0 1 połowa

Piast Gliwice

1

1 1 połowa

• Jakub Szmatuła bohaterem tego spotkania. W ostatniej minucie złapał piłkę po rzucie karnym w wykonaniu Pawła Brożka. Trzy punkty były dla Wisły dosłownie na wyciagnięcie ręki. Na pierwsze zwycięstwo w 2016 roku obie drużyny poczekac muszą jednak do wtorku

• Koniec meczu!

• Szmatuła wybronił karnego w wykonaniu Brożka!

• Faul Ipsy na Głowackim. Żółta kartka i rzut karny dla Wisły!

• Drzazga za Wolskiego

• Kolejna świetna okazja Boguskiego. Długie dośrodkowanie pod polem karnym Piasta odebrał Ondrasek. Skierował piłke do Boguskiego, lecz ten uderzył bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Szybką kontrą Wisła wywalczyła sobie korner. Wykonywał go Sadlok, który posłał piłkę prosto w ręce Szmatuły.

• Korun ruszył do ataku i podał do Karausausksa. Ten łatwo stracił piłkę.

• Sędzia Marciniak doliczył trzy minuty.

• Prawą stroną przebił się Wolski. Wbiegł w pole karne i otoczony przez rywali uderzył na bramkę. Bardzo delikatnie.

• Ostatnie minuty to zdecydowana przewaga Wisły. Czy Białej Gwieździe uda się jeszcze zmienić końcowy rezultat?

• Ondrasek szybki rajd zakończył idealnym dośrodkowaniem do Małeckiego. Ten okrutnie jednak je zmarnował, niecelnym strzałem.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Za Pawła Moskwika zagra Arturs Karasausks

• Po podaniu Brożka, Ondrasek został złapany na pozycji spalonej.

• Stały fragment gry wykonywał Sadlok. Posłał futbolówkę w pole karne. Tam już czekał na nią Szmatuła.

• Wolski ruszył do przodu i wywalczył rzut wolny dla swego zespołu.

• Rzut wolny dla Piasta wykonywał Mraz. Piłke przejął Ondrasek i wybił ją z własnego pola karnego.

• Wolski swoim dryblingiem w pole karne spowodował ogromne zamieszanie pod bramką Szmatuły. Do piłki doszedł Ondrasek, który wycofał ją do Jovicia. Wydawało się, że obrońca Wisły już nic nie zrobi. Ten jednak uderzył z dystansu. Niefortunna interwencja Szmatuły sprawiła, że wiślacy mogą się cieszyć z bramki.

• GOL! Boban Jović doprowadza do wyrównania

• Malecki skierował piłke w stronę Wolskiego w pole karne. Odebrał ją jednak Korun.

• Mraz wygrał starcie z Boguskim, hamując tym samym rajd wiślaka prawą stroną.

• Roszada również wśród gospodarzy. Zamiast Alana Urygi zagra Denis Popović.

• Josip Barisić opuścił boisko, a zmienił go Gerard Badia.

• Wolski z Joviciem wymieniali podania pod polem karnym Piasta, aż futbolówkę zabrał im Mraz.

• Po dośrodkowaniu Sadloka, piłkę wybił Vacek. Uderzać próbował jeszcze Wolski. Nieskutecznie.

• Mraz zagrał ręką w środku pola. Rzut wolny dla Wisły Kraków.

• Premierowa zmiana w szeregach Piasta. Martin Bukata za Sasę Zivca.

• Do ataku właczył się Korun. Uderzył na bramkę Miśkiewicza, ale tym razem zwycięsko wyszedł z tego bramkarz Wisły.

• Moskwik mógł wpisac się na listę strzelców. Po podaniu Mraza, sprytnie wyminął Jovicia oraz Głowackiego. Zabrakło mu jednak celności.

• Ależ szczęscie miał Szmatuła. Ondrasek uciekł Ipsy i uderzył z linii pola karnego. Piłka odbiła sie od Heberta i pędziła w stronę siatki. Szmatuła wybił ją przed siebie. Już zbliżał się do niej Brożek, lecz w ostatniej chwili przytulił ją do siebie golkiper Piasta.

• Do piłki nadlatującej z rogu najwyżej wyskoczył Uryga. Głową odbił piłkę w kierunku Ondraska. Ten również uderzył głową, lecz obok bramki.

• Po kornerze w wykonaniu Małeckiego, futbolówka wyleciała na kolejny.

• Boguski nie trafił w światlo bramki z najbliższej odległości. Po podaniu Ondraska, dobrze przyjął sobie piłkę, lecz minimalnie chybił. Będzie korner.

• Barisić po podaniu Vacka doszedł do piłki w polu karnym. Kryty przez defensorów gospodarzy, oddał ją Zivcowi. Ten, posłał ją z powrotem pod bramkę Miśkiewicza. Golkiper Wisły na posterunku.

• Faul w ataku Urygi zakończył ofensywną akcję Wisły.

• Murawski z pierwszej piłki do Zivca. Ten jednak nie zdołał jej odebrać. Również Moskwik próbował do niej dojść, lecz i jemu ta sztuka się nie udała.

• Okrutny błąd Sadloka przy wyprowadzaniu piłki próbował wykorzystać Zivec. Świetny powrót Urygi nie pozwolił mu na to.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Boisko opuścił Petar Brlek, a zamiast niego zagra Patryk Małecki.

• Brożek przejął podanie kierowane do Boguskiego i uderzył na bramkę. Pewnie Szmatuła.

• Mraz wykonywał rzut wolny. Celował prosto do bramki, lecz tym razem niecelnie.

• Po podaniu Vacka, piłkę przerzucał Moskwik. Zbyt mocno, żeby stworzyć większe zagrożenie. Futbolówkę przejął jednak Zivec, który w pojedynku z Sadlokiem, wywalczył rzut wolny.

• Boguski rozpędził się prawą stroną po czym posłał piłkę do nadbiegającego w pole karne Ondraska. Ten przewrócił sie po starciu z Korunem, lecz ustawiony blisko sędzia, nie dopatrzył sie faulu/

• Wisła fajnie rozpoczeła akcję środkiem boiska, lecz Ondrasek łatwo stracił piłkę na połowie rywali.

• Piast radzi sobie coraz lepiej. Tym razem gliwiczanie długo wymieniali piłkę po lewej stronie. Nie dostali się jednak w pole karne Miśkiewicza.

• Po podaniu Barisicia, z dystansu uderzył Korun. Prosto w Sadloka

• Moskwik po dłuższym biegu lewą stroną usiłował dośrodkowywac w pole karne. Bezskutecznie.

• Pietrzak podaniem w pole karne usiłował znaleźć Wolskiego. Zamiast niego odnalazł Szmatułę.

• Sadlok spokojnie odebrał piłkę Zivcowi o tym samym zdusił akcje Piasta zanim zrobiło się naprawdę groźnie.

• Vacek z rzutu rożnego posłał piłkę zdecydowanie zbyt mocno.

• Do przodu ruszyli gliwiczanie. Barisić wykorzystał błąd Wolskiego i skierował piłkę do Pietrowskiego. ten chciał ją oddać mu z powrotem, lecz zamiast tego wywalczył korner.

• Piast rozpoczął drugą część gry. Pierwsze kopnięcie drugich 45-minut należało do Barisicia

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy prowadzi Piast po bramce Josipa Barisicia.

• Arbiter doliczył dwie minuty

• Dwie dobre interwencje Szmatuły po strzałach Wolskiego. Golkiper Piasta konsekwentnie powstrzymuje wiślaków przed zdobyciem gola.

• Wisła wykonywała rzut rożny. Po stałym fragmencie gry na bramkę uderzył Sadlok, lecz piłka pomknęła daleko w kierunku trybun.

• Cala akcja zaczęła się od przerzutu Murawskiego. Piłkę odebrał Vacek i przebił się prawą stroną. Nadbiegając, zauważył czającego się w polu karnym Barisicia. Podał mu , a ten pewnie umieścił pilkę w siatce.

• GOL! Po świetnej akcji Vacka, piłkę w siatce umieścił Barisić.

• Nieśmiały i niecelny strzał Ipsy. Od bramki rozpocznie Miśkiewicz.

• Korner znowu wykonywał Mraz. Piłkę w polu karnym odebral Murawski i spróbował posłać ją w kierunku bramki. Na jej drodze stanął jednak Sadlok.

• Pietrowski z dystansu. Celnie i mocno, lecz to wciaż za mało żeby zaskoczyć Miśkiewicza.

• Po podaniu Barisicia, strzelał Mraz. Miśkiewicz wybił piłkę na rzut rożny.

• Mraz posłał piłkę ze stałego fragmentu gry w pole karne, lecz Głowacki pewnie wybił ją z pola karnego.

• W starciu Wolskiego z Murawskim kapitan Piasta wywalczył rzut wolny dla swego zespołu.

• Piast trójką wyszedł z kontratakiem. W pole karne próbował dośrodkować Mraz, lecz tym razem niecelnie.

• Wisła dłuższą chwilę wymieniała podania pod polem karnym Piasta. Na uderzenie zdecydował się Uryga, jednak szybko zostało ono zablokowane.

• Wolski po podaniu Pietrzaka strzelał na bramkę Szmatuły. Tym razem bez efektu.

• Po rzucie rożnym uderzał Uryga. Ponownie na posterunku Szmatuła.

• Kolejna szansa dla wiślaków. Sadlok z wolnego prosto w światło bramki. Świetna interwencja Szmatuły. Będzie jeszcze korner.

• Po kornerze, piłkę z własnego pola karnego spokojnie wybili gliwiczanie

• Głowacki uderzył lewą nogą. Szmatuła wybił piłkę za linię końcową.

• Po uderzeniu Urygi, futbolówka odbiła się od Ipsy. Kibice domagali się karnego, gdyż obrońca dotknął futbolówkę ręką.

• Z kontrą prawą stroną wybiegł Boguski i podał do Brożka. Ten w polu karnym wpadł na siebie z Hebertem. Bez reakcji sędziego.

• Murawski przed polem karnym wyłożył piłkę Moskwikowi, lecz ten nie oddał nawet strzału.

• Wolski przejął piłkę od Moskwika na własnej połowie, dzięki czemu w zalążku zatrzymał akcje Piasta.

• Długie podanie Głowackiego w pole karne spokojnie przejęte przez obrońców Piasta

• Brożek ze skrzydła dośrodkował prosto do Ondraska. Ten uciekł rywalom, uderzył głową ale piłka poszybowala nad poprzeczką.

• Stały fragment gry wykonywał Wolski. Nie wyszło mu to najlepiej. Do piłki próbował dojść jeszcze Ondrasek.

• Brlek wywalczył rzut wolny w starciu z Murawskim.

• Dobry powrót do obrony Barisicia na chwilę zatrzymał Wolskiego.

• Po akcji Ondraska, piłka dotarła do Brożka. Ten skierował ją do Boguskiego, który uderzył wyjątkowo niecelnie.

• Zivec samotnie przebiegł z piłką praktycznie całe boisko. Popędził środkiem pola jakieś 30-40 metrów po czym oddał strzał z dystansu. Bardzo niecelny

• Vacek podał do czajacego się w polu karnym Barisicia, lecz ten nie zdołał jej opanować. Sporo chaosu pod polem karnym Wisły. Piłkę próbował wyprowadzić Uryga, lecz szybko ją stracił. Uderzał jeszcze Vacek, futbolówka poleciała w stronę Barisicia, który dał się złapać na spalonym.

• Ze starcia Murawskiego z Brlekiem w środku boiska, górą wyszedł ten drugi.

• Vacek posłał długą piłkę na aferę na połowę Wisły, lecz spokojnie odebrali ją rywale.

• Pietrzak przebił się lewym skrzydłem i skierował piłkę w pole karne. Prosto w ręce Szmatuły.

• Brazylijczyk zszedł z murawy, lecz za chwilę na nią wróci.

• W tym zamieszaniu, kontuzji doznał Hebert. Upadł na rękę i nie był w stanie kontynuować gry. Potrzebna interwencja lekarzy

• Piast wywalczył dobie rzut wolny na połowie Wisły. Wykonywał go Mraz. Futbolówka poleciała prosto w kłębiący sie w polu karnym tłum, lecz nie przyniosła zagrożenia Miśkiewiczowi.

• Kapitalne zagranie Głowackiego w kierunku Wolskiego sprawiło, że Wisła miała realną szansę na bramkę. Doświadczony obrońca przerzucił piłkę przez całą długość boiska, idealnie do Wolskiego. Ten jednak uderzył niecelnie.

• Dłuższa wymiana podań Białej Gwiazdy na połowie Piasta nie przyniosła zagrożenia.

• Po kornerze w wykonaniu Pietrzaka, Wisła nie oddała nawet strzału.

• Mraz zatrzymując Boguskiego, wybił piłkę za linię końcową.

• Spokojna interwencja Miśkiewicza po strzale Murawskiego

• Lewym skrzydłem próbowali przebić sie gliwiczanie, lecz ledwo udało im się dostać na połowę Wisły i stracili piłkę.

• Fajna akcja w wykonaniu Maskwika. Sprytnie wyminąl rywali i podał piłkę do Murawskiego. Ten jednak stracił piłkę.

• Wszyscy wiślacy podaniami poszukuja Wolskiego. To on najodważniej próbował przebić się przez defensywę Piasta. Nieskutecznie

• Piłka jak dotąd spędziła chwile na połowie Piasta. Wisła nie zdołała się jednak przebić w pole karne.

• Sędzia Marciniak zagwizdal po raz pierwszy.

• Arbiter wyprowadził już obie jedenastki na boisko. Strony wylosowane. Od rozpoczęcia dzieli więc już nas tylko chwila

• Piłkarze obu zespołów spędzają ostatnie chwile w szatni.

• Marcin Broniszewski do walki od początku spotkania nie puścił natomiast Tomasza Cywki, Witalija Bałaszowa oraz Denisa Popovicia. Wszyscy trzej zasiądą na ławce. Do boju w wyjściowym składzie wyruszą natomiast: Rafał Boguski, Paweł Brożek, oraz debiutujący w barwach Białej Gwiazdy, Petar Brlek.

• Biorąc pod uwagę nie tylko wyniki, ale i słabą postawę zespołów, nic dziwnego, że obaj szkoleniowcy zdecydowali się na roszady w składzie. Radoslav Latal dokonał trzech: z pierwszą minutą na boisko nie wyjdą Mateusz Mak, Martin Bukata oraz Maciej Jankowski. Zamiast nich wystąpią: Kristijan Ipsa, Paweł Moskwik oraz Josip Barisić.

• Oba zespoły, poza słabymi wynikami na początku rundy wiosennej, łączy fakt iż nie rozegrały swoich ostatnich spotkań. Zarówno krakowianom jak i piłkarzom Piasta na drodze stanęła zima, która zaskoczyła greenkeeperów, w rezultacie nie pozwalając na przeprowadzenie zawodów. We wtorek gliwiczanie mieli zmierzyć się ze Śląskiem, natomiast Wisła pojechała do kieleckiej Korony. Żadne z tych dwóch spotkań nawet się nie rozpoczęło.

• Punktualnie o 20.30 w Krakowie rozbrzmi premierowy gwizdek starcia Wisły z Piastem Gliwice. Oba zespoły zaliczyły bardzo nieudane wejście w ten 2016 rok. Goście dwukrotnie zremisowali: z Górnikiem Łęczna oraz Pogonią, by przed tygodniem ulec Lechii Gdańsk. Wisła zdobyła jeszcze mniej punktów, bo zaledwie jeden. 1:1 zremisowała z Górnikiem Łęczna. Oprócz tego uległa Śląskowi oraz Podbeskidziu. Czy dzisiaj któryś z zespołów przebudzi się z zimowego snu?