WOŚP w Miastku, Kołczygłowach, Tuchomiu i Trzebielinie

  WOŚP w Miastku, Kołczygłowach, Tuchomiu i Trzebielinie

  ang

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  WOŚP w Miastku, Kołczygłowach, Tuchomiu i Trzebielinie

  ©Andrzej Gurba

  13 stycznia odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niemal w każdej gminie zaplanowano koncert i inne wydarzenia. Zbieramy, jak co roku, na szpitalny sprzęt
  WOŚP w Miastku, Kołczygłowach, Tuchomiu i Trzebielinie

  ©Andrzej Gurba

  Miastko
  W Miastku w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zaangażowanych jest 70 wolontariuszy (miastecki sztab obejmuje także gminy Trzebielino i Biały Bór) oraz niezliczona ilość pomocników.

  O godz. 12 zaplanowano kąpiel morsów w jeziorze Lednik (rozgrzewka od godz. 11.45). Po wyjściu ognisko, kiełbaski, ciasto i rozgrzewająca herbata. O godz. 13 rozpocznie się orkiestrowa motocyklowa parada.
  Motocykliści zakończą swój przejazd przy domu kultury i tam będą sprzedawać kiełbaski za datki na orkiestrę. Około godz. 14, też przy domu kultury, w pokazowych walkach wystąpi Drużyna Rummela. O godz. 15 w domu kultury rozpocznie się koncert. Jako pierwsi zaprezentują się młodzi artyści z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Miastku z musicalem „Królewna Śnieżka”. Wystąpią także: grupa taneczna Nasa z Koszalina, podopieczni PMDK i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku, dzieci ze świetlic wiejskich (m.in. ze Świerzenka, Słosinka i Miłocic), młodzi raperzy. Koncert potrwa do około godz. 18.30. O godz. 20 zaplanowano na „kaczym dołku” światełko do nieba. W czasie koncertu odbędzie się licytacja gadżetów i podarowanych przedmiotów. Poprowadzi ją m.in. Konrad Remelski. Janusz Gawroński, szef orkiestrowego sztabu WOŚP w Miastku mówi, że o godz. 18 planowana jest akcja polegająca na zmieszczeniu w sercu na kwadracie o wymiarach 10 na 10 metrów jak największej liczby osób. - To akcja dla całej Polski. Zwycięzcy mogą otrzymać dodatkowy sprzęt medyczny dla miejscowego szpitala - oznajmia J. Gawroński.

  Kołczygłowy
  W Kołczygłowach finał WOŚP rozpocznie o godz. 15 w Gminnym Ośrodku Kultury. W programie: występy dzieci i młodzieży, loteria fantowa, stoiska z wypiekami, przejazdy wozem strażackim i limuzyną oraz licytacje. O godz. 17 zaplanowano światełko do nieba.

  Tuchomie
  W Tuchomiu na finał zapraszamy od godz. 16 do Gminnego Ośrodka Kultury. Zaplanowano występy artystyczne, loterię fantową, licytacje, pokaz motocrossowy.

  Trzebielino
  W Trzebielinie o godz. 14 w sali sportowej Szkoły Podstawowej rozpocznie się orkiestrowy turniej piłki siatkowej. O godz. 16 w sali widowiskowej przy bibliotece ciąg dalszy finału. W programie: występy dzieci ze szkół podstawowych, koncert chóru „Hej kolęda, kolęda…”, licytacje. Poza tym: kawa, herbata, gofry, lody, ciasta oraz pyszna zupa. O godz. 20 zaplanowano światełko do nieba.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo