myk, bo miasto proponuje takie ceny za te mieszkania, ze nikt o zdrowych zmyslach nie sprzeda miastu mieszkania za pol ceny...zatem kolejne bicie piany...na ktorym stracili i nadal traca Slupszczanie...
Sprzedaz mieszkania osobie prywatnej musi byc poprzedzone zapytaniem pisemnym w ratuszu, czy miasto chce wykupic takowy lokal/mieszkanie...na odpowiedz czeka sie do miesiaca czasu...a odpowiedz w stu procentach przypadkow brzmiala brzmi i bedzie brzmiec ...nie, nie jestesmy zainteresowani kupnem pana/pani mieszkania (jako miasto)...zezwalamy na sprzedaz...itd.
Co za tym idzie...mianowicie...nie tylko niepotrzebna strata czasu (30 dni), ale w zwiazku z tym cyrkiem trzeba dwa razy stawiac sie u notariusza, 2 razy ! ...raz na umowie notarialnej wstepnej, jak juz przyjdzie do notariusza odpowiedz z ratusza...i drugi raz na umowie notarialnej wlasciwej pomiedzy sprzedajacym a kupujacym.
Zyskuja na tym notariusze oczywiscie, bo placi sie im dwa razy za to samo...ale traca na tym zwyczajni obywatele miasta...bo musza bulic szmal 2 razy za to samo...
Kogo to jednak obchodzi ? Nikogo...
"Najsmieszniejsze" w tym wszystkim jest to, ze miasto nie kupuje tych  mieszkan, ani jednego takiego mieszkania w Slupsku nie kupilo (chodzi o te ktore polozone sa przy ulicach ktore beda rewitalizowane), ale pisac o zgode ratusza trzeba i tracic czas i pieniadze (2 razy) dla notariusza...
...gdyby kogos w ratuszu interesowaly te sprawy, gdyby komus lezalo na sercu dobro obywateli w Slupsku...to wystarczylo zebrac sie na radzie miejskiej i to przedyskutowac, zeby odstapic od tego cyrku, ktory przeszkadza tylko obywatelom miasta....ale po co, kogo to obchodzi.
Mozna/bylo wydac zarzadzenie ze miasto odstepuje od tego typu dzialan i nie jest zainteresowane wykupem mieszkan polozonych w rejonach w ktorych bedzie rewitalizacja...
...dzieki temu zwyczajni ludzie nie straciliby czasu i pieniedzy na te niepotrzebne bzdety.  :) 
Jest jeszcze honorowe wyjscie dla ratusza w tej sprawie, zeby zachowac twarz...wystarczy przyjac taka rezolucje w ratuszu, ze wszyscy ktorzy poniesli straty finansowe w zwiazku z rewitalizacja ktora nastapi (dotyczy to osob prywatnych) powinni swoje roszczenia zglaszac w Urzedzie Miasta...po stosownym rozpatrzeniu straty te beda pokrywane przez budzet miasta.
Chodzi tutaj glownie o to zeby zwracac tym ludziom poniesione przez nich koszta na rzecz notariusza...itd...oczywiscie jest jeszcze wiele innych aspektow zwiazanych z tym zaniedbaniem przez ratusz, ale to nie czas i miejsce zeby o tym wszystkim tutaj pisac. :)
Pozdrawiam z Luksemburga.

c
czarna pantera

Oczywiscie ani autor tego artykulu bystrzacha Pan Marecki ani nikt z ratusza nie pochylil sie na tym jakie straty poniesli zwyczajni obywatele Slupska w zwiazku z ta rewitalizacja...bo po co o tym pisac/mowic...lepiej to przemilczec oczywiscie.  :) 
Moim zdaniem to milczenie jest wymowne i celowe...o ile chodzi o Biedronia i innych urzednikow, bo o ile chodzi o Pana Mareckiego...to tak jak juz wspomnialem na samym poczatku, to bystrzacha.  :) 
Moim zdaniem jest to celowe przemilczanie tej sprawy, zeby nie musiec partycypowac w koszta w straty jakie poniesli na tym zwyczajni obywatele miasta Slupsk...
Do czego zmierzam...mianowicie...
...zeby sprzedac/kupic mieszkanie/lokal w Slupsku na ulicach ktore ida do rewitalizacji, to najpierw trzeba pytac sie o zgode miasto. Chodzi o to ze miasto ma pierszenstwo do pierwokupu takiego mieszkania/lokalu ktore ktos chce kupic/sprzedac na wolnym rynku...na tych ulicach ktore ida do rewitalizacji.
Z informacji jakie posiadam (a posiadam sprawdzonego kreta w ratuszu :D ) zostalo juz  sprzedane prawie 50 mieszkan w tych rejonach ktore ida do rewitalizacji...a na stole lezy kolejnych 28 podac z zapytaniem czy miasto chce wykupic ten czy tamten lokal/mieszkanie...
Takie jest prawo...OK...ale to jest prawo martwe, gdyz zadne z tych mieszkan/lokali nie zostalo wykupione przez miasto...gdyz miasto nie jest tym zainteresowane, gdyz jest biedne.
Dopiero teraz cos takiego utworzono...dopiero teraz jak juz jest praktycznie po czasie, po ptokach...
...to teraz miasto udaje zainteresowana strone w wykupie takich lokali od ludzi prywatnych...ale jest to oczywiscie tylko taki myk, bo miasto proponuje takie ceny za te mieszkania, ze nikt o zdrowych zmyslach nie sprzeda miastu mieszkania za pol ceny...zatem kolejne bicie piany...na ktorym stracili i nadal traca Slupszczanie...
Sprzedaz mieszkania osobie prywatnej musi byc poprzedzone zapytaniem pisemnym w ratuszu, czy miasto chce wykupic takowy lokal/mieszkanie...na odpowiedz czeka sie do miesiaca czasu...a odpowiedz w stu procentach przypadkow brzmiala brzmi i bedzie brzmiec ...nie, nie jestesmy zainteresowani kupnem pana/pani mieszkania (jako miasto)...zezwalamy na sprzedaz...itd.
Co za tym idzie...mianowicie...nie tylko niepotrzebna strata czasu (30 dni), ale w zwiazku z tym cyrkiem trzeba dwa razy stawiac sie u notariusza, 2 razy ! ...raz na umowie notarialnej wstepnej, jak juz przyjdzie do notariusza odpowiedz z ratusza...i drugi raz na umowie notarialnej wlasciwej pomiedzy sprzedajacym a kupujacym.
Zyskuja na tym notariusze oczywiscie, bo placi sie im dwa razy za to samo...ale traca na tym zwyczajni obywatele miasta...bo musza bulic szmal 2 razy za to samo...
Kogo to jednak obchodzi ? Nikogo...
"Najsmieszniejsze" w tym wszystkim jest to, ze miasto nie kupuje tych  mieszkan, ani jednego takiego mieszkania w Slupsku nie kupilo (chodzi o te ktore polozone sa przy ulicach ktore beda rewitalizowane), ale pisac o zgode ratusza trzeba i tracic czas i pieniadze (2 razy) dla notariusza...
...gdyby kogos w ratuszu interesowaly te sprawy, gdyby komus lezalo na sercu dobro obywateli w Slupsku...to wystarczylo zebrac sie na radzie miejskiej i to przedyskutowac, zeby odstapic od tego cyrku, ktory przeszkadza tylko obywatelom miasta....ale po co, kogo to obchodzi.
Mozna/bylo wydac zarzadzenie ze miasto odstepuje od tego typu dzialan i nie jest zainteresowane wykupem mieszkan polozonych w rejonach w ktorych bedzie rewitalizacja...
...dzieki temu zwyczajni ludzie nie straciliby czasu i pieniedzy na te niepotrzebne bzdety.  :) 
Jest jeszcze honorowe wyjscie dla ratusza w tej sprawie, zeby zachowac twarz...wystarczy przyjac taka rezolucje w ratuszu, ze wszyscy ktorzy poniesli straty finansowe w zwiazku z rewitalizacja ktora nastapi (dotyczy to osob prywatnych) powinni swoje roszczenia zglaszac w Urzedzie Miasta...po stosownym rozpatrzeniu straty te beda pokrywane przez budzet miasta.
Chodzi tutaj glownie o to zeby zwracac tym ludziom poniesione przez nich koszta na rzecz notariusza...itd...oczywiscie jest jeszcze wiele innych aspektow zwiazanych z tym zaniedbaniem przez ratusz, ale to nie czas i miejsce zeby o tym wszystkim tutaj pisac. :)
Pozdrawiam z Luksemburga.

p
paweł

Słupczanie proszę pamiętać że miało powstać muzeum na ul.Tuwima  Otto Freundlicha za Kobylińskiego przeciez tam wydano około 1,5 mln zł publicznych pieniędzy i teraz znowu będa wydawac kolejna kasę publiczną trzeba zwrucić szczególną uwagę na tę inwestycję .

J
Joanna

a moze by tak tą unijną rewitalizacją objąć drogi do nowych osieli Duńska i Legionów Polskich w Słupsku?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3