Wrócili na pozycję lidera

Redakcja
Koszykówka - I liga mężczyzn. AZS ZAGAZ Koszalin - KKS Poznań 81:63

Po tym zwycięstwie koszykarze AZS ZAGAZ Koszalin wrócili na pozycję lidera w ligowej rywalizacji. Wprawdzie drużyna Startu Lublin ma lepszy bilans koszy, ale w obu konfrontacjach z koszalińskim zespołem schodziła z parkietu pokonana.
Niedzielny mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia koszalinian. Po 6 minutach gry i "trójce" Tomasza Kujawy prowadzili oni 17:4. Później jednak poznaniacy otrząsnęli się z przewagi miejscowych i na początku 10 minuty zniwelowali różnicę do dwóch punktów (20:18). Tę kwartę celnym rzutem zza linii 6,25 m zakończył jednak Tomasz Dąbrowski. W drugiej kwarcie gospodarze z każdą minutą zwiększali przewagę, a w ostatnich trzydziestu sekundach "dobili" rywali, zdobywając sześć punktów i nie tracąc żadnego. Osiemnastopunktowa przewaga miejscowych graczy pozwoliła im spokojnie myśleć o kolejnych dwóch częściach spotkania, w których praktycznie brakowało już takiej samej walki i emocji jak w pierwszych dwudziestu minutach. warto podkreślić, że w zespole gości do długiej przerwy punktowali tylko trzej zawodnicy: Piotr Janowicz, Tomasz Pięta i Norbert Stańko. Czwarty włączył się dopiero w 25 minucie, a był to Łukasz Krzemiński. Przewaga koszalinian była już jednak znaczna, bo prowadzili 63:43 i właściwie od tego momentu kontrolowali już bieg wydarzeń na parkiecie. Nieco mniejsze zaangażowanie nie przeszkodziło podopiecznym trenera Jerzego Olejniczaka uzyskać jeszcze większej przewagi. Najwyższą osiągnęli w 36 minucie, kiedy po kontrze i punktach Tycjana Lewandowskiego na tablicy pojawił się rezultat 75:50. W drugim rozegranym wczoraj meczu Polpharma Pakmet Starogard Gdański pokonała Turów Zgorzelec 82:62.