Wybory "Głosu Pomorza" wygrał Włodzimierz Klata

Agnieszka CaroniaZaktualizowano 
Plakaty wyborcze wiszą niemal w całym Lęborku. Fot. Agnieszka Caronia
Dziś podsumowujemy nasz plebiscyt, w którym Czytelnicy wybierali burmistrza Lęborka. Wpłynęły do nas 1962 kupony.

Nasz komentarz

Nasz komentarz

Masz głos

Sylwia Lis
sylwia.lis@gp24.pl

Dziękujemy Czytelnikom za udział w naszych wyborach. Była to przede wszystkim prezentacja kandydatów na najważniejsze stanowisko w mieście. W żaden sposób nie chcieliśmy sugerować na kogo oddać swój głos. Poważne wybory już w niedzielę, zachęcamy żeby mieszkańcy poszli do urn. Bo to od Was zależy, kto będzie rządził miastem. Mamy nadzieję, że będzie to burmistrz, który będzie służył ludziom, będzie otwarty na ich problemy, kłopoty i zadba o rozwój Lęborka.

Zwyciężył Włodzimierz Klata. Na niego zagłosowało 1506 lęborczan.

Drugie miejsce zajęła Elżbieta Godderis, trzecie Teresa Ossowska-Szara.

- Cieszy mnie tak wielkie zaangażowanie Czytelników - mówi Włodzimierz Klata. - Jednak burmistrzem zostanie ten, kto wygra niedzielne wybory. Jeżeli stałoby się to w pierwszej turze, lęborczanie zaoszczędziliby 50 tysięcy wyborczych kosztów.

Kampania dobiega końca. Plakaty i banery widoczne są na każdej ulicy. Kandydatów widać także na stronach internetowych i w telewizji. Różnymi sposobami zachęcają mieszkańców do oddania na nich głosów. Jarosław Jędrzejczyk i Teresa Ossowska-Szara uczestniczyli w debacie organizowanej przez Fundację Promocji i Rozwoju Demokracji Lokalnej w Lęborku "Leo".

Na debatę nie przyszli pozostali kandydaci. Jarosław Walaszkowski zorganizował spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, a Elżbieta Godderis piknik dla mieszkańców. Włodzimierz Klata z wyborcami spotykał się indywidualnie.

Kandydaci różnie oceniają kampanię. - Jest mi trudno ją ocenić, bo pierwszy raz biorę w niej czynny udział - mówi Jędrzejczyk. - Nie mam skali porównawczej, jednak martwi mnie tylko energia jaką kontr kandydaci wkładają w plakatowanie miasta, przy niezbyt wielkiej chęci udziału w debacie.

Z kampanii zadowolony jest Walaszkowski. - Poznałem problemy mieszkańców, których nikt do tej pory nie realizował - mówi. - Czas poprzedników już minął i wielu mieszkańców oczekuje, że tylko osoba niezależna może zagwarantować to, że zwykłym ludziom będzie żyło się lepiej.

Dobrze kampanię ocenia także Włodzimierz Klata. - Mnóstwo spotkań i ludzkiej życzliwości - mówi. - Owocem tego było zebranie czterech tysięcy podpisów. Tym zdystansowałem innych kandydatów. Ludzie przełamali barierę, dzwonili ze swoimi problemami, pokazywali, że są roztropni, gotowi do działania, ale też wymagający i oczekujący konkretów. Z życzliwością spotkała się także Godderis.

- Lębork, to miasto pełne życzliwych ludzi - mówi. - Przez okres kampanii doświadczaliśmy wiele życzliwości i autentycznej akceptacji, za co wszystkim sympatykom serdecznie dziękuję.

Teresa Ossowska-Szara żałuje, że tylko dwóch kandydatów uczestniczyło w debacie. - Startowałam na burmistrza 1,5 roku temu, jako kontr kandydatka między innymi pana Namyślaka - mówi. - Była to kampania elegancka i spokojna, bez żadnych spięć i komentarzy. Tegoroczna wygląda zupełnie inaczej. W niektórych komitetach wyczuwa się niebywałe emocje.

Po dwóch godzinach parkowania na placu Pokoju, mój baner ktoś zniszczył. Mam nadzieję, że był to tylko zwykły chuligański wybryk. Od północy zaczyna się cisza wyborcza, a w niedzielę lęborczanie będą głosować na swoich kandydatów.

Wydatki na kampanię

Wyniki plebiscytu
(fot. Agnieszka Caronia)

Wydatki na kampanię

Elżbieta Godderis - 12,5 tys., Jarosław Jędrzejczyk - 1,5 tys. Włodzimierz Klata - 10 tys., Teresa Ossowska-Szara - rozliczenie w trakcie, Jarosław Walaszkowski - 9 tys.

Rozmowa z Witoldem Namyślakiem, posłem na Sejm RP, byłym burmistrzem Lęborka

- Jak ocenia pan kampanię wyborczą?

- Jest interesująca i niezwykle barwna, różni się bardzo od tych poprzednich. Z pewnością jest większa ilość informacji o kandydatach i ich planach. Widać, że kandydaci bardzo się do niej przygotowali. Aktywnie w niej uczestniczą. Nowością jest choćby wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Lęborku, który miał wspierać kandydata PiS. Wizyt tej rangi nie było podczas wcześniejszych kampanii. Nie było też spotów telewizyjnych i tak dużego zainteresowania mediów.

- Czy pana zdaniem ta kampania była fair-play?

- Myślę, że tak. Oczywiście słyszałem o niszczeniu bilboardów, ale myślę, że to były tylko wybryki chuligańskie.

- Czy wie pan już na kogo odda pan głos?

- Oczywiście, że wiem. Ale nie powiem.

Kandydaci o sobie

Elżbieta Godderis

- Moi przyjaciele już mi zaufali. Otwartość, życzliwość i szacunek dla wszystkich, wiedza, kwalifikacje i doświadczenie samorządowca oraz dobre kontakty z władzami regionu i kraju, dają gwarancje, że będę dobrym burmistrzem.

Jarosław Jędrzejczyk

- Chcę nadać dynamiki działalności ratusza, aby nie polegały tylko na rozwiązywaniu określonych problemów, ale skupiły się na tym, co pozwoli miastu odżyć. Będę ściągał inwestorów, młodym dawał szansę na naukę, mieszkanie i pracę, a mieszkańcom "trzeciego wieku" szansę na spełnienie pragnień.

Włodzimierz Klata

- Byłem skutecznym wójtem Cewic, a burmistrz Namyślak po dwóch kadencjach, wybrał mnie na zastępcę. Do dyspozycji ludzi stawiam swoje doświadczenie, umiejętność zarządzania wielomilionowymi budżetami oraz znajomość prawa i finansów.

Teresa Ossowska-Szara

- Chciałabym, byście państwo zaufali mi, ponieważ ja pracuję, a nie obiecuję, bronię słabszych i potrzebujących pomocy. Służę ludziom, a nie władzy. Zaufajcie mojej samorządowej wiedzy i temu, że prawdę i prawo stawiam zawsze na pierwszym miejscu.

Jarosław Walaszkowski

- Dajmy wspólnie sobie szansę, na poprawę losów miasta, które powinno być perłą wśród miast. Lębork nie potrzebuje burmistrza patrzącego w gwiazdy, ale twardo stąpającego po ziemi.Ja jestem tego gwarantem, bo chcę być blisko ludzkich spraw.

polecane: FLESZ: Wybory do Parlamentu Europejskiego. To musisz wiedzieć.

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory "Głosu Pomorza" wygrał Włodzimierz Klata - Głos Pomorza

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 25

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
W dniu 25.01.2008 o 09:41, Mieszkaniec napisał:

Innym nie chciało sie wycinać, a w sondzie internetowej ludzie od Szarej i Walaszkowskiego opracowali metodę lawinowego przyrostu klinknięć z jednego komputera. Nic nowego. Sonda w telewizji to śmiech, bo przecież Kanał 6 jest Szarej, która ostatnio spoufala się z Walaszkowskim. Cóż, PIS-owi widać niedaleko od lewicy. Co na to wyborcy?


My po prostu na nich nie zagłosowaliśmy i nigdy nie zagłosujemy, na osobę, która jest wiecznie na niezupełnie autentycznych zwolnieniach i siedzi w domku za naszą kaskę, cze3mu nie? Byle do wiosny!
zgłoś
a
alfa
W dniu 25.01.2008 o 23:26, ALE KLATA napisał:

TO NAJLEPSZY KANDYDAT, SPOZA UKŁADUbuahahhaha przecież on to właśnie ten układ. Astronom zwany milimetr i jego guru poseł.

MUSISZ!


Zagłosuję ale nie na tego pajaca, który z tego miasta robi wioskowy cyrk. Swoją drogą ciekawi mnie co obiecał wam wasz bóg skoro tak intensywnie spamujecie forum.
zgłoś
A
ALE KLATA

proszę nie spamować i nie wpisywać we wszystkich tematach reklamujących kandydata. jest już o nim osobny wątek - moderator

zgłoś
P
Prawie Poznaniak

Klata wymiata bo fajne babki się rozdzieliły!!! 50% wyjechało na emigrację do ciepłych krajów...

zgłoś
t
the one
W dniu 25.01.2008 o 21:47, mikołaj napisał:

Ludzie czas się obudzić już wybralismy w polsce tych co obiecywali CUD te panie już były siedzą przy korycie tyle lat. Mamy też ESBEKA oraz wieloletniego wójta i wice burmistrza . Dajcie szanse człowiekowi z poza układów . TYLKO PAN JAROSŁAW z tego towarzystwa wzajemnej adoracji powinien zostać burmistrzem .Popiera go PIS a to jedyna partia która patrzy swoim działaczom na ręce. Będzie więc chłop tyrał dla miasta i ludzi to zwykły człowiek który mówi prawdę . OBSERWATORI tutaj zgadzam się z przedmówcą w 100%.
zgłoś
m
mikołaj

Ludzie czas się obudzić już wybralismy w polsce tych co obiecywali CUD te panie już były siedzą przy korycie tyle lat. Mamy też ESBEKA oraz wieloletniego wójta i wice burmistrza . Dajcie szanse człowiekowi z poza układów . TYLKO PAN JAROSŁAW z tego towarzystwa wzajemnej adoracji powinien zostać burmistrzem .Popiera go PIS a to jedyna partia która patrzy swoim działaczom na ręce. Będzie więc chłop tyrał dla miasta i ludzi to zwykły człowiek który mówi prawdę . OBSERWATOR

zgłoś
R
Rozszyfrowałem was
W dniu 25.01.2008 o 17:38, Stefan napisał:

Sam kupowałem codziennie PG, by wyciąć kupon na pana Klatę. Tak samo robili moi znajomiPoliczymy. Sztab włodka + kolesiostwo = około 150 osób, codziennie kupowana gazeta przez 10 dni = 1500 kuponów. To gorsze od podbijania sondy. Łatwo policzyć Włodku ile osób pana popiera. W tv Gdańsk słabizna, na poziomie elżuni. Taki burmistrz toć to wstyd i hańba dla całego miasta. Swoją drogą nie chę mieć łysego burmistrza. Jak sam pan mówi "jestem najmłodszym kandydatem" więc pytam gdzie pan ma włosy ? bo to moim zdaniem oznaka starości. Tylko Jaruś wchodzi w grę. Dajmy innym nakraść. Do zobaczenia w niedziele przy urnie.
zgłoś
J
Jo! Jo!
W dniu 25.01.2008 o 09:50, HM napisał:

Dlaczego Redakcja "Głosu" nie podała też do publicznej wiadomości kto wygrał w sondzie internetowej?Myślę,że podawanie tylko wyników plebiscytu jest bardzo niesprawiedliwe.


mysle ze dlatego ze oddanych glosow bylo wiecej niz mieszkancow Lęborka... bo jak widziałem tydzien temu to juz bylo ponad 60000
zgłoś
S
Stefan

Sam kupowałem codziennie PG, by wyciąć kupon na pana Klatę. Tak samo robili moi znajomi, a że zwolenników ma W.K. wielu, dlatego tak wiele wpłynęło kuponów. Inni chyba nie mieli tych kilkudziesięciu, którym codziennie chciałoby się wycinać. I tyle. Cieszę się, że wygrał mój kandydat.

zgłoś
r
rozbawiony

Aby określić wiarygodność tego typu sondaży i zbieractwa kuponowego wystarczy wejść na stronę telewizji Bis i zobaczyć ile głosów zostało oddanych w trakcie głosowania. Okazuje się, żę w Lęborku mamy ponad 75 tysięcy mieszkańców, bo tyle głosów zostało oddanych. Bez komentarza. Natomiast jeśli chodzi o kupony to winszuję dojścia do tzw. zwrotów czyli gazet, które nie zostały kupione w kioskach i miały pójść na przemiał. To i tyle. ... no tak można jeszcze całkiem poważnie i autorytatywnie przytoczyć, jako wskaźnikowe mroczne majaki wiedźmy z pól i bagien. To działa na wyobraźnię wyborców.

zgłoś
w
wybory
W dniu 25.01.2008 o 13:25, obserwator napisał:

Sonda sondzie nie równa.Pan Włodzimierz ma rację.Sonda na TV Bis nie wskazuje niczego poza %To przecież żaden problem siedzieć przed komputerem i klikać wciąż to samo nazwisko.Przecież nikt tego nie sprawdzi, kto się za tym kryje.No cóż tak to już jest. W niedzielę się okaże.Moim zdaniem druga tura gwarantowana.W poprzednich wyborach na burmistrza miasta Lęborka sonda w TV BIS miała wyniki bardzo zbliżone z ogłoszonymi przez Komisję Wyborczą.
zgłoś
w
wybory
W dniu 25.01.2008 o 13:23, Lęborski Radykał napisał:

Jak nisko trzeba upaść żeby pisać skrypt do nabijania głosów w sondzie internetowej :-)? W przeciętnych sondach liczba głosujących nie przekraczała 500 osób łącznie, a tu nagle głosy szły w tysiące.... Wycięcie kuponu to już większy wysiłek, niektórym zabrakło cierpliwości...W poprzednich wyborach w sondażach prowadził p.Namyślak i wygrał wybory.Czyli wyniki sondy pokryły się wynikami realnymi.Na drugim miejscu była p. Szara i taką lokatę uzyskała też w sondażach.
zgłoś
o
obserwator

Sonda sondzie nie równa.
Pan Włodzimierz ma rację.
Sonda na TV Bis nie wskazuje niczego poza %
To przecież żaden problem siedzieć przed komputerem i klikać wciąż to samo nazwisko.
Przecież nikt tego nie sprawdzi, kto się za tym kryje.
No cóż tak to już jest. W niedzielę się okaże.
Moim zdaniem druga tura gwarantowana.

zgłoś
L
Lęborski Radykał

Jak nisko trzeba upaść żeby pisać skrypt do nabijania głosów w sondzie internetowej :-)? W przeciętnych sondach liczba głosujących nie przekraczała 500 osób łącznie, a tu nagle głosy szły w tysiące.... Wycięcie kuponu to już większy wysiłek, niektórym zabrakło cierpliwości...

zgłoś
j
jak nisko

Jak nisko trzeba upaśc by wykupować nakład gazet. To nie pogłoska, to fakt, bo sam sprzedawałem te gazety (od 2 lat nie miałem ani jednego zwrotu!). Powtarzam raz jeszcze, jak nisko trzeba upaść??
Panie Włodku, niestety, ale nie zasługuje pan na bycie Burmistrzem, jak Pan mysli dlaczego był pan WC-B? Nie zasługiwał Pan i dalej Pan nie zasługujesz, ale co się dziwic, jak bym ja tez był na bezrobotnym, tez może i brzytwy bym sie chwytał. Wracaj człeku do szkoły, poucz ich troche i siebie przy okazji.

Adam W.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3