MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wielkie Targi Pracy Pomorza. 3,5 tys. ofert pracy

Zbigniew Marecki
Wielkie Targi Pracy Pomorza. 3,5 tys. ofert pracy 27 kwietnia (środa) o godz. 11 w Amber Expo w Gdańsku ruszają Metropolitalne Targi Pracy Pomorza.
Wielkie Targi Pracy Pomorza. 3,5 tys. ofert pracy 27 kwietnia (środa) o godz. 11 w Amber Expo w Gdańsku ruszają Metropolitalne Targi Pracy Pomorza. google.maps
Jutro (27 kwietnia) o godz. 11 w Amber Expo w Gdańsku ruszają Metropolitalne Targi Pracy Pomorza. Weźmie w nich udział 170 wystawców, którzy zaprezentują co najmniej 3500 różnorodnych ofert pracy, ale to nie wszystko.

Odwiedzających czeka wiele różnorodnych wydarzeń towarzyszących – konferencje, warsztaty a przede wszystkim specjalna strefa dla młodych mieszkańców regionu – Power 2 Work. We wspomnianej  strefie udzielane będą informacje o możliwościach skorzystania z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Pieniądze z tego programu przeznaczone są na wsparcie młodzieży do 30. roku życia, m.in.: w zakresie rozwoju zawodowego i osobistego, edukacji, zwiększenia mobilności zawodowej i przestrzennej. Chętne osoby będą mogły wziąć udział w konkursie „Masz wiedzę, masz POWER”, gdzie będą mogły poszerzyć swoją wiedzę o funduszach i zdobyć ciekawe nagrody.

POWER 2 WORK to także Aleja Rekrutacji. W Alei każdy będzie mógł wykonać zdjęcie do CV, skonsultować z doradcą zawodowym swoje dokumenty aplikacyjne, uzyskać wskazówki dotyczące poszukiwania pracodawcy w biznesowych mediach społecznościowych, a także rozwiązać test językowy czy przejść symulację rozmowy kwalifikacyjnej.

W ramach Power 2 Work młodzi ludzie będą mogli spotkać się z największymi osobowościami polskiego HR i coachingu - Pawłem Tkaczykiem, Zytą Machnicką, Piotrem Buckiem oraz Kamilą Kozieła podczas konferencji Metropolitan Career. Zdradzą oni sekrety skutecznej i przyciągającej prezentacji, opowiedzą to tym, jak na początku kariery zawodowej profesjonalnie zająć się budowaniem marki osobistej, a także o roli, jaką w tym procesie odgrywają media społecznościowe.

Event dla młodzieży wzbogacą też warsztaty „Barometr zawodów”, dedykowane uczniom szkół ponadgimnazjalnych, podczas których będą mogli zapoznać się z obecną sytuacją na rynku pracy. Zajęcia umożliwią uczestnikom poznanie prostego narzędzia pozwalającego na szybką orientację, w których zawodach najłatwiej o zatrudnienie na pomorskim rynku pracy.

W ofercie targów znajdą się także inne wydarzenia wspierające rozwój zawodowy. Osoby chcące profesjonalnie zaplanować ścieżkę rozwoju zawodowego będą mogły wziąć udział w tematycznych warsztatach: z zakresu autoprezentacji i obierania skutecznych strategii w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej oraz warunków życia i pracy w krajach europejskich.

Na targach znaleźć będzie można oferty zatrudnienia w wielkich korporacjach międzynarodowych jak Bayer, Allianz, Eurocash, British American Tabaco, McDonald’s, a także u krajowych potentatów: w PZU, Lotosie, Treflu czy w firmie Iglotex. Nie zabraknie też przedstawicieli regionalnego rynku pracy. Rekrutować będą znane na trójmiejskim rynku agencje zatrudnienia. Blisko 200 miejsc pracy zaprezentuje m.in. Addeco, Progres, Aterima czy JobHouse. Listę przedsiębiorców uzupełnią przedstawiciele firm prowadzących rekrutację osób zainteresowanych podjęciem pracy w Norwegii oraz państwach Unii Europejskiej, m.in. Niemczech, Danii, Hiszpanii czy Irlandii.

Więcej informacji, w tym szczegółowy plan targów, listę wystawców i godzinowy rozkład wydarzeń towarzyszących  można znaleźć na www.metropolitalnetargipracy.pl.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza