MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojsko i pracownicy socjalni rozwozili paczki z jedzeniem (zdjęcia)

Sylwia Lis
Wojsko i pracownicy socjalni rozwozili paczki z jedzeniem.
Wojsko i pracownicy socjalni rozwozili paczki z jedzeniem. UM Bytów
Wojsko i pracownicy socjalni rozwozili paczki z jedzeniem.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bytowie i Stowarzyszenie Nazaret im. św. Filipa Neri pomimo trudnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 podjął działanie polegające na dystrybucji żywności w ramach tego Programu.
Sytuacja, w której się obecnie znajdujemy jest bardzo trudna, dlatego też podjęto szczególne środki ostrożności przy dystrybucji żywności zgodnie z wszelkimi obowiązującymi przepisami prawa, komunikatami i informacjami uprawnionych służb.

Dystrybucja żywności odbywa się w następujący sposób: osoby zakwalifikowane do programu informowane są telefonicznie o terminie: dzień i godzina odbioru żywności, w miejscu dystrybucji może przebywać tylko jedna osoba, pozostałe osoby stoją w odległości co najmniej 2 metrów od siebie, pracownicy magazynu zaopatrzeni są w maseczki oraz rękawiczki jednorazowe.
Ponadto pracownicy ośrodka dostarczyli przygotowane paczki z żywnością na ul. Przemysłową: osobom bezdomnym przebywającym w Ogrzewalni oraz osobom starszym i niepełnosprawnym mieszkających w lokalach socjalnych.

- Bardzo dużym wsparciem dla nas okazały się Wojska Obrony Terytorialnej, które również dostarczyły paczki dla osób starszych i niepełnosprawnych w wieku 60+ na terenie całej gminy (miasto i wsie). Była to dla wielka pomoc, ponieważ osoby starsze, a szczególnie te mieszkające w środowiskach wiejskich, miałyby problem z odebraniem żywności - informują pracownicy socjalni.

Zobacz także: Śniadanie Wielkanocne w Słupsku na wynos. Wszystko przez koronawirusa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza