Górnik Łęczna

1

0 1 połowa

• To już koniec relacji na dziś. Dziękujemy Państwu, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne, oczywiście z Ekstraklasa.net!

• Dzięki remisowi Wisła znajduje się tuż nad strefą spadkową, jednak zdecydowanie liczyła na zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu.

• Koniec dzisiejszego spotkania. Wisła remisuje z Górnikiem Łęczna 1:1.

• Dośrodkowanie Jovicia minimalnie za mocne, do piłki nie dochodzi Ondrasek.

• Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowego czau gry.

• Strata Pietrzaka na połowie rywala.

• Boisko opuszcza Pitry, w miejsce którego wchodzi Tymiński.

• Tymiński za chwilę zamelduje się na murawie.

• Tadeusz Pawłowski decyduje się na ostatnią zmianę. Ściąga z boiska Cywkę, a w jego miejsce wchodzi Popović.

• Bogusławski ukarany żółtą kartką.

• Popović szykowany do zmiany.

• Ondrasek leży przed polem karnym Górnika, lecz gwizdek arbitra milczy.

• Druga zmiana w Wiśle. Schodzi Bałaszow, a w jego miejsce wchodzi Boguski.

• Świerczok wychodził na pozycję sam sam, oddał groźny strzał, lecz był na pozycji spalonej.

• Boguski szykowany do zmiany.

• Guzmics ukarany żółtą kartką za faul przed polem karnym Wisły.

• Mierzejewski zagrał w pole karne. gdzie na 5. metrze czaił się na piłkę Danielewicz i pewnym strzałem głową umieszcza futbolówkę w siatce.

• Górnik wyrównuje! Danielewicz na 1:1!

• Świerczok zwiódł obrońców Wisły w polu karnym i uderzył w kierunku dalszego słupka. Piłka odbija się od słupka!

• Piesio nie dochodzi do piłki w polu karnym Wisły w dogodnej sytuacji.

• Ondrasek głową tuż obok słupka!

• Wycofanie Brożka przed pole karne na czystą pozycję do Cywki. Pomocnik Wisły, mając dużo czasu, nie potrafił wykorzystać okazji i uderza nad bramką.

• Na czystą pozycję wychodził wychodził Brożek, lecz podanie Bałaszowa zostało zablokowane przez defensorów Górnika.

• Uderzenie Danielewicza mocno ponad bramką.

• Świetna obrona Miśkiewicza, który z największym trudem obronił uderzenie Świerczoka. Piłka niemal przelobowała golkipera Wisły.

• Świetny odbiór Pietrzaka pod własnym polem karnym.

• Rzut wolny dla Górnika sprzed pola karnego Wisły.

• Pierwsza zmiana również w szeregach Górnika. Z boiska schodzi Bonin i wchodzi Barreno.

• Pitry zabiera piłkę przed polem karnym Danielewiczowi i marnuje dogodną sytuację.

• Pierwszy strzał Małeckiego z dystansu. Z trudem broni Bartkus.

• Guerrier już nie powróci na boisko. W jego miejsce wchodzi Małecki.

• Brożek nie trafia z bliskiej odległości, lecz nie miał korzystnej okazji do zdobycia bramki.

• Małecki szykowany do zmiany.

• Haitańczyk boisko opuszcza o noszach.

• Przerwa w grze, na boisku leży Guerrier.

• Wisła próbuje zagrań ze skrzydeł, lecz najpierw niecelnie dośrodkowywał Bałaszow , a po chwili Guerrier .

• Zaczynamy drugą odsłonę!

• Zawodnicy wracają na murawę, za chwilę pierwszy gwizdek w drugiej połowie!

• Wracamy już za kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy. Po 45 minutach Wisła, po bramce Guerriera, schodzi do szatni prowadząc 1:0.

• Arbiter dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.

• Górnik cały czas w natarciu! Tym razem minimalnie nad bramką uderza Piesio.

• Strzał Świerczoka minimalnie obok bramki! Miśkiewicz byłby bez szans.

• Ondrasek traci piłkę w polu karnym Górnika, jednak Wisła ma rzut rożny.

• Rajd Jakubika z własnej połowy przerwany w bezpiecznej odległości od bramki Wisły.

• Żółtą kartką ukarany Głowacki.

• Danielewicz delikatnie obok bramki z rzutu wolnego.

• Głowacki fauluje przed polem karnym Wisły.

• Pietrzak blokuje strzał Bonina w polu karnym Wisły.

• Przy dośrodkowaniu Danielewicza niepewnie interweniuje Głowacki, lecz w porę zorientował się Miśkiewicz, który pewnie łapie piłkę.

• Udane wyjście z bramki Miśkewicza, którzy uprzedza Piesia w walce o piłkę.

• Zbyt mocne zagranie Cywki do Bałaszowa i Wisła traci piłkę. Od bramki wznowi Bartkus.

• Niecelne dośrodkowanie Danielewicza z rzutu wolnego w pole karny Wisły.

• Sprint Brożka w pole karne Górnika, lecz nie mógł nic więcej zdziałać, niż zagrać do Cywki, którzy traci piłkę.

• Zagranie ręką Bałaszowa pod polem karnym Górnika.

• Mocno w pole karne zagrał Jović mocno zagrywał w pole karne, gdzie zza pleców obrońców wyłonił się Guerrier i wślizgiem umieścił piłkę w siatce.

• 1:0 dla Wisły! Donald Guerrier!

• Niesamowity błąd Ondraska, który mógł dać Wiśle prowadzenie! Z najbliższej odległości nie trafia do bramki!

• Guerrier mocno nicelnie z lewego skrzydła.

• Nieudana akcja Górnika, niecelny strzał i od bramki wznawia Miśkiewicz.

• Bałaszow zbiega do środka, zagrywa do Cywki, którzy z pierwszej piłki podaje do Guerriera na lewe skrzydło. Haitańczyk mocno zagrywa po ziemi w pole karne do Brożka, a napastnik Wisły nie trafia czysto w futbolówkę.

• Strzał Świerczoka z 15. metra, ale bez najmniejszych problemów piłkę łapie Miśkiewcz.

• Danielewicz mocno z rzutu wolnego z wysokości 20. metra, lecz niecelnie.

• Przez chwilę Guerrier nie podnosił się z murawy, jednak Haitańczyk jest już gotowy do gry.

• Zbyt mocne dośrodkowanie i Piesio nie trafia głową w piłkę.

• Głowacki nieczysto trafia w piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Jovicia, jednak "Biała Gwiazda" nadal w posiadaniu piłki.

• Rzut rożny dla Wisły.

• Szybkie przejęcie zawodników Górnika, jednak równie szybko stracili.

• Pierwszy gwizdek w rundzie wiosennej przy Reymonta, od środka piłkarze Wisły!

• Zawodnicy już na murawie, za chwilę pierwszy gwizdek.

• Prezentacja graficzna składów.

• Garść statystyk przed meczem.

• Piłkarze wracają do szatni.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Jarosław Przybył.

• Gorzej wyglądają wyniki z ostatnich meczów „Białej Gwiazdy”. Biorąc pod uwagę mecze ligowe oraz sparingi Wisła nie wygrała od 9 spotkań. Ostatnie zwycięstwo odnieśli 6 listopada ubiegłego roku – 3:1 z Zagłębiem Lubin.

• Patrząc na statystki, górą w dzisiejszym spotkaniu powinna być krakowska Wisła. Na 5 ostatnich bezpośrednich pojedynków to ona we wszystkich tryumfowała.

• Wisła, odkąd wróciła do Ekstraklasy w sezonie 1996/1997, jeszcze nigdy nie zajmowała tak niskiego miejsca. „Biała Gwiazda” obecnie jest na 15. pozycji, natomiast Górnik Łęczna na 4 oczka wyżej. W przypadku wygranej podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego to oni będą na 11. miejscu.

• Ekstraklasa powraca na Reymonta 22 w Krakowie! Wisła Kraków będzie dziś odnieść zwycięstwo, na które kibice „Białej Gwiazdy” czekają już od kilku miesięcy. W poprzednim tygodniu, na inaugurację rundy wiosennej, przegrali ze Śląskiem Wrocław 0:1 w bardzo słabym stylu.

• Na murawie już zawodnicy obu zespołów, którzy od kilku minut prowadzą intensywną rozgrzewkę.

• Ławka rezerwowych Górnika: Sergiusz Prusak, Veljko Nikitović, Łukasz Tymiński, Paweł Sasin, Jan Bednarek, Lukas Bielak, Marcos Garcia Barreno.

• Ławka rezerwowych Wisły: Michał Buchalik, Rafał Boguski, Denis Popović, Krzysztof Drzazga, Jakub Bartosz, Rafael Crivellaro, Patryk Małecki

• Serdecznie witamy Państwa ze stadionu przy ul. Reymonta w Krakowie! Już za 40 minut pierwszy gwizdek w spotkaniu Wisła Kraków - Górnik Łęczna.