Wójcik na 5. Jantar na 9. Pogrom Leśnika Cewice w Ustce

red
Piłkarze usteckiego Jantara nie mieli litości dla przyjezdnych. Z zimną krwią kończyli prawie każdą akcję pod bramką Leśnika z Cewic. Ostatecznie ustczanie zwyciężyli aż 9:0. Mariusz Surowiec

W piątek (18.11) w Ustce odbyła się uroczysta gala z okazji 70-lecia sportu podczas której wręczone zostały pamiątkowe medale i odznaczenia. Na sobotni wieczór zaplanowano natomiast Bal Sportowca. Zanim jednak zabrzmiały pierwsze takty muzyki, koncert na stadionie przy ulicy Sportowej zagrali podopieczni trenera Janusza Rzeszutki. Pierwsze skrzypce grał jak zwykle niezawodny Kamil Wójcik.

Jantar w 20 minucie prowadził już 2:0 po golach wspomnianego wcześniej Wójcika. Kamil nie tylko strzelał ale również podawał zaliczając asystę przy trafieniu Kaszuby. Do przerwy obaj piłkarze zdołali z resztą strzelić po 2 gole.

Goście w przekroju całego spotkania nie stworzyli sobie ani jednej sytuacji bramkowej. To z kolei zasługa ciężko pracujących w środku pola Budzińskiego i Kozaka. Swoją robotę dobrze wykonywali również stoperzy - Granosik do spółki z Blankiem.

Leśnik często mylił się nawet przy wyprowadzaniu piłki. Z prezentów korzystał Karpiński ale nie potrafił swojej waleczności przekuć na bramkę. Te natomiast strzelał na zmianę duet Wójcik - Kaszuba. W końcówce swoje trafienie zaliczył również wprowadzony w 50 minucie Kania.

Jantar Ustka - Leśnik Cewice 9:0 (4:0)

1:0 Wójcik 13 min 2:0 Wójcik 20 min, 3:0 Kaszuba 30 min, 4:0 Kaszuba 37 min, 5:0 Kaszuba 55 min, 6:0 Wójcik 63 min, 7:0 Wójcik 82 min, 8:0 Kania 87 min, 9:0 Wójcik 89 min

Jantar - Wojtanowski, Blank, Granosik, Formela (Barnik 46) , Gruszka, Kozak (Świerczewski 60) , Budziński, Karpiński, Stańczyk (Kania 50), Kaszuba (Malina 80), Wójcik