Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

WSIG w Słupsku rozpoczęła 15. rok akademicki

Zbigniew Marecki
W tym roku słupska uczelnia będzie miała nowych studentów nie tylko z regionu, ale także z Ukrainy i Azerbejdżanu. W sobotę po raz piętnasty zainaugurowano nowy rok akademicki w Wyższej Szkole Inżynierii Gospodarki w Słupsku.

Uczelnia działa od 2003 roku. Od kilku lat funkcjonuje w pomieszczeniach dawnego liceum medycznego przy ul. Kopernika w Słupsku. Do tej pory wykształciła ponad 700 osób w zawodzie geodety i urbanisty.

Od lat współpracuje z samorządami i państwowymi instytucjami, które w regionie zajmują się obrotem i zarządzaniem gruntami stanowiącymi zasób samorządów i Skarbu Państwa. - Od strony zawodowej przygotowaliśmy już wielu urzędników pracujących dla samorządów i instytucji państwowych - mówił podczas sobotniej inauguracji prof. nadzw. dr inż. Stanisław Szyszko, rektor WSIG w Słupsku.

W tym roku na tej uczelni rozpocznie studia także kolejna grupa studentów z Ukrainy. To rezultat podpisania przez WSIG umów z czterema tamtejszymi uczelniami. Ponadto uczelnia pozyskała nowych studentów z Azerbejdżanu, którzy mają przyjechać do Słupska w najbliższym czasie. - Jesteśmy jedyną uczelnią na Pomorzu Środkowym, która kształci inżynierów w zakresie geodezji i urbanistyki. Przygotowujemy się także do otwarcia kolejnego kierunku technicznego - dodaje rektor Szyszko.

Poza swoimi flagowymi kierunkami kształcenia WSIG oferuje również kilkanaście studiów podyplomowych, w tym w zakresie gospodarki i zarządzania nieruchomościami. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także specjalność geoinformatyka oraz prowadzony przez uczelnię - jako jedyny na Pomorzu - Ośrodek Monitorowania Przestrzeni, który posiada specjalistyczne drony i skaner naziemny Lider.

Nauka na uczelni jest płatna (ok. 300 zł za miesiąc), ale WSGI - podobnie jak uczelnie państwowe - oferuje szeroki wachlarz stypendiów - od socjalnych, poprzez przeznaczone dla niepełnosprawnych, aż do rektorskich za wyniki w nauce.

Obecnie władze uczelni prowadzą także rozmowy z właścicielami największych firm w regionie dotyczące ich zaangażowania w fundowanie stypendiów studenckich dla ich pracowników. - Założenia reformy uczelni wyższych, które obecnie popularyzuje wicepremier Jarosław Gowin, stwarzają duże szanse rozwojowe dla uczelni tego typu co nasza, jeśli będą one współpracować ze swoim otoczeniem, a my robimy to już od lat - dodaje rektor Szyszko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza