Włodzimierz Klata nie będzie walczył o fotel burmistrza...

  Włodzimierz Klata nie będzie walczył o fotel burmistrza Lęborka

  (greg, red)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Włodzimierz Klata nie chce być burmistrzem Lęborka

  Włodzimierz Klata nie chce być burmistrzem Lęborka

  Burmistrz Lęborka Włodzimierz Klata nie wystartuje w wyborach na to stanowisko, ogłosił wczoraj. To rzadka decyzja wśród urzędujących burmistrzów, kiedy nie jest podyktowana wyraźnym powodem.
  Włodzimierz Klata nie chce być burmistrzem Lęborka

  Włodzimierz Klata nie chce być burmistrzem Lęborka

  Wcześniej wprawdzie Klata kilkakrotnie zapowiadał, że decyzję o ewentualnym kandydowaniu podejmie dosłownie w ostatniej chwili, ale nieoficjalnie było wiadomo, że wystartować chce.

  Dlaczego nie będzie chciał zostać burmistrzem drugą kadencję? - Moja decyzja jest zbieżna z oficjalnym stanowiskiem Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemia Lęborska, że nie ma sensu sztucznie mnożyć kandydatów prawicy w wyborach na stanowisko burmistrza. Pojawił się dobry kandydat - Witold Namyślak i powinniśmy pójść tą drogą - tłumaczy Klata.

  Burmistrz będzie walczył tylko o mandat radnego. Witold Namyślak uważa, że to dobra decyzja, ale powodów wycofania się Klaty nie chciał komentować. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie zabiegi otoczenia posła Namyślaka aby obecny burmistrz wycofał się z wyborów, trwały od dłuższego czasu. Co więc było propozycją nie do odrzucenia dla Klaty? Podobno stanowisko wiceburmistrza, jeśli poseł wygra wybory, a jest raczej faworytem.

  Po wycofaniu się Klaty o fotel burmistrza miasta będą walczyli: Witold Namyślak, Teresa Ossowska-Szara; Maciej Szreder (SLD) i Jarosław Walaszkowski (PiS).


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo