Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wotum zaufania i absolutorium. W środę sesja rady miasta

Redakcja
W środę słupscy radni podsumują ostatni rok pracy prezydent Słupka. Choć nie wszystko udało się zgodnie z planem zrealizować, to z absolutorium nie powinno być problemów.

Rozpatrzenie raportu o stanie miasta i sprawozdania finansowego za poprzedni rok. To dwa najważniejsze punkty jutrzejszej sesji rady miasta. Słupscy rajcy zadecydują o absolutorium dla prezydent Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej. Choć zastrzeżenia są, to z podniesieniem ręki na tak, nie powinno być problemu.

Za głosować będzie prezydencki i dziewięcioosobowy klub Łączy nas Słupsk. Jak przyznaje, Artur Wiszniewiski dyscypliny klubowej nie ma, jest za to jednomyślność.

Na tak opowiedzieć ma się też Platforma Obywatelska. Siedem kolejnych pozytywnych głosów w 23-osobowej radzie w praktyce rozstrzyga tę kwestię.

- Nasze stanowisko jest takie, jakie wydała Regionalna Izba Obrachunkowa, czyli pozytywne - mówi Jan Lange, przewodniczący klubu PO. - Choć nie udało się wykonać wszystkich zaplanowanych inwestycji i wykonać sprzedaży majątku - dodaje.

- Raport o stanie miasta to laurka, a nie stan faktyczny - zaznacza z kolei Tadeusz Bobrowski, - przewodniczący klubu PiS w radzie miasta. - Pokazuje te elementy, które ładnie wyglądają. Owszem, zrewitalizowano ulicę Długą, ale wciąż chodzimy po dziurawych chodnikach, a w mieście są ulice pamiętające czasy Hitlera.

Komisja rewizyjna, której przewodniczącym jest Łukasz Jaworski z klubu PiS, wystąpiła do rad z wnioskiem o udzielenie absolutorium z tytułu wykonania budżetu, który zrealizowano w części. O ile wydatki majątkowe, czyli inwestycje wykonano w 83 proc., to dochody majątkowe udało się zrealizować na poziomie 72,5 proc.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja rady miasta w Słupsku. Nie dla rolowania długu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza