krk
Roma nie zagra w Lidze Mistrzów
Roma nie zagra w Lidze Mistrzów Angelo Carconi
Pięć drużyn zdobyło we wtorek przepustki do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po 20 latach w tych elitarnych rozgrywkach zobaczymy polski zespół - warszawską Legię. Awans wywalczyły także FC Porto, AS Monaco, Łudogorec Razgrad i Celtic Glasgow.

Pojedynek Romy z Porto na Stadio Olimpico sędziował Szymon Marciniak, a miejsce w bramce gospodarzy zajął Wojciech Szczęsny. Polski arbiter w 39. minucie za wejście wyprostowaną nogą wyrzucił z boiska Daniele De Rossiego. Już wtedy na tablicy świetlnej widniał wynik 1:0 dla FC Porto.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Roma musiała sobie radzić w dziewiątkę. Tym razem Marciniak pokazał czerwoną kartkę Emersonowi. Goście wykorzystali grę w przewadze i zadali rzymianom jeszcze dwa ciosy.

W 73. minucie trafił Miguel Layun. W tej sytuacji nieskutecznie poza polem karnym interweniował Wojciech Szczęsny. Chwilę później wynik spotkania ustalił Jesus Corona.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów zagra też Kamil Glik. Jego Monaco po raz drugi pokonało Villarreal 1:0. Zwycięskiego gola na Stade Louis II z rzutu karnego strzelił tuż przed końcowym gwizdkiem Fabinho.

Straty z pierwszego meczu niemal odrobił Hapoel Beer Szewa. Mistrz Izraela przed własną publicznością wygrał z Celtikiem Glasgow 2:0. Przed tygodniem Szkoci zwyciężyli jednak 5:2 i to oni zagrają w Champions League. Do meczów w LM może szykować się już Łudogorec Razgrad. Zespół z Bułgarii zwyciężył w Sofii Viktorię Pilzno 2:0, a we wtorkowym rewanżu zremisował 2:2.

Viktoria Pilzno - Łudogorec Razgrad 2:2

Bramki: Duris 7, Mateju 64 - Vura 17, Cafu 90(+5)

Hapoel Beer Szewa - Celtic Glasgow 2:0

Bramki: Ben Sahar 21, Hoban 48

Legia Warszawa - Dundalk FC 1:1

Bramki: Benson 19 - Michał Kucharczyk 90 (+2)

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Wtorek z Ligą Mistrzów: Roma za burtą. Marciniak wyrzucił z boiska dwóch rzymian! - Gol24