WTA w Madrycie. Sabalenka zakończyła zwycięską passę Andriejewej

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Wiceliderka światowego rankingu Białorusinka Aryna Sabalenka pokonała Rosjankę Mirrę Andriejewą 6:3, 6:1 w 1/8 finału turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie, kończąc świetną passę grającej z "dziką kartą" 16-letniej tenisistki

Rosjanka wyeliminowała Linette

Gdy w sobotę Andriejewa w 3. rundzie wygrywała 6:3, 6:3 z Magdą Linette, zrobiła sobie prezent na 16. urodziny i została najmłodszą zawodniczką w 1/8 finału turnieju rangi WTA 1000. Wcześniej pokonała w Madrycie finalistkę US Open 2021 - Kanadyjkę Leylah Fernandez 6:3, 6:4 i rozstawioną z "13" Brazylijkę Beatriz Haddad Maię 7:6 (8-6), 6:3.

To dopiero drugi start w imprezie rangi WTA pochodzącej z Krasnojarska Andriejewej, finalistki tegorocznego juniorskiego Australian Open. W zeszłym roku przegrała pierwsze spotkanie w Monastyrze. Dzięki udanemu występowi w Madrycie młoda Rosjanka awansuje w rankingu ze 195. w okolice 140. miejsca.

Rywalką Sabalenki w ćwierćfinale będzie Egipcjanka Mayar Sherif. W drugiej części turniejowej drabinki znajduje się liderka rankingu Iga Świątek, która w poniedziałek późnym wieczorem w 1/8 finału zagra z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową.