Wietcisa Skarszewy wygrała z Karolem Pęplino

(fen)
Wietcisa Skarszewy wygrała z Karolem 2:0. Pęplino było wyraźnie słabsze w tym spotkaniu. Fot. archiwum
Wietcisa Skarszewy wygrała z Karolem 2:0. Pęplino było wyraźnie słabsze w tym spotkaniu. Wynik 2:0 dla gospodarzy to najniższy wymiar kary dla pęplińskiego beniaminka, który w czwartoligowych rozgrywkach gra bardzo chimerycznie.

Początek sobotniego spot-kania błyskawicznie pokazał, który zespół tego dnia jest lepszy pod względem piłkarskim. Wietcisa grała szybko i pomysłowo. W pierwszych dwudziestu minutach gospodarze zrobili przyjezdnym niezłą karuzelę i rozstrzygnęli konfrontację na swoją korzyść. Po przerwie gra nieco siadła. Siły się wyrównały, ale zawodnicy z Pęplina nie mieli pomysłu na zmylenie czujności skarszewskiej defensywy. Wietcisa mogła jeszcze podwyższyć rezultat.

Na szczęście dla przyjezdnych jej napastnicy nie zachowali zimnej krwi w dwóch stuprocentowych sytuacjach pod bramką Marcina Petrusa. - Moim podopiecznym zabrakło agresji i tak zwanego tlenu. Nie są oni w stanie grać co trzy dni, bo to dla nich zbyt duże obciążenie. To zadecydowało o wyniku - stwierdził Artur Suruło, trener Karola Pęplino.

Wietcisa Skarszewy - Karol Pęplino 2:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Adrian Prabucki (głową - 16), 2:0 Grzegorz Skórczewski (20).
Karol: M. Petrus, Mettel, K. Petrus, Borecki (70 Lubański), Ziembiński, Wypych, Cieślak, Gorzała (50 Mateusz Pietras), Gołąb (70 Świątczak), Tomaszewski, Bokacz.