Wojciech Pięta zagra w Druteksie-Bytovii, Batista z Gryfa zagra w Błękitnych

Rafał Szymański
Fernando Batista
Fernando Batista Fot. archiwum
Wojciech Pięta, wychowanek Bytovii Bytów podpisał umowę z Druteksem-Bytovią Bytów. Jesienią grał jeszcze w drugoligowym Bałtyku Gdynia. Batista, były zawodnik Gryfa, przeniósł do Błekitnych Stargard Szczeciński.

To duże wzmocnienie bytowskiego zespołu muszącego wiosną odrabiać straty w Bałtyckiej III lidze. Przewaga nad strefą spadkową nie jest zbyt duża. Pięta w pierwszym składzie bytowian zadebiutował w 1991 roku, gdy miał 15 lat. W drugim spotkaniu zdobył już dwa gole. - Nie przychodzę do Bytowa, aby tylko odcinać kupony. Nadal czuję się młodo i chcę grać jak najlepiej. Cieszę się, że mogę być jeszcze przydatny w klubie, w którym zaczynałem - powiedział Pięta dla strony internetowej www.bytovia.pl.

Remis Druteksu-Bytovii w towarzyskim meczu
Remisem 2:2 zakończył się pierwszy mecz piłkarzy Druteksu-Bytovii w 2010 roku. Spotkanie towarzyskie z Gryfem Wejherowo (rywalem z Bałtyckiej III ligi) oglądała duża grupa kibiców, bo tak naprawdę był to także pierwszy mecz bytowian na sztucznej płycie. Spotkanie trwało 3x30 minut. Było 2:2 w tercjach (0:1, 1:1, 1:0). Waldemar Walkusz, szkoleniowiec Druteksu-Bytovii Bytów, sprawdził w meczu aż dwudziestu pięciu zawodników. Był moment, że Gryf Wejherowo prowadził już 2:0, miał więcej okazji do zdobycia gola.

Bramki dla Druteksu-Bytovii Bytów: Krzysztof Bryndal (55) i Krystian Stanios (87), natomiast dla Gryfa Wejherowo Jakub Siezieniewski (30) i Jarosław Rompca (54).

Drutex-Bytovia (I tercja): Oszmaniec Kasperowicz, Toczek, Sadzik, Maciejewski, Łapigrowski, Kobiella, Pufelski, Ciemniewski, Stanios, Pięta. (II tercja): Oszmaniec, Cierson, Toczek, Jóźwiak, Kowalski, Wirkus, Adamowicz, Maciejewski, Łapigrowski, Bryndal, Kraska. (III tercja): Wolski Cierson, Jóźwiak, Stanios, Szada-Borzyszkowski, Bryndal, Chylewski, Piechowski, Bronka, Markowski, Cech.

Batista w Błękitnych
Fernando Batista, Brazylijczyk z polskim paszportem, grający jeszcze jesienią w barwach Gryfa 95 Słupsk, rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej w barwach Błękitnych Stargard Szczeciński.
Zawodnikowi po jesieni skończył się kontrakt w Gryfie 95. Miał wolną rękę w poszukiwaniu zespołu.