Woda cieknie po ścianach, jest szansa na remont w kamienicy...

  Woda cieknie po ścianach, jest szansa na remont w kamienicy przy ul. Kołłątaja

  Daniel Klusek

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Woda cieknie po ścianach, jest szansa na remont w kamienicy przy ul. Kołłątaja

  ©Krzysztof Piotrkowski

  Mieszkaniec kamienicy przy ul. Kołłątaja 13 od ponad dwóch lat prosi administrację o interwencję w sprawie zalewania ściany w korytarzu. Pan Adam pod koniec 2015 r. na ścianie zauważył wilgoć.
  Woda cieknie po ścianach, jest szansa na remont w kamienicy przy ul. Kołłątaja

  ©Krzysztof Piotrkowski

  - Woda lała się również po ścianach w łazience i kuchni. Interweniowałem w administracji - mówi nasz czytelnik.

  Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej zaplanowało więc na 2016 rok izolację ścian fundamentowych, a po tym remont mieszkania pana Adama. Nic takiego się jednak nie stało. Nasz czytelnik kolejny raz interweniował w swojej sprawie niemal rok temu.
  Tym razem dowiedział się, że przyczyną zacieków jest „zły stan obróbek blacharskich na dachach garaży, które przylegają do ściany budynku”.
  Garaże są własnością PKP i do niej administracja wystąpiła z pismem o pilną naprawę. PGM napisało również, że z powodów kosztów wspólnota mieszkaniowa zrezygnowała z planu docieplenia ściany szczytowej.

  Teraz Andrzej Nazarko, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami w PGM, informuje, że administracja interweniowała w sprawie pana Adama.

  - Rzeczywiście, w lipcu 2017 roku najemca wysłał do nas pismo w sprawie śladów wilgoci, które pojawiły się w mieszkaniu. Sprawdziliśmy i okazało się, że jedną z przyczyn jest zły stan techniczny pomieszczeń bezpośrednio przyległych do budynku i mieszkania lokatora. Zarządzane są przez inny podmiot. W sierpniu wysłaliśmy do zarządcy pismo informujące o potrzebie dokonania naprawy dachów i jednocześnie oczyszczenia rynien oraz rur spustowych z zalegających w nich śmieci. Odpowiedziano, iż prace te zrealizowane będą do końca listopada, co faktycznie się stało - mówi Andrzej Nazarko.

  - Tym niemniej nie ma gwarancji, że wilgoć na ścianach już się nie pojawi, ponieważ dachy nadal pozostają w nie najlepszym stanie.
  Jak dodaje, drugim powodem zawilgocenia mieszkania jest brak odpowiedniej izolacji fundamentów budynku, w którym mieszka czytelnik.

  - Obiekt należy do wspólnoty mieszkaniowej, lecz właściciele ze względu na duży koszt ocieplenia ściany i izolacji fundamentów nie są jeszcze gotowi do remontu. W związku z tym, że pan Adam zajmuje mieszkanie komunalne, a my nim zarządzamy, poczuwamy się do obowiązku pomocy - deklaruje dyrektor w PGM. - Dlatego wykonamy izolację wewnątrz, lecz nie metodą tradycyjną na styropian, a w innej technologii. Zobaczymy wówczas, jaki będzie efekt. Dotychczas zastosowaliśmy ją w kilku mieszkaniach i na razie zdaje egzamin.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (15)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (15) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone