Wójt gminy Ustka ugodziła się ze Smerfem Marudą

Bogumiła RzeczkowskaZaktualizowano 
Pozytywne zakończenie sporu pani wójt i Smerfa – podpisanie ugody przed Sądem Okręgowym w Słupsku.
Pozytywne zakończenie sporu pani wójt i Smerfa – podpisanie ugody przed Sądem Okręgowym w Słupsku. Bogumiła Rzeczkowska
W środę przed słupskim sądem okręgowym ugodą zakończył się spór pomiędzy Anną Sobczuk-Jodłowską, wójt gminy Ustka, a jednocześnie kandydatką na kolejną kadencję, a Arturem Mazurem vel Smerfem Marudą.

Sprawę w trybie wyborczym blogerowi Smerfowi Marudzie wytoczyła pani wójt gminy Ustka Anna Sobczuk-Jodłowska. Napisała we wniosku do sądu, że Smerf na swoim blogu www.pomorze-srodkowe.pl rozpowszechnia nieprawdziwe informacje, naruszające jej dobra osobiste, które mogą mieć wpływ na wynik wyborów.

Te informacje pojawiły się także w wątku "Gmina Ustka utopiła rolników i mieszkań­ców Grabna" na forum gp24.pl. Anna Sobczuk-Jodłowska żądała m.in. przeprosin, sprostowania w gazecie i na forach, zaniechania dalszej publikacji oraz 10 tysięcy złotych na recz Stowarzyszenia Pomocy Bene Vita dla pogorzelców z Przewłoki.

Zobacz także: Spór o działkę w Przewłoce. Gruntowe przepychanki w gminie Ustka

Informacje w blogu i we wpisach zamieszczone przez Artura Mazura dotyczyły sprawy przegranej przez gminnych urzędników w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Na mocy wyroku zapłacili grzywny: wójt - 5 tysięcy złotych, wicewójt - 1 tysiąc złotych. Smerf zwrócił się do gminy w trybie Ustawy o dostępie do informacji publicznej o informacje na temat spłaty.

- Jako dziennikarz obywatelski zadałem pytanie, w jakich terminach grzywny spłacili. Później zapytałem - czy w tym czasie dostali nagrody i podwyżki - tłumaczył w sądzie Artur Mazur, zaznaczając, że na informacje publiczne czekał bardzo długo i gdy gmina przysłała mu wykaz wynagrodzenia netto, o więcej nie pytał. Z wykazu natomiast wynikało, że urzędnicy dostali na rękę (bo Smerf pytał o zarobki netto) więcej niż w poprzednich miesiącach. Wpisał więc na blogu, że w ten sposób to gmina zapłaciła grzywny.

Zobacz także: Wójt nie przedłużyła umowy. Trzy rodziny zostają bez mieszkań

- Skojarzyłem grzywny z zarobkami, bo jeśli ktoś w kolejnych miesiącach zarabia nagle więcej, to według normalnej opinii jest to podwyżka - tłumaczył. Wyjaśnił jednocześnie, że kandyduje w wyborach, ale na radnego w Ustce, nie w gminie, a sprawa wpisów o grzywnie i zarobkach nie ma nic wspólnego z trybem wyborczym. Sąd jednak tak ją rozpatrywał.

I - okazało się - doszło do nieporozumienia. Sędzia Beata Kopania głównie dopytywała o jedno słowo "podwyżka", która była sednem sprawy. Pani wójt i jej pełnomocnik wytłumaczyły, że podwyżki nie było, więc informacja Smerfa jest nieprawdziwa, bo wzrost wypłaty netto sprawiło nienaliczanie składek zusowskich po przekroczeniu progu, który określają przepisy. A jeśli byłaby podwyżka, to tylko za sprawą uchwały rady. Natomiast nagrody dostało kilkudziesięciu urzędników w gminie.

To jednak wyszło dopiero w sądzie, bo szczegóły wynagrodzenia ani nie wynikały z informacji udzielonej przez gminę, ani też Smerf nie dopytał, co w drugiej połowie roku sprawiło wzrost zarobków. Sędzia z powodzeniem namówiła strony do ugody. Skoro podwyżki nie było, to Artur Mazur zgodził się przeprosić i oświadczyć na blogu i na forum gp.24.pl, że podał nieprawdziwe informacje o podwyżce. To oświadczenie musi tam pozostać do końca listopada. Natomiast pani wójt odpuściła mu inne żądania z wniosku, m.in. finansowe. Sędzia zaznaczyła jednak, że nikomu nie można zabronić umieszczania opinii.

- Sąd bada tylko, czy informacje są prawdziwe, czy nie - powiedziała sędzia Beata Kopania. - W trybie wyborczym nie bada też naruszenia dóbr osobistych. W tej sytuacji Smerf może na blogu - oprócz obowiązkowej treści wskazanej w ugodzie - zamieścić także wyjaśnienie całej sytuacji. Sędzia pogratulowała stro­nom rozsądnej decyzji.

polecane: FLESZ: Niebawem zmiana czasu, jedna z ostatnich

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 132

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Ziemia Ustecka

,

Z
Ziemia Ustecka

,

U
Uprzejmnie donoszę
W dniu 21.03.2019 o 12:54, Gość napisał:

Prawda o Smerfów naWrzuć w GoogleOszust z Ustki

 

Ustecka milicja z 13 posterunku wspiera złodziej, oszustów i bandytów,

 

 

bo są   ich   kapusiami.

 

Muszą bronic swoich Ucholi,

w tym byłego inkasenta Usteckich wodociągów Dariusza M. 

 

więcej na stronie

 

oszust-darek-z-ustka-pabianice.pl/administrator/index.php

G
Gość
W dniu 19.03.2019 o 11:56, Gość napisał:

Też, jestem namiętna czytelniczka tego forum i bRdzo proszę Moderatora o nie usuwanie. Ponadto bardzo się cieszę że Pan Smerf zainteresował się nasza gmina. Uważam jego uwagi i komentarze filmowe za bardzo o ciekawe choć nie ze wszystkimi się zgadzam. Podziękowania dla Pana Tadeusza. Był Pan wspaniałym soltysem, szkoda że nie kontynuuje Pan misji.


Prawda o Smerfów na
Wrzuć w Google
Oszust z Ustki
G
Gość

Też, jestem namiętna czytelniczka tego forum i bRdzo proszę Moderatora o nie usuwanie. Ponadto bardzo się cieszę że Pan Smerf zainteresował się nasza gmina. Uważam jego uwagi i komentarze filmowe za bardzo o ciekawe choć nie ze wszystkimi się zgadzam. Podziękowania dla Pana Tadeusza. Był Pan wspaniałym soltysem, szkoda że nie kontynuuje Pan misji.

G
Gość
Moderator- usuńcie w końcu tego trolla, ile to można tolerować?
G
Gość

Idź trollowac gdzie indziej podstarzały dzieciaku.

Z
Ziemia Ustecka

.

G
Gość

W Przewloce? Ok.

G
Gość

Moderator- usuńcie w końcu tego trolla, ile to można tolerować?

G
Gość
W dniu 17.03.2019 o 10:52, Gość napisał:

Sądzę że zakres tych uzgodnień powinien być co roku aktualizowany i publikowany do publicznej wiadomości.

 


 

Przedstawiam tajny sygnał zakodowany który nagrał na czestotliwosciach pod fm 75,0mhz. na 74,83mhz.

Trzeba dobrze sie wsluchac bo:

slyszycie  glosy w glowie, slyszycie glosy w  urzadzeniach nie bedace  programem publicznym komercyjnym,

slyszycie glosy w komputerach i innych urzadzeniach  elektrycznych,slyszycie glosy  gdy jestescie identyfikowani gps, oraz publicznych kamer  i rejestrow w systemie kart platnicze i wszystko co was identyfikuja

Nie  analizowano deszyfrowania  jeszcze, ale na pierwszy rzut  okiem na kalkulator  gdyby olac wszystkie cyfry  a wziasc tylko 2 i 0 to mamy kod binarny typu 101010 programowania komputerowego a dzwiek wyglada na  alfabet morsa kodowany. A jesli tak to pozostale cyfyr moga byc kodem szesnastkowym.

G
Gość

Sądzę że zakres tych uzgodnień powinien być co roku aktualizowany i publikowany do publicznej wiadomości.

J
Józef Darski

 

Kto chce, by wybory wygrali fałszerze?

 

Grzegorza Brauna uważam za popularyzatora rosyjskiego intoxu, ale zamykanie oczu i zasłanianie uszu na wieści o masowych fałszerstwach wyborczych w Gdańsku dlatego, że uderzyły w przeciwnika, jest moim zdaniem działaniem samobójczym.

 

Udawanie głupich i tolerowanie masowych fałszerstw, niezdolność do przygotowania normalnej ordynacji wyborczej ze strachu przed narażeniem się fałszerzom, którzy podniosą krzyk – a przecież prof. Paruch uznał, że tylko spokój może dać zwycięstwo – jedynie zachęci do skręcenia wyborów europejskich i parlamentarnych. Sondaże pokażą wyniki odpowiednio dopasowane do tych, które zostaną później ogłoszone.

Najwyżej komisje dostaną wyniki, do których mają dostosować swoje wyliczenia. Brak adresów w dowodach i obowiązku sprawdzania zaowocowało nową metodą fałszowania wyborów. Wielokrotnie mężowie zaufania w komisjach zauważyli, że wyborcy nie wiedzieli, przy jakiej ulicy mieszkają. Nie można się temu dziwić, jeśli taki wyborca miał do obskoczenia 20 komisji, że przy dziesiątej już mylił ulice i podawał tę z komisji 15. lub 5.

Niektórym członkom komisji wydawało się też, że widzą po raz kolejny te same osoby oddające głos w tym samym lokalu. Próby interwencji kończyły się wyrzuceniem oczywiście winnego wykrycia przekrętu, co przecież w III RP jest regułą. Watahy aparatczyków krążyły po Gdańsku, oddając wielokrotnie głos, dzięki temu, że osoby  zasiadające w komisjach z nadania ratusza pomijały nazwisko i szukały tylko podawanego adresu.

Wystarczyło poprzydzielać adresy najlepiej nieboszczyków lub ludzi przebywających za granicą, chorych czy inwalidów, a takimi informacjami na ratuszu się dysponuje. Dla ułatwienia członek komisji mógł podpowiadać głosującemu adres lub poprawić, gdy ten się pomylił.

 

jozefdarski.pl

 

 

G
Gość

Może nie pracowałam 25 lat w hucie, ale jestem po nauce profesorow inżynierskich z zakresu termiki, i nie uslyszałam odpowiedzi czemu milion odszkodowania dostała w ugodzie?

Osoba zamilkła, żyje jak królowa za pieniądze podatników i robi wycieczki do ciepłych krajów.

Wszystko w ramach obrony prawa człowieka Konwencja Sądu Strasbourg art. 1-100. Dz. I-III protokoły 1-20 uchwalone do 2079r.:

Ustka część bez wody nie ma pojazdów które spala wode i daje bezpowrotnie utrate pochłanianej pary przez rosliny po skropleniu, nie zatruwa cieżkim przemysłem jak Słupsk da życie i humanitarne  warunki życia bez aut  i silników spalinowychda szanse na przezycie cywilizacji w tym regionie gdy reszta  bedzie pić piasek,wszystko w ramach pomocy humanitarnej i przetrwania cywilizacji w UstceProsimy mieszkanców o zachowanie spokoju  bez paniki i o pozostaniu w swoich domkach, sytuacja jest pod kontrolą. Fekalia mozna spuszczać pod cisnieniem  bez wody. wystarczy podpiać sprężarke powietrza. 

 

G
Gość
W dniu 15.03.2019 o 19:20, Gość napisał:

Pudło. A Ty, uważaj żebyś Irka z Irakiem nie pomylił. Hahaha.

 

to podpisz się panie radny na włościach

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3