Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojsko będzie kwalifikować młodych ludzi

Zbigniew Marecki
Ostatnie przymusowe wcielenie do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, listopad 2008 roku.
Ostatnie przymusowe wcielenie do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, listopad 2008 roku. Kamil Nagórek
Ponad dwa tysiące osób, w tym 23 kobiety mają w tym roku obowiązek zgłoszenia się do powiatowych komisji kwalifikacyjnych.

- Teraz już nie kierujemy młodych ludzi do zasadniczej służby wojskowej, ale aby otrzymać książeczkę wojskową i uregulować swój stosunek do wojska, dziewiętnastolatki muszą się stawić przed komisją kwalifikacyjną - tłumaczy kmdr ppor. Mirosław Olszewski, szef wydziału rekrutacji w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Słupsku.

W tym roku obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają mężczyźni urodzeni w 1992 roku oraz w latach 1987-91, którzy w poprzednich latach nie stawiali się do kwalifikacji, a także ci, których komisje uznały za czasowo niezdolnych do służby wojskowej oraz którzy wystąpili o ponowne ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej, o ile nie zostali wcześniej przeniesieni do rezerwy. Do kwalifikacji mają obowiązek stawić się też m.in. kobiety urodzone w latach 1987-92, które kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych.

4 kwietnia rozpocznie pracę Powiatowa Komisja Lekarska mieszcząca się w Starostwie Powiatowym przy ul. Szarych Szeregów 14. Tam będą się stawiać osoby z powiatu słupskiego.

9 maja zaczną pracę dwie inne komisje - w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Szarych Szeregów 8 dla osób ze Słupska oraz w Starostwie Powiatowym w Lęborku dla osób z powiatu lęborskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza