Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 21 i Senatu, okręg nr 51

Małgorzata Wójcik-Nowacka
Małgorzata Wójcik-Nowacka
Zaktualizowano 
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 to informacja, na którą czeka wiele osób - nie tylko kandydatki i kandydaci, ale przede wszystkim obywatele, których miejsce zamieszkania to obszary powiatów: brzeski, kluczborski, namysłowski, nyski, prudnicki. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 21 oraz do Senatu z okręgu nr 51 będą mieć znaczący wpływ na realizację potrzeb naszego regionu. Kto więc wygrał wybory do Parlamentu 2019? Przekonaj się, kto będzie cię reprezentować w Sejmie i Senacie. Wyniki wyborów parlamentarnych publikujemy poniżej.

Wyniki wyborów do Sejmu dla okręgu wyborczego nr 21

Granice tego okręgu to województwo opolskie
Wybory parlamentarne 2019 zostały zakończone, a wyniki są już oficjalnie znane. PKW potwierdza ich ostateczność, dlatego poniżej publikujemy listę kandydatów do Sejmu z okręgu nr 21 wraz z informacją o wyniku głosowania.

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Kukiz Paweł Piotr ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 23 468
  • Procent głosów oddanych na listę: 56,01%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,77%
  • Miejsce zamieszkania: Łosiów
  • Zawód: muzyk

2. Rakoczy Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 837
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,94%
  • Miejsce zamieszkania: Kluczbork
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

3. Grabowski Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 396
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,59%
  • Miejsce zamieszkania: Brzeg
  • Zawód: radca prawny

4. Konopka Antoni Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 561
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,38%
  • Miejsce zamieszkania: Sękowice
  • Zawód: rolnik

5. Pośpiech Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 883
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,49%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,46%
  • Miejsce zamieszkania: Kluczbork
  • Zawód: prawnik

6. Oszańca Marcin Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 450
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,07%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Skarbiszowice
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

7. Zagola Agnieszka Izabela ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 694
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,66%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: prezes spółki

8. Jagiełło Wojciech Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 726
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: pracownik samorządowy

9. Głowacki Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 220
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Cerekwia
  • Zawód: pośrednik obrotu nieruchomościami

10. Wiciak Tomasz Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 464
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,49%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,36%
  • Miejsce zamieszkania: Kowalowice
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

11. Zając Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 977
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Pokój
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

12. Krzesiński Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 306
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Niemodlin
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

13. Malik-Mendelska Katarzyna Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 161
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,38%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Głubczyce
  • Zawód: politolog

14. Markiewicz Jolanta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 253
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Czepielowice
  • Zawód: doradca zawodowy

15. Kałwak Leszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 318
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,76%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Skotnica
  • Zawód: rolnik

16. Kupny Danuta Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 153
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Góra Świętej Anny
  • Zawód: dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej

17. Zawiślak Alicja ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 245
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Czyżowice
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

18. Gajda Ryszard Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 316
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Antoniów
  • Zawód: inspektor bezpieczeństwa i higieny pracy

19. Lewińska Bożena Zofia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 240
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,57%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Łambinowice
  • Zawód: lekarz medycyny

20. Krok Miłosz Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 731
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Grodków
  • Zawód: nauczyciel

21. Wieczorek-Griner Agnieszka Danuta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 207
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,49%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Zakrzów
  • Zawód: ekonomista

22. Śmigielska Maria Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 244
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Narok
  • Zawód: nauczyciel akademicki - nauki o ziemi

23. Hankus Mirosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 352
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Zdzieszowice
  • Zawód: kierownik oddziału utrzymania ruchu i remontów

24. Sawicki Grzegorz Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 699
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Suchy Bór
  • Zawód: dyrektor do spraw badawczo-rozwojowych

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Porowska Violetta Teresa ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 38 583
  • Procent głosów oddanych na listę: 25,22%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 9,49%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: wyższy urzędnik państwowy

2. Czochara Katarzyna Beata ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 23 120
  • Procent głosów oddanych na listę: 15,11%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,69%
  • Miejsce zamieszkania: Moszczanka
  • Zawód: filolog germański

3. Kowalski Janusz Marcin ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 20 973
  • Procent głosów oddanych na listę: 13,71%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,16%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: specjalista analizy i rozwoju rynku

4. Bortniczuk Kamil ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 16 953
  • Procent głosów oddanych na listę: 11,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 4,17%
  • Miejsce zamieszkania: Głuchołazy
  • Zawód: parlamentarzysta

5. Duda Antoni Eugeniusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 512
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,36%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: parlamentarzysta

6. Kłosowski Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 850
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,44%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: nauczyciel

7. Naszkiewicz Jerzy Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 647
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,38%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,9%
  • Miejsce zamieszkania: Głubczyce
  • Zawód: pracownik biurowy

8. Chrzanowski Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 875
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,46%
  • Miejsce zamieszkania: Kędzierzyn-Koźle
  • Zawód: dyrektor infrastruktury

9. Barańska Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 659
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,41%
  • Miejsce zamieszkania: Prudnik
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

10. Buła Damian Jakub ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 509
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,86%
  • Miejsce zamieszkania: Kochłowice
  • Zawód: politolog, specjalista do spraw ustrojowo-samorządowych

11. Komarzyński Wojciech Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 052
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,65%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1%
  • Miejsce zamieszkania: Brzeg
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

12. Kitajgrodzki Zbigniew ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 024
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,5%
  • Miejsce zamieszkania: Praszka
  • Zawód: adwokat

13. Markowski Marko Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 625
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Krapkowice
  • Zawód: pracownik administracyjny

14. Ognisty Tomasz Szczepan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 143
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,53%
  • Miejsce zamieszkania: Kietrz
  • Zawód: specjalista do spraw rolnictwa

15. Kolbek Dariusz Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 801
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,52%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Głogówek
  • Zawód: nauczyciel

16. Bratosiewicz Zbigniew Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 197
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Brzozowiec
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

17. Chabraszewska Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 556
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Kadłub
  • Zawód: nauczyciel języka obcego

18. Majerska Izabela Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 409
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Dąbrowa
  • Zawód: naczelnik/kierownik wydziału

19. Stasiorowska Anna Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 231
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,15%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Brzeg
  • Zawód: pracownik obsługi biurowej

20. Deptuła Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 628
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Ozimek
  • Zawód: nauczyciel akademicki - nauki techniczne

21. Kolemba-Gaschka Martyna Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 323
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,21%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Zdzieszowice
  • Zawód: specjalista do spraw public relations

22. Grzebińska Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 609
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Malichów
  • Zawód: technolog żywności

23. Żukowska-Jacykowska Maria Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 654
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,41%
  • Miejsce zamieszkania: Nysa
  • Zawód: specjalista analizy i rozwoju rynku

24. Ociepa Marcin Michał ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 16 066
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,95%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: nauczyciel akademicki

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Zawisza Marcelina Monika ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 19 206
  • Procent głosów oddanych na listę: 40,26%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 4,73%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: specjalista polityki społecznej

2. Woźniak Piotr Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 15 257
  • Procent głosów oddanych na listę: 31,99%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,75%
  • Miejsce zamieszkania: Otmuchów
  • Zawód: nauczyciel akademicki

3. Pilc Jarosław Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 819
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,45%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: politolog

4. Jurczyk-Miżejewska Anna Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 063
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Byczyna
  • Zawód: technik ekonomista

5. Olińska-Bieg Małgorzata Jolanta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 002
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Poznowice
  • Zawód: ekonomista

6. Kaczor Maciej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 993
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Kluczbork
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

7. Drost Andrzej Oswald ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 327
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Prudnik
  • Zawód: kontroler energii elektrycznej - inkasent

8. Juszczyk Grażyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 898
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Krapkowice
  • Zawód: nauczyciel

9. Nowak Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 696
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Stradunia
  • Zawód: ekonomista

10. Baryłowicz Anna Danuta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 315
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,66%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: plastyk

11. Świtlik Adam Lesław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 428
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,9%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Namysłów
  • Zawód: pracownik socjalny

12. Gałązka Iwona ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 869
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: psycholog

13. Mucha Paweł Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 642
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Kędzierzyn-Koźle
  • Zawód: prawnik

14. Gąsowska-Kramarz Agata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 253
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: architekt

15. Zębala Andrzej Marian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 874
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,83%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Kędzierzyn-Koźle
  • Zawód: ekonomista

16. Paprota Katarzyna Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 305
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,64%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: konsultantka ds. klienta

17. Bednarek Grzegorz Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 604
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Pludry
  • Zawód: specjalista bezpieczeństwa i higieny pracy

18. Kycia Anna Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 259
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,54%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: politolog

19. Sorgowicki Michał Karol ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 183
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,38%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: lekarz weterynarii

20. Mientus Alina Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 385
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Branice
  • Zawód: specjalista ds. zamówień publicznych

21. Osiadły Piotr Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 266
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Nysa
  • Zawód: pedagog

22. Podmostka Natalia Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 513
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: pedagog

23. Przystajko Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 542
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: aptekarz

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Wilk Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 14 526
  • Procent głosów oddanych na listę: 62,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,57%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: adwokat

2. Fomicz Łukasz Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 249
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,31%
  • Miejsce zamieszkania: Brzeg
  • Zawód: nauczyciel

3. Szkarupski Daniel ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 559
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: specjalista ds. relacji biznesowych

4. Bartnik Longin ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 620
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: audytor energetyczny

5. Bedrunka Jakub Hubert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 743
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,21%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Sławniowice
  • Zawód: inżynier mechanik

6. Sienkiewicz Ewa Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 781
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: księgowa

7. Puk Bartosz Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 502
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Kluczbork
  • Zawód: kierownik firmy

8. Jastrzębska Anna Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 537
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: technik budowlany

9. Sekieta Kamila Urszula ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 238
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: architekt

10. Dziony Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 391
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Rzymkowice
  • Zawód: ekonomista

11. Przełożna Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 180
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: nauczyciel

12. Wojnar Genowefa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 139
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: nauczyciel

13. Pękalski Marcin ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 667
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: nauczyciel wychowania fizycznego

14. Górny Jarosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 277
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: asystent rodziny

15. Kwiecińska Jolanta Halina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 210
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Prudnik
  • Zawód: nauczyciel

16. Zaręba Zbigniew ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 424
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,83%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Otmuchów
  • Zawód: przedsiębiorca

17. Jarecki Tomasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 393
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,7%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Prudnik
  • Zawód: przedsiębiorca

18. Dzięgielewski Zbigniew Henryk ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 138
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Brzeg
  • Zawód: urzędnik

19. Romanowicz Bartosz Dawid ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 602
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Dolna
  • Zawód: prawnik

Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Zembaczyński Witold Maciej ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 40 022
  • Procent głosów oddanych na listę: 36,86%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 9,85%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: politolog

2. Kostuś Tomasz Tadeusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 17 026
  • Procent głosów oddanych na listę: 15,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 4,19%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: politolog

3. Bień Elżbieta Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 661
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,21%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,39%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: kierownik działu w instytucji pomocy społecznej

4. Wilczyński Ryszard Jan ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 6 436
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,58%
  • Miejsce zamieszkania: Nowy Folwark
  • Zawód: pracownik administracji samorządowej

5. Jurek Monika Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 500
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,11%
  • Miejsce zamieszkania: Brzeg
  • Zawód: nauczyciel

6. Miller Rajmund Tadeusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 8 820
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,12%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,17%
  • Miejsce zamieszkania: Nysa
  • Zawód: lekarz medycyny

7. Węgrzyn Robert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 997
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,52%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,48%
  • Miejsce zamieszkania: Kędzierzyn-Koźle
  • Zawód: przedsiębiorca

8. Ziółko Zbigniew Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 900
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,71%
  • Miejsce zamieszkania: Głubczyce
  • Zawód: nauczyciel

9. Nowak Artur ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 006
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,49%
  • Miejsce zamieszkania: Kluczbork
  • Zawód: urzędnik samorządowy

10. Goc Tadeusz Franciszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 384
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,59%
  • Miejsce zamieszkania: Strzelce Opolskie
  • Zawód: inżynier górnik

11. Trzepizur Janusz Roman ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 885
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,46%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: ekonomista

12. Niedźwiedź Joanna Krystyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 765
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,7%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Kluczbork
  • Zawód: pracownik ochrony zdrowia

13. Ożóg Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 963
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,89%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: historyk sztuki

14. Besz-Janicka Małgorzata Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 755
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,7%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: inżynier ochrony środowiska

15. Sulikowski Adrian Marcin ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 277
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,26%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: przedsiębiorca

16. Kubalańca Leokadia Albina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 186
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: ekonomista

17. Małek Henryk Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 293
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Łącznik
  • Zawód: mechanik energetyk cieplny

18. Grabowska-Święs Grażyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 297
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: inżynier rolnik

19. Rudy Dragomir Antoni ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 847
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Głogówek
  • Zawód: historyk

20. Muc-Klimek Ewa Helena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 373
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,34%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Ligota Czamborowa
  • Zawód: inżynier produkcji

21. Raczyński Adam Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 644
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Reńska Wieś
  • Zawód: specjalista ds. zarządzania

22. Kampa Rafał Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 470
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,36%
  • Miejsce zamieszkania: Dobrzeń Wielki
  • Zawód: specjalista ds. akustycznych

23. Gajewski Dariusz Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 619
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,49%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,4%
  • Miejsce zamieszkania: Starowice Dolne
  • Zawód: rolnik

24. Kamińska Barbara Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 444
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,25%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,6%
  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Zawód: ekonomista

Lista kandydatów nr 10: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

1. Galla Ryszard Jerzy ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 13 957
  • Procent głosów oddanych na listę: 43,49%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,43%
  • Miejsce zamieszkania: Komprachcice
  • Zawód: inżynier mechanik

2. Donath-Kasiura Zuzanna Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 183
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,92%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,78%
  • Miejsce zamieszkania: Krapkowice
  • Zawód: nauczyciel

3. Swaczyna Józef Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 135
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,77%
  • Miejsce zamieszkania: Jemielnica
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

4. Gaida Bernard Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 149
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Dobrodzień
  • Zawód: przedsiębiorca

5. Gola Edyta Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 232
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Leśnica
  • Zawód: ekonomista

6. Steuer Zygfryd Franciszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 572
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Gierałtowice
  • Zawód: strażak

7. Rasch Norbert Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 679
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,41%
  • Miejsce zamieszkania: Prószków
  • Zawód: nauczyciel

8. Hassa Joanna Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 283
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Grabówka
  • Zawód: kulturoznawca

9. Cieplik Kryspin Tomasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 539
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Bogacica
  • Zawód: nauczyciel

10. Lasar Mirosław Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 557
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Rostkowice
  • Zawód: nauczyciel akademicki

11. Kasprzyk Anna Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 345
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,07%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Laskowice
  • Zawód: księgowa

12. Sachanbiński Aleksander ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 540
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Osowiec
  • Zawód: lekarz

13. Lewkowicz Bogna Melania ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 255
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Prudnik
  • Zawód: farmaceuta

14. Świerc Joachim Alfred ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 384
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Łubniany
  • Zawód: technik elektryk

15. Koschny Maria Emilia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 279
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Kup
  • Zawód: sekretarka medyczna

16. Magosz Rafał Artur ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 256
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Krobusz
  • Zawód: ekonomista

17. Rychlik Krystyna Sylwia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 295
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,92%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Popielów
  • Zawód: nauczyciel

18. Gerstenberg Sebastian Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 612
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Głogówek
  • Zawód: nauczyciel

19. Widera Julita Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 376
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Schodnia
  • Zawód: rolnik

20. Groeger Bernard Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 544
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,7%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Łany
  • Zawód: mechanik pojazdów samochodowych

21. Hober Norbert Hubert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 538
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Olesno
  • Zawód: inżynier mechanik

22. Szłapa Stefan Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 699
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Borycz
  • Zawód: oficer pożarnictwa

23. Labisz Brygida Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 308
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,96%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Zdzieszowice
  • Zawód: ekonomista

24. Pankala Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 377
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Bierawa
  • Zawód: brakarz ds. emisji zanieczyszczeń

Dowiedz się więcej

Wyniki wyborów do Senatu dla okręgu wyborczego nr 51

Granice tego okręgu to obszary powiatów

  • brzeski,
  • kluczborski,
  • namysłowski,
  • nyski,
  • prudnicki.

Wyniki wyborów do Parlamentu 2019 z okręgu nr 51 znamy już oficjalnie. Oto lista kandydatów do Senatu wraz z informacją o otrzymanej liczbie głosów.
Poniżej prezentujemy wyniki wyborów do Parlamentu 2019. Zobacz, kto wygrał wybory do Senatu z okręgu wyborczego nr 51.

Czerwiński Jerzy ✔️

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Czy otrzymał mandat: tak
  • Liczba głosów: 73 426
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 45,54%
  • Miejsce zamieszkania: Prudnik
  • Partia: Prawo i Sprawiedliwość
  • Zawód: parlamentarzysta

Mazguła Adam Józef ❌

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAMA MAZGUŁY

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 13 297
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 8,25%
  • Miejsce zamieszkania: Skorochów
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: emerytowany oficer wojska polskiego

Sanocki Janusz Antoni ❌

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYWRÓCIĆ PRAWO

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 18 027
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 11,18%
  • Miejsce zamieszkania: Nysa
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: dziennikarz

Woźniak Jan Franciszek ❌

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 56 495
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 35,04%
  • Miejsce zamieszkania: Otmuchów
  • Partia: Sojusz Lewicy Demokratycznej
  • Zawód: pracownik samorządowy

Dowiedz się więcej

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 21 i Senatu, okręg nr 51 - Nowa Trybuna Opolska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3