Wybory samorządowe 2010 w Słupsku - raport ze sztabów, wyniki drugiej tury

Fot. Piotr Kawałek / Krzysztof Tomasik
Kobyliński już świętuje zwycięstwo. Danilecka-Wojewódzka zapowiada stworzenie stowarzyszenia.
Kobyliński już świętuje zwycięstwo. Danilecka-Wojewódzka zapowiada stworzenie stowarzyszenia. Fot. Piotr Kawałek / Krzysztof Tomasik
Zaczynamy naszą relację z drugiej tury wyborów samorządowych 2010 w Słupsku! Komu przypadnie fotel prezydenta? Zajrzymy do sztabów Macieja Kobylińskiego i Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.

Wybory samorządowe 2010 w Słupsku - II tura

Wybory samorządowe 2010. Raport ze sztabów, wyniki

Według naszych obliczeń z danych, które podawaliśmy: Kobyliński 50,78%, Krystyna Danilecka-Wojewódzka 49,22%.

Informacja ze sztabu Danileckiej-Wojewódzkiej: Kobyliński wygrał różnicą 581 głosów - to nieoficjalny wynik ze sztabu.

W sztabie Kobylińskiego: złożono życzenia , dostał prezenty, pani z gitarą zagrała ulubioną pieśń Macieja Kobylińskiego. Teraz trwa feta, wszyscy świętują zwycięstwo.

Obwód nr 4: Danielcka-Wojewódzka 341, Kobyliński 329. Obwód nr 24: Danilecka-Wojewódzka 219, Kobyliński 243.
Obwód nr 26: remis po 232.

Podsumowanie w sztabie Danileckiej-Wojewódzkiej.
W sztabie Kobylińskiego nieoficjalne wyniki wyborów: 51,4% Kobyliński , Danilecka 48,6%. Różnica około 180 głosów

Obwód nr 21: Danilecka-Wojewódzka 287, Kobyliński 240.

Wypowiedź Danileckiej-Wojewódzkiej: - Te wyniki obrazują, jak bardzo jesteśmy podzieleni. Przyjmuje je ze spokojem, bo wiem, ile zrobiliśmy wspólnie z grupą ludzi, która podjęła próbę zmiany funkcjonowania systemu władzy w Słupsku. Niestety, jeśli ten system się utrzyma, nie rokuje rozwoju Słupska na miarę jego potencjału. Ale jestem radną, na bazie mojego komitetu chyba stworzę stowarzyszenie. Szkoda byłoby zmarnować ten wielki entuzjazm i dobry przecież wynik.

W sztabie Danileckiej-Wojewódzkiej wciąż optymistyczne nastroje.

Obwód nr 41: Danilecka-Wojewódzka 439, Kobyliński 336.

Procenty 51,38% Kobyliński, 48,62% Danilecka-Wojewódzka. 403 głosy różnicy.

Obwód nr 2: Danilecka 335, Kobyliński 315.

Obwód nr 11: Danilecka-Wojewódzka 385, Kobyliński 397. Obwód nr 15: Danilecka-Wojewódzka 239, Kobyliński 251.

Obwód nr 5: Danilecka-Wojewódzka 510, Kobyliński 525. Obwód nr 31: Danilecka-Wojewódzka 180, Kobylinski 185

Kobyliński 51,68%, Danilecka-Wojewódzka 48,32%. 379 głosów różnicy pomiędzy kandydatami.

Obwód nr 28: Danilecka-Wojewódzka 262, Kobyliński 308. Obwód nr 22: Danilecka-Wojewódzka 398, Kobyliński 400.

Obwód nr 9: Kobyliński 381, Danilecka 386.

Obwód nr 45: Danilecka-Wojewódzka 392, Kobyliński 370.

Obwód nr 17: Danilecka-Wojewódzka 178, Kobyliński 157. Obwód nr 27: Danilecka-Wojewódzka 236, Kobyliński 284
Obwód nr 43: Kobyliński 485, Danilecka-Wojewódzka 408.

Obwód nr 39: Danilecka-Wojewódzka 354, Kobyliński 352. Obwód nr 19: Danilecka-Wojewódzka 313, Kobyliński 434.

Obwód nr 12 Danilecka-Wojewódzka 281, Kobyliński 255. Obwód nr 3: Danilecka-Wojewódzka 367, Kobyliński 387. Obwód nr 36: Danilecka-Wojewódzka 181, Kobyliński 208. Obwód nr 16: Danilecka-Wojewódzka 207, Kobyliński 306

Wstępne wyniki: 51,31% Maciej Kobyliński, 48,69% Danilecka-Wojewódzka

22.29 Sztab Kobylińskiego: na razie brak oznak radości, jest spokojne oczekiwanie. W sztabie Danileckiej-Wojewódzkiej nie tracą nadziei.

Dom Pomocy Oaza Leśna - 7 Kobyliński, 8 Danilecka Wojewódzka

Obwód nr 13: Danilecka-Wojewódzka 416, Kobyliński 353

Pierwsze wyniki:
Obwód nr 7: Danilecka-Wojewódzka 312, Kobyliński 362. Obwód nr 1: Danilecka-Wojewódzka 238, Kobyliński 227. Obwód nr 20: Danilecka-Wojewódzka 281, Kobyliński 305. Obwód nr 10: Danilecka-Wojewódzka 213, Kobyliński 224.

Na te cztery obwody Kobyliński: 51,71%, Danilecka-Wojewódzka 48,29%

Areszt śledczy 15 głosów na Kobylińskiego, 10 głosów na Danilecką-Wojewódzką.

22.16 Sztab Macieja Kobylińskiego przy ul. Jaracza . Tutaj sztab dopiero się przygotowuje, zbierają się ludzie, rozstawiają stoły. Jest już kandydat na prezydenta Słupska, który dopiero co wrócił z Gdyni z meczu koszykówki Czarnych Słupsk.

Godz. 22.10 - Kandydatka jest już w sztabie. Ubrana na czerwono, pojawiły się pierwsze kwiaty dla Danileckiej-Wojewódzkiej. Nastroje są optymistyczne ale przekonania brak. Pojawiają się komentarze: jak zimowa pogoda mogła wpłynąć na wyniki.

Godz. 22.05 Sztab Krystyny Wojewódzkiej-Danileckiej w restauracji Staromiejska. Póki co wszyscy w sztabie oczekują na przybycie kandydatki na prezydenta Słupska.

O godzinie 19., na trzy godziny przed zamknięciem lokali wyborczych, nadal najniższa frekwencja w regionie była w Słupsku i wynosiła zaledwie 30,12 procent. Przeczytaj więcej: Frekwencja na godz. 19. Słupsk nadal na końcu tabeli

Głosowanie w Słupsku. Kandydaci na prezydenta przy oddawaniu głosu

Wideo

Komentarze 138

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dragon
został ham i prostak, stworzy kolejne markety, mam 23 lata wyzsze wykszt. ale z tąd uciekam bo brak tu perspektyw... tylko dlugi i markety no i (ul. Stażyńskiego znów remontowana)

TY CHŁOPIE MASZ WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE, JAK NIE WIESZ JAK SIĘ "STĄD" PISZE??? lEPIEJ FAKTYCZNIE WYPROWADŹ SIĘ ZE SŁUPSKA, BO WSTYD ZA CIEBIE!
a
arek

został ham i prostak, stworzy kolejne markety, mam 23 lata wyzsze wykszt. ale z tąd uciekam bo brak tu perspektyw... tylko dlugi i markety no i (ul. Stażyńskiego znów remontowana)

b
bynio

Dobrze że przegrała ,będzie normalnie, nie muszę emigrować z Słupska,zachciało się emerytce "urzędu" do garów!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

b
bynio
p. Krystyna musi wygrać

chyba na "fujarce" albo skrzypkach.
R
Rafał
Danilecka dawna działaczka PZPR, Kobyliński dawny działacz PZPR wysokiego szczebla... trudny wybór. Wybrałem Kobylińskiego, zna swoją pracę, ma kontakty... nie musi się dorabiać i rozdawać stanowisk. Będzie miał większą niezależność niż Danilecka, która musiałaby w pierwszej kolejności Konwińskiego obsadzić stanowiskiem

SZCZĘŚLIWYM TEN, KTO MA WŁAŚCIWE PODEJŚCIE DO ŻYCIA, CZYSTE SUMIENIE I SERCE PEŁNE NADZIEI NA LEPSZE JUTRO !
TAK - NAM SZARYM MIESZKAŃCOM SŁUPSKA BRAK JEST W PRACY CODZIENNEJ RADNYCH, ODROBINY ROZSĄDKU, ODPOWIEDZIALNOŚCI, SAMODZIELNOŚCI W DECYZJACH - POZOSTAWIAJĄC PARTYJNIACTWO Z BOKU - ŻYCZĘ ZMIAN NA LEPSZE !
B
BógUrojony
j.w. a i jeszcze jedno, pozbawic czesci przywilejow publicznych? ooo widze kolega sie zagalopowal, czyzby totalitaryzm come back? a moze powiesz mi to prosto w oczy jak zes taki madry?

A co, słowo pisane do Ciebie nie dociera?

Użyłem oczywistego skrótu, uproszczenia, które miało wyrazić postulat praktycznego, a nie tylko moralnego wymiaru powiedzenia: "nie głosujesz, nie narzekasz". Ja byłbym skłonny się jakiejś karze lub obowiązkowi w imię demokracji poddać, podobnie jak ma to miejsce w wielu dziedzinach życia społecznego. Oczywiście, od rozwinięcia tego skrótu zależy czy otarlibyśmy się o totalitaryzm, jednak nie każda kara lub obowiązek się na niego składają. Zainteresowanie wyborem dobrych reprezentantów i władz uważam za obowiązek. A ponieważ nasze społeczeństwo jest wybitnie niezdyscyplinowane, to wybory powinny być obowiązkowe lub piętnować ignorancję.
G
Gość
Wiesz co jeśli KOBYLIŃSKI jest mniejszym złem to powiedz mi dlaczego nie mamy 100.000 mieszkańców i dlaczego ja oraz wszyscy z roczników 1981+ nie wracają po studiach do słupska?????? Po kochany pan prezydent KOBYLIŃSKI nie zapewnił nam marnej miski ryżu!!!!!!!!!!
Niech dalej buja w obłokach ta komunistyczna kpina a razem z nią połowa Słupska to na pewno w następnych wyborach będziemy wybierali burmistrza a nie prezydenta ... (niestety prezydenta, gdyż takie są przepisy) ... ale pewnie będzie nas o kilka tysięcy mniej. Najlepszy dowód na wspaniałe rządy mości Kobylińskiego to fakt że moja córka urodziła się jako ustczanka a nie słupszczanka!!!!!!

właśnie. nie znam nikogo, kto chce wrócić po studiach do słupska. to porażka tego miasta i ludzi nim rządzących, że młodzi ludzie wypowiadają takie słowa.
k
krys

No cóż, w jakiś sposób można pocieszać się jedynie faktem, że troche w radzie miasta się zmieniło.. Mam nadzieję, że będzie ona swego rodzaju kaftanem bezpieczeństwa waszego prezydenta..

s
słupszczanin

Wiesz co jeśli KOBYLIŃSKI jest mniejszym złem to powiedz mi dlaczego nie mamy 100.000 mieszkańców i dlaczego ja oraz wszyscy z roczników 1981+ nie wracają po studiach do słupska?????? Po kochany pan prezydent KOBYLIŃSKI nie zapewnił nam marnej miski ryżu!!!!!!!!!!
Niech dalej buja w obłokach ta komunistyczna kpina a razem z nią połowa Słupska to na pewno w następnych wyborach będziemy wybierali burmistrza a nie prezydenta ... (niestety prezydenta, gdyż takie są przepisy) ... ale pewnie będzie nas o kilka tysięcy mniej. Najlepszy dowód na wspaniałe rządy mości Kobylińskiego to fakt że moja córka urodziła się jako ustczanka a nie słupszczanka!!!!!!

Gratulacje zwycięzcom! Pokonani są sami sobie winni porażki. Pycha i arogancja nie popłacają. Maciej mino wielu wad jest mniejszym złem niż rządna krwi emerytka lub trenowany przez układ PiS i LPR Zbynio . Platforma się szmaciła w Słupsku całą kadencję kolaborując z PiS-em. Obecna kadencja będzie prawdopodobnie taka sama. Kolejna kompromitacja platforemki przed nami. POPiS to destrukcja i niebyt w przyszłości. Tańce liderki z plebanem nie uwiodą społeczeństwa.

s
słupszczanin

Wiecie co szokda mi NAS i was. uwazacie że Kobyliński KPINA I HAŃBA naszego miasta jest lepszym wyborem niż świeża krew Krystyna!!!!!!!!! Sami sobie zasłużyliście na to co macie na bezrobocie na brak perspektyw i na zarobki po 1500 na rękę. Naprawdę każdy a w szczegolności Kryśka moja Pani dyrektor zasługuje na bycie Prezydentem. Nie ważne kto ją popiera ważne, że ona chciała zmienić Słupsk a nie stawiać aquapark, który oprócz kosztów nic nie wniesie do miasta. Jak chce iść na basen to jadę do Redzikowa tam są pustki. Kobyliński emeryt i komunista, który nie dba o rozwój miasta powinien już odpóścić nam słupszczanom i zaszyć się na tej swojej wiosce.

Niestety jeśli przewidywania się potwierdzą to bedziemy mieli totalny PAT radę przeciwną prezydentowi i jedynym wygranym będzie Głos Pomorza, gdyż co tydzień bedzie mógł pisać o inwektywach rzucanych przez Kobylińskiego w stronę Rady Miasta. W takiej atmosferze napewno czeka nas świtlana przyszłość.
ŻAL MI WAS SŁUPSZCZAN, KTÓRZY WYBRALIŚCIE PRZEŻYTEK EPOKI KOMUNIZMU .... KOBYLIŃSKIEGO...
ŻAL MI SIEBIE GDYŻ JAKO SŁUPSZCZANIN I OBYWATEL BĘDĘ MUSIAŁ MÓWIĆ IŻ JEST TO TEŻ MÓJ PREZYDENT ....((

po raz kolejny chciwość i pazerność przegrała z logiką ex kandydatka KDW funkcję v-ce prezydenta miała zaklepaną bo taką jej propozycję wiosna przedstawiło PO ale ta kobieta nie lubi miec zwiechnika nas sąbą i efekt jest taki jak widać

pycha, pycha, pycha została ukarana

K
Krystian

Najlepszego z okazji mikołajek..

G
Gość

Gratulacje zwycięzcom! Pokonani są sami sobie winni porażki. Pycha i arogancja nie popłacają. Maciej mino wielu wad jest mniejszym złem niż rządna krwi emerytka lub trenowany przez układ PiS i LPR Zbynio . Platforma się szmaciła w Słupsku całą kadencję kolaborując z PiS-em. Obecna kadencja będzie prawdopodobnie taka sama. Kolejna kompromitacja platforemki przed nami. POPiS to destrukcja i niebyt w przyszłości. Tańce liderki z plebanem nie uwiodą społeczeństwa.

g
gość
W salach wyborczych było potwornie zimno!!!!!!!!!!!! Dlaczego te sale gdzie siedzialy komisje nie były na ztorzu wcale ogrzewane? Robiliśmy sobie herbaty bo nie szło wysiedzieć! Ludzie wchodzili i pytali się nas czy nam nie zimno bo widzieli że siedzimy skostniali!!!!!!!!!!!!!!!
Panie Prezydencie czy w takich warunkach trzyma się ludzi pracujących dla Polski i Polaków?

Gdzie były zachowane przepisy BHP?

PKW organizuje wybory, a nie Prezydent. Członek komisji pisze: nie szło wysiedzieć??? albo się szło albo siedziało.
Gratuluję poprawnej polszczyzny.
e
ex słupszczanin

Słupsk ? już dawno zapomniałem o tym mieście, w 2005 poleciałem do Anglii i to był mój los na loterii ! Mam spokojne życie i nie martwię się o przyszłość , że mój zakład pracy zamkną i postawią na nim market bo jakiś kretyn u władzy weźmie łapówkę i sprzeda grunty. Słupsk pozostanie miastem emerytów , budujcie dalej swoje markety i narzekajcie na władzę że nic nie robi.

c
członek komisji

W salach wyborczych było potwornie zimno!!!!!!!!!!!! Dlaczego te sale gdzie siedzialy komisje nie były na ztorzu wcale ogrzewane? Robiliśmy sobie herbaty bo nie szło wysiedzieć! Ludzie wchodzili i pytali się nas czy nam nie zimno bo widzieli że siedzimy skostniali!!!!!!!!!!!!!!!
Panie Prezydencie czy w takich warunkach trzyma się ludzi pracujących dla Polski i Polaków?

Gdzie były zachowane przepisy BHP?!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3