WKS Śląsk Wrocław - Energa Czarni Słupsk 69:74 (zdjęcia)

Karol Gruszecki
Karol Gruszecki Łukasz Capar
Zawodnicy Energi Czarnych Słupsk wygrali we Wrocławiu ze Śląskiem 74:69

WKS Śląsk Wrocław - Energa Czarni Słupsk

Początek spotkania należał do wrocławian, którzy po rzutach Ikovleva i Mladenovicia prowadzili 4:0. Jednak następne akcje należały już do słupszczan i trójka Mokrosa dała graczom Energi pierwsze prowadzenie w tym meczu.

Śląsk odzyskał je na chwilę za sprawą wcześniej już wymienionych graczy. Niemoc Czarnych trwała jednak krótko. Trójki Blassingame'a i Nowakowskiego pozwoliły odskoczyć naszym graczom na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej kwarty. Początek drugiej był rewelacyjny. W ciągu pięciu minut słupszczanie zdobyli trzynaście punktów, a gospodarze jedynie dwa. Na parkiecie brylowali Shiloh i Śnieg. Pod koszem zarówno swoim jak i gospodarzy królowali słupszczanie. Dobrą kwartę zakończył rzutem Eziukwu po asyście Blassingame'a. W trzeciej kwarcie po świetnym rzucie tego zawodnika za trzy, słupszczanie prowadzili już 19 punktami. I właśnie wtedy coś się zacięło. Mnożyły się błędy, a wrocławianie zmniejszyli dystans do sześciu punktów po rzutach Trice'a. Gdy przewaga stopniała do 1 punktu (61:62), słupszczanie obudzili się, wzmocnili obronę, zagrali skuteczniej w ataku i ostatecznie zwyciężyli pięcioma punktami.

ŚLĄSK WROCŁAW - ENERGA CZARNI SŁUPSK 69:74 (15:22, 15:23, 24:17, 15:12).

Śląsk Wrocław: Wiśniewski 6, Radivojević 12, Roderick Trice 10, Skibniewski 4, Mladenovic 8, Dłoniak 16 , Lawrence Kinnard 0, Denis Ikovlev 12, Robert Tomaszek 0, Michał Gabiński 1.

Energa Czarni Słupsk: Kyle Shiloh 14, Jerel Blassingame 18, Michał Nowakowski 3, Callistus Eziukwu 16, Tomasz Śnieg 6, Łukasz Seweryn 0, Jarosław Mokros 6, Karol Gruszecki 11.