MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wójt Potęgowa podzielił się wrażeniami z wizyty prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego

Zbigniew Marecki
Fot. Gmina Potęgowo
W piątek po południu podczas przedwyborczego objazdu Pomorza Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, na zaproszenie wójta Dawida Litwina, aktywnego działacza PO odwiedził tę gminę. W restauracji Nostalgia w Poganicach spotkał się z samorządowcami i regionalnymi politykami Platformy Obywatelskiej.

W piątek wieczorem wójt Litwin na Facebooku opisał przebieg wydarzeń i przedstawił swoje wrażenia:

Z inicjatywy Dawida Litwina, Wójta Gminy Potęgowo, w Poganicach odbyło się spotkanie samorządowców Ziemi Słupskiej z Rafałem Trzaskowskim, Prezydentem Warszawy i kandydatem Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Podczas spotkania omówiono problemy, z jakimi zmagają się mieszkańcy oraz władze samorządowe środkowego Pomorza, szczególnie w kontekście decyzji podejmowanych przez władze na szczeblu centralnym. Wójt Gminy Potęgowo mówił o wciąż niewypłaconych rolnikom rekompensatach za straty poniesione podczas ubiegłorocznej suszy. Podkreślił także problemy w pozyskaniu nowych inwestorów w związku z odsuwaniem w czasie decyzji o budowie drogi ekspresowej S6 na odcinku Koszalin – Słupsk – Lębork czy modernizacji linii kolejowej 202.

Przewodniczący Rady Gminy Potęgowo - Waldemar Zientarski - podczas spotkania zwrócił uwagę na rosnące koszty w systemie gospodarowania odpadów. Gmina Potęgowo stanęła przed tym problemem podczas rozstrzygania ostatniego przetargu na odbiór odpadów. Związany jest on między innymi z rosnącą opłatą marszałkowską i dotyka gminy w całej Polsce, także duże samorządy, w tym stołeczne.

Rafał Trzaskowski wspomniał, że tak samo jak samorządy na Pomorzu, także Warszawa ma problemy w związku z niedoszacowaną subwencją oświatową czy przerzuceniem na samorządy odpowiedzialności za zabezpieczenie przedszkoli i szkół w czasie wychodzenia z epidemicznych ograniczeń.

Wszyscy zgodzili się co do tego, że w Polsce potrzebne są silne samorządy, których kompetencje nie będą ograniczane. Warto to podkreślać, szczególnie w związku ze zbliżającą się 30 rocznicą pierwszych wyborów do rad gmin i ustawy o samorządzie terytorialnym. Ustalono, że w najważniejszych kwestiach dotyczących potrzeb mieszkańców, podjęte zostaną wspólne działania.

W spotkaniu, które zorganizowano w Restauracji Nostalgia w Poganicach, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa, uczestniczyli oprócz prezydenta Rafała Trzaskowskiego oraz wójta Dawida Litwina, także parlamentarzyści – senator Kazimierz Kleina, poseł Zbigniew Konwiński, poseł Sławomir Nitras oraz samorządowcy – wicestarosta słupski Rafał Konon, Anna Sobczuk-Jodłowska - Wójt Gminy Ustka, Andrzej Kordylas - Wójt Gminy Damnica, Jan Klasa – Wójt Gminy Czarna Dąbrówka, a także Waldemar Zientarski – Przewodniczący Rady Gminy Potęgowo.

Zobacz także: Rozmowa online z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza