Wisła Kraków 5 - 1 Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok

1

0 1 połowa

• Dziękujemy Państwu, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje. Oczywiście na Ekstraklasa.net!

• Koniec meczu! Wisła wreszcie wygrywa przed własną publicznością i to w niesamowitym stylu.

• Arbiter dolicza jedną minutę.

• Uderzenie Jovicia z niewygodnej pozycji i piłka wysoko ponad bramką.

• Jović wyrzucony pod linię autową i w ostatniej chwili złapał piłkę, lecz piłka po jego dośrodkowaniu wyszła za boisko.

• Wisła przez długi czas utrzymuje się na połowie Jagi, lecz nie potrafi dostać się pod pole karne przeciwników.

• ...schodzi również Wolski, którego zmienia Cywka.

• Podwójna zmiana w Wiśle. Schodzi Boguski, a za niego pojawia się Bałaszow...

• Ostatnia zmiana w szeregach Jagi. Schodzi Frankowski, a w jego miejsce wchodzi Mystkowski.

• Niedokładnie zagranie Głowackiego do Brożka. Napastnik Wisły nie dochodzi do za mocnej piłki.

• Jagiellonia jest zepchnięta do głębokiej defensywy. Piłkarze Wisły wymieniają między sobą dużo podań, także na połowie rywala.

• Przepiękna bramka bezpośrednio z rzutu wolnego! Zdobywcą Karol Świderski.

• Guzmics fauluje Franowskiego przed polem karnym Wisły i otrzymuje żółtą kartkę.

• Drągowski był bliski sięgnięcia piłki czubkiem palców, lecz ostatecznie piłka wtoczyła się do bramki tuż obok słupka.

• Rafał Boguski strzela na 5:0. Nożycami!

• Strata Popovicia w środkowej części boiska, jednak Wisła szybko odzyskuje piłkę.

• Uderzenie Brleka z wysokości 17. metra zablokowane, piłka zmierzała wprost w defensorów Jagi.

• Guzmics uderza w poprzeczkę! Mało brakowało, a Węgier podwyższyłby wynik spotkania.

• Faul na Brożku tuż przed szesnastką Jagi.

• Rajd Małeckiego na lewym skrzydle, lecz w polu karnym gości źle zagrywa i Jagiellonie przejmuje piłkę.

• Brlek traci piłkę przed polem karnym Jagielloni. Goście ruszają z kontrą.

• Wolski na spalonym.

• Błąd w podaniu Głowackiego, bliski przejęcia w polu karnym był Cernych.

• Wisła rozpoczęła drugą odsłonę!

• W przerwie trener "Jagi" dokonał jednej zmiany. Z murawy schodzi Góralski, a w jego miejsce pojawia się Romańczuk.

• Piłkarze wracają na boisko, za chwile początek drugiej połowy!

• Po niesamowitej pierwszej połowie zawodnicy schodzą do szatni. Wracamy już za kwadrans!

• Wisła demoluje Jagiellonię. Rafał Wolski głową przelobowuje Drągowskiego i umieszcza piłkę w siatce.

• Żółta kartka dla Góralskiego za faul na Wolskim.

• 3:0 DLA WISŁY! Ponownie na liście strzelców Paweł Brożek!

• Dariusz Wdowczyk także decyduje się na zmianę. Ściąga Ondraska i wpuszcza Brleka.

• Wisła prowadzi już 2:0 po bramce Brożka!

• Nieporozumienie między Joviciem, a Głowackim. Piłka wychodzi na aut.

• Wisła nadal w natarciu! Tym razem pokonać bramkarza gości próbował Wolski, jednak z największym trudem jego uderzenie obronił Drągowski.

• Ondrasek myli się w doskonałej sytuacji po prostopadłym zagraniu Brożka.

• Sadlok znalazł się pod polem karnym rywala i mocnym uderzeniem z prawej nogi pokonał Drągowskiego.

• Wisła wygrywa 1:0! Maciej Sadlok!

• Głowacki zauważył wysuniętego z bramki Drągowskiego i próbował zaskoczyć go strzałem z dystansu.

• Wolski świetnie zagrywa w pole karne, lecz minimalnie spóźniony jest Ondrasek, który nie sięga piłki.

• Ondrasek uderza z wysokości 20. metra. Piłka odbija się od obrońców "Jagi" i wychodzi na rzut rożny.

• Faul taktyczny Wisły na połowie Jagielloni. Przez chwilę nie podnosił się z murawy Frankowski.

• Wymuszona zmiana w zespole Jagielloni. Z boiska schodzi Vassilijev, a w jego miejsce wchodzi Madera.

• Błąd w wybiciu Frankowskiego i Małecki był bliski rozpoczęcia groźnego kontrataku.

• Guti ukarany żółtą kartką.

• Dośrodkowanie Małeckiego do Boguskiego, ale w ostatniej chwili przerywa je Guti.

• Popović uderza sprzed szesnastki gości, lecz niecelnie. Od bramki Drągowski.

• Wolski z rzutu wolnego. Piłka po jego strzale odbija się od muru i wychodzi na rzut rożny.

• Tarasovs ukarany czerwoną kartką za faul na Boguskim tuż przed polem karnym!

• Frankowski bliski przejęcia piłki na własnej połowie, co mogło być początkiem groźnej kontry. Źle przyjmuje i futbolówka wychodzi na aut.

• Kolejna akcja Świderskiego pod bramką Wisły, lecz napastnik nie miał do kogo zagrać i ostatecznie od bramki wznawia Miśkiewicz.

• Długa piłka w kierunku Świderskiego, jednak niecelnie.

• Od środka piłkarze Jagielloni, pierwszy gwizdek w spotkaniu!

• Zawodnicy już wychodzą z tunelu. Czas na hymn "Białej Gwiazdy" i przywitanie się.

• Kwadrans do pierwszego gwizdka, piłkarze obu zespołów kończą rozgrzewkę.

• W ostatnim meczu Wisła pokonała Jagiellonię w Białymstoku aż 4:1. Przed "Białą Gwiazdą" dzisiaj dużo trudniejsze zadanie, bowiem nie wygrali oni na własnym stadionie od sierpnia ubiegłego roku.

• Ławka rezerwowych Jagielloni: Krzysztof Baran, Taras Romańczuk, Sebastian Madera, Karol Mackiewicz, Piotr Grzelczak, Przemysław Mytkowski, Marek Wasiluk

• Ławka rezerwowych Wisły: Michał Buchalik, Rafał Pietrzak, Witalij Bałaszow, Alan Uryga, Tomasz Cywka, Petar Brlek, Jakub Bartosz.

• Serdecznie witamy Państwa ze stadionu w Krakowie! Już za ok. 40 minut rozpocznie się mecz Wisły z Jagiellonią.