Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wierni w regionie koszalińskim modlą się wirtualnie z powodu koronawirusa. Gdzie oglądać msze św. online?

Piotr Polechoński
Piotr Polechoński
W obliczu pandemii kościoły opustoszały. Za to oferta modlitwy w internecie z dnia na dzień jest coraz bogatsza
W obliczu pandemii kościoły opustoszały. Za to oferta modlitwy w internecie z dnia na dzień jest coraz bogatsza Radek Koleśnik
Kościoły wokół nas nie zostały zamknięte, ale świecą pustkami, a dostęp do nich został mocno ograniczony. Wierni jednak mogą się wspólnie modlić, choć nie obok siebie, ale wirtualnie.

- Mamy do czynienia z sytuacją absolutnie wyjątkową - komentuje ks. Wojciech Parfianowicz.

- W internetowej ofercie modlitewnej nie zabrakło m.in wspólnej modlitwy z biskupem Edwardem Dajczakiem. Zaprasza on na różaniec odmawiany każdego dnia przed Najświętszym Sakramentem w koszalińskiej katedrze. Modlitwa rozpoczyna się o 20.30 i transmitowana jest przez Diecezjalną Telewizję Internetową „Dobre Media”.

Codzienną transmisję na żywo z nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadzi na swoim profilu facebookowym koszalińska Fundacja „SMS z Nieba” (początek: godz. 23). Można też skorzystać z propozycji parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika i razem odmówić Nowennę Pompejańską (codziennie, od godz. 20).

MSZE NIEDZIELNE (29 MARCA)

Na wyzwanie chwili odpowiedziało też stowarzyszenie prowadzące w Koszalinie Dom Miłosierdzia Bożego. Tutaj za pośrednictwem internetu (kaplica on-line) można całodobowo adorować Najświętszy Sakrament.

Warto też pamiętać, że w dni powszednie transmisje Mszy św. prowadzone są z Domu Miłosierdzia i sanktuarium św. Józefa w Słupsku. W niedzielę - z koszalińskiej katedry, Domu Miłosierdzia, skrzatuskiej bazyliki i słupskiego sanktuarium św. Józefa.

Transmisje codziennej Mszy św. proponuje również o godz. 18 na swoim profilu facebookowym świdwińska parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Świdwina.

- Mamy do czynienia z sytuacją absolutnie wyjątkową - komentuje Wojciech Parfianowicz, rzecznik prasowy Kurii Biskupiej w Koszalinie.

Msze św. online z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej znajdziesz w TYM MIEJSCU

- Nic nigdy nie zastąpi prawdziwego spotkania twarzą w twarz, czym innym są rekolekcje on-line, a czym innym Msza św.

- Nie można przyjmować sakramentów za pośrednictwem mediów, dlatego śledzenie transmisji Eucharystii nie jest w niej uczestnictwem. Jest rodzajem łączności duchowej, bardzo pożytecznej w tak trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Trzeba jednak widzieć te zasadnicze ograniczenia - dodaje duchowny.

Koronawirus w woj. zachodniopomorskim. Dane dzień po dniu: l...

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Koszalin w trudnym czasie zagrożenia koronawirusem [zdjęcia]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza