Wojciech Jaruzelski napisał list do Jarosława Kaczyńskiego w...

  Wojciech Jaruzelski napisał list do Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tragedii pod Smoleńskiem

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Edward Skrzypczak, członek Obywatelskiego Ruchu Obrony Generała Jaruzelskiego "Przeciw Bezprawiu" przekazał list kondolencyjny od gen. Wojciecha Jaruzelskiego adresowany do Jarosława Kaczyńskiego. Prezentujemy go w całości.
  Wojciech Jaruzelski

  Wojciech Jaruzelski

  Oto treść listu:

  Wojciech Jaruzelski

  10.04.2010

  Przewodniczący
  Prawa i Sprawiedliwości
  Pan Jarosław Kaczyński

  Być może zdziwi Pana, iż właśnie ja pisze ten list. Ale proszę mi wierzyć - jestem głęboko poruszony wiadomością o katastrofie, w której tragicznie zginął Pański brat - żarliwy patriota, wybitny działacz społeczny i państwowy, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych - Lech Kaczyński. Zginęła Jego Małżonka oraz wiele znanych, w tym wybitnych towarzyszących Im Osób, cywilnych i wojskowych. To wielka strata dla naszego państwa i Wojska. Z kolei w wymiarze moralnym, ludzkim dominuje poczucie szczerego ubolewania i współczucia. Mam świadomość, jakim ciosem jest ta niespodziewana śmierć dla Osób Najbliższych - ciężko chorej Matki, Córki, Wnuczek, Brata. Można powiedzieć krótko - rozpacz.
  Znaczną część Osób, które zginęły, w różnym stopniu znałem. Niektóre były mi od lat bliskie. Niektóre tylko zarejestrowałem w pamięci. Wreszcie, z niektórymi dzieliło mnie bardzo wiele. Jednakże w tak dramatycznej sytuacji, wszyscy stają się bliscy, historyczno-polityczny mur staje się przenikalny, rodzi się pogłębiona zaduma nad ludzkim losem, który w różnym czasie i w różny sposób kończy się nieuchronnym odejściem. To nie tania pociecha, a wręcz przeciwnie - trudne pytanie - dlaczego ta nieuchronność nastąpiła właśnie teraz, w sposób tak nagły i wobec tak ważnych dla państwa Osób. Dla wszystkich polityków - i tych obecnych, i tych byłych - jest gorzka lekcja realizmu i jednocześnie wzmożonego poczucia nadrzędności narodowych interesów i celów nad różnymi, nawet głębokimi sprzecznościami i podziałami.

  Proszę o przyjęcie wyrazów najgłębszego współczucia i - jeśli to możliwe - przekazanie ich również Matce i Córce Lecha Kaczyńskiego.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (21)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (21) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo