Wojsko sprzedaje mieszkańcom ich własne garaże

  Wojsko sprzedaje mieszkańcom ich własne garaże

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Wojsko sprzedaje mieszkańcom ich własne garaże

  ©Krzysztof Tomasik

  Wojskowa Agencja Mieszkaniowa zamierza sprzedać kilkaset garaży, które użytkują ich najemcy na osiedlu wojskowym w Redzikowie. Zainteresowani są oburzeni, bo sami je budowali.
  Wojsko sprzedaje mieszkańcom ich własne garaże

  ©Krzysztof Tomasik

  Najstarsze garaże w Redzikowie zostały zbudowane ponad 30 lat temu. Zgodę na ich lokalizację na peryferiach osiedla wydawały władze wojskowe. Budowali je za własne pieniądze najemcy mieszkań wojskowych.

  Duże wzburzenie najemców wywołały oficjalne pisma z Oddziału Regionalnego WAM w Gdyni w sprawie prywatyzacji garaży, które trafiły do nich w ostatnich dniach.

  Podpisał je Krzysztof Leżyński, kierownik Zespołu Gospodarki Nieruchomościami, w którym proponuje wykup w trybie bezprzetargowym garażu wraz z udziałem w części gruntu.

  Zaznacza jednocześnie, że ten tryb kupna przysługuje wyłącznie najemcom, którzy zbudowali garaże przed 5 grudnia 1990 roku. Część chętnych już się dowiedziała, że za wykup garażu trzeba będzie płacić od 7 tysięcy złotych w górę.

  - To są większe pieniądze niż te, które płaciliśmy za mieszkania. Wychodzi na to, że WAM chce na nas zarobić. To jest dziwne postępowanie, bo kilka miesięcy wcześniej wójt gminy zapowiadał, że będzie się starał przejąć grunty z garażami i że te nieruchomości przekaże nam za darmo - opowiadają mieszkańcy osiedla.

  Próbowaliśmy się w tej sprawie skontaktować z Krzysztofem Leżyńskim.

  - Gdyby mi się pan nie przedstawił, to wszystko bym panu powiedział. A tak nie mogę się wypowiadać do prasy. Musi pan dzwonić do szefa - powiedział nam w piątek Leżyński.
  Jego szef Andrzej Siemioński, dyrektor OR WAM w Gdyni też był dla nas nieuchwytny. Usłyszeliśmy tylko, że możemy wysłać do niego pytania pocztą elektroniczną - co zrobiliśmy - jednak w piątek wieczorem odpowiedzi nadal nie dostaliśmy.

  A co na to wójt Chmiel?

  - Rzeczywiście mówiłem mieszkańcom Redzikowa, że będę się starał przejąć nieruchomości z garażami, ale moje wystąpienia do szefów WAM pozostały bez odpowiedzi. W czasie rozmów w Warszawie usłyszałem nawet, że najlepiej byłoby zburzyć garaże i sprzedać oczyszczone działki w otwartym przetargu - opowiada Chmiel.

  Powiedział nam jednak, że nie odpuści i na nowo będzie próbował rozmawiać z władzami WAM na temat przejęcia gruntów z garażami.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (14)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (14) forum.gp24.pl

  Warto zobaczyć

  Podwyżka opłat za śmieci w Słupsku

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  #zostańwdomu i czytaj gazetę online TAŃSZĄ O POŁOWĘ!

  #zostańwdomu i czytaj gazetę online TAŃSZĄ O POŁOWĘ!

  POKAŻ TALENT! - zagłosuj w naszej akcji

  POKAŻ TALENT! - zagłosuj w naszej akcji

  KOBIECA TWARZ POMORZA - trwa głosowanie

  KOBIECA TWARZ POMORZA - trwa głosowanie