Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wsparcie dla seniorów i osób niepełnosprawnych w Miastku

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Projekty ma realizować Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miastku
Projekty ma realizować Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miastku Andrzej Gurba
Gmina Miastko, we wspólnym projekcie razem z innymi samorządami w powiecie bytowskim, chce pozyskać pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego na rzecz seniorów i osób niepełnosprawnych. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Miastku podjęto stosowne uchwały w tej sprawie.

Są dwa projekty. W pierwszym, razem z Miastkiem, jest 10 samorządów. – Zaplanowano m.in. utworzenie dla seniorów i osób niepełnosprawnych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Będzie mieścić się w Bytowie. Poza tym, ma być teleopieka, sąsiedzkie usługi opiekuńcze, domowe usługi rehabilitacyjne – mówi Magdalena Stankowiak, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miastku. Wsparciem ma zostać objętych 100 osób (66 seniorów, reszta to osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie).
W planach jest także utworzenie klubu seniora przy ul. Chrobrego w Miastku. Poza tym: w Dretyniu, Świerzenku i Słosinku.

Drugi projekt (Miastko i trzy inne gminy) dotyczy rodzin i pieczy zastępczej. Wsparciem może zostać objętych 25 rodzin. W planach jest utworzenie m.in. szkoły dla rodziców, zajęcia sensoryczne dla dzieci, usługi prawnicze, zajęcia z psychologiem, pedagogiem i dietetykiem.

W konkursie będzie można pozyskać do 85 procent kosztów projektu. 10 procent ma pochodzić z budżetu państwa, a 5 procent z samorządów (wkład rzeczowy).

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza