Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Worek medali dla miasteckich zapaśników (zdjęcia)

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko był gospodarzem turnieju o tytuł Mistrza Wybrzeża Młodzików w zapasach i turnieju minizapasów o Puchar Burmistrza Miastka. W hali OSiR  w Miastku walczyli młodzicy (do lat 14) oraz dzieci w minizapasach (do lat 11). Frekwencja w zawodach była bardzo wysoka. Łącznie na miasteckich matach rywalizowało 102 zawodników z 9 klubów województwa pomorskiego i Unia Swarzędz reprezentująca województwo wielkopolskie.
Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko był gospodarzem turnieju o tytuł Mistrza Wybrzeża Młodzików w zapasach i turnieju minizapasów o Puchar Burmistrza Miastka. W hali OSiR w Miastku walczyli młodzicy (do lat 14) oraz dzieci w minizapasach (do lat 11). Frekwencja w zawodach była bardzo wysoka. Łącznie na miasteckich matach rywalizowało 102 zawodników z 9 klubów województwa pomorskiego i Unia Swarzędz reprezentująca województwo wielkopolskie. ZKS/OSiR
Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko był gospodarzem turnieju o tytuł Mistrza Wybrzeża Młodzików w zapasach i turnieju minizapasów o Puchar Burmistrza Miastka. W hali OSiR w Miastku walczyli młodzicy (do lat 14) oraz dzieci w minizapasach (do lat 11). Frekwencja w zawodach była bardzo wysoka. Łącznie na miasteckich matach rywalizowało 102 zawodników z 9 klubów województwa pomorskiego i Unia Swarzędz reprezentująca województwo wielkopolskie.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko, jako gospodarz wystawił aż 24 zawodników do bezpośredniej rywalizacji na macie, co przyczyniło się do wywalczenia drugieg miejsca w klasyfikacji drużynowej. Medale i puchary wręczali Piotr Szłapiński - dyrektor OSiR w Miastku i Mieczysław Czarnecki - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Miastku.

Wyniki miasteckich zawodników w minizapasach:

Złote medale: Tola Rudnik (26 kg), Antonii Petrończak (29 kg)

Srebrne medale: Leon Brodziński (35 kg), Kuba Żuchowski (41 kg), Jeremi Dróżdż (55 kg)

Brązowe medale: Szymon Kozłowski (24 kg), Dariusz Petrończak (26 kg), Borys Chmielecki (26 kg), Dawid Wiktorczyk (29 kg), Filip Olszewski (35 kg)

Miejsca pozostałych zawodników: Nadia Dorawa (24 kg) - V miejsce, Trun Daniel (26 kg) - V m., Daniel Pavlyk (35 kg) - V m., Drozd Jakub (41 kg) - V m., Franciszek Dróżdż (24 kg) - VII m., Marek Kowalewski (24 kg) - VIII m., Alan Kaczmarek (24 kg) - IX m., Bartosz Rodak (29 kg) - X m., Synak Antoni (32 kg) - X m.

W młodzikach poszczególne miejsca zajęli:

Srebrne medale: Leon Rudnik (32 kg), Sebastian Tandecki (38 kg), Dawid Zygmuntowicz (41 kg), Alex Ruszczyk (68 kg).
Ostatni z miasteckich młodzików - Marcin Teterycz zajął IV miejsce w wadze do 62 kg.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Unia Swarzędz przed Zapaśniczym Klubem Sportowym Miastko i GKS Cartusia Kartuzy.

- Bardzo duże emocje towarzyszyły najmłodszym adeptom zapasów. Dzieci mocno przeżywały swoje walki. Niektóre z nich często „konsultowały się” ze swoimi rodzicami nawet podczas trwania walki. Dla niektórych był to pierwszy występ w zawodach. Dziękujemy wszystkim rodzicom startujących dzieci i kibicom za liczne przybycie i doping na zawodach – mówi Kazimierz Wanke, prezes i trener ZKS Miastko.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza