WYBORY

    Wyniki wyborów 2018 do sejmiku województwa - opolskie

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    miasto Opole, pow. opolski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Agnieszka Izabela Zagola
      699 (0,74%)
    2. 3 Bogusław Łukasz Dec
      443 (0,47%)
    3. 4 Henryk Janusz Wawer
      157 (0,17%)
    4. 7 Roland Zygmunt Spyra
      444 (0,47%)
    5. 6 Agnieszka Danuta Szerner
      190 (0,20%)
    6. 1 Grzegorz Adam Sawicki
      2 673 (2,83%)
    7. 5 Marcin Krzysztof Oszańca
      627 (0,66%)
    8. 8 Jerzy Szczakiel
      931 (0,99%)
    9. 9 Dorota Joanna Pieniacha
      436 (0,46%)
    10. 10 Jadwiga Julianna Sterniuk
      406 (0,43%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Andrzej Józef Namysło
      2 450 (2,60%)
    2. 3 Agata Gąsowska-Kramarz
      242 (0,26%)
    3. 5 Teresa Janina Dunikowska
      190 (0,20%)
    4. 4 Zbigniew Koziarz
      454 (0,48%)
    5. 7 Justyna Kowol
      231 (0,24%)
    6. 8 Adam Adrian Zagożdżon
      110 (0,12%)
    7. 6 Jerzy Szkolny
      110 (0,12%)
    8. 2 Dionizy Duszyński
      1 229 (1,30%)
    9. 9 Jolanta Maria Mokrzycka
      266 (0,28%)
    10. 10 Paweł Jan Kampa
      813 (0,86%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Maria Stanisława Misztal
      1 682 (1,78%)
    2. 2 Łukasz Ludwik Dymek
      2 387 (2,53%)
    3. 1 Zbigniew Eugeniusz Kubalańca
      9 725 (10,30%)
    4. 3 Szymon Przemysław Ogłaza
      4 478 (4,74%)
    5. 5 Janusz Roman Trzepizur
      5 398 (5,72%)
    6. 6 Monika Ożóg
      1 872 (1,98%)
    7. 8 Anna Rozalia Czarnecka
      1 476 (1,56%)
    8. 9 Katarzyna Elżbieta Mazur-Kulesza
      940 (1,00%)
    9. 7 Piotr Rafał Piaseczny
      830 (0,88%)
    10. 10 Tadeusz Jarmuziewicz
      2 379 (2,52%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Ryszard Marian Janka
      291 (0,31%)
    2. 1 Marcin Michał Ociepa
      13 369 (14,16%)
    3. 2 Ryszard Józef Szram
      1 166 (1,24%)
    4. 4 Marek Kędzierski
      652 (0,69%)
    5. 3 Mariusz Janusz Bochenek
      863 (0,91%)
    6. 7 Teresa Helena Jazłowiecka
      1 009 (1,07%)
    7. 6 Anita Katarzyna Chojka
      433 (0,46%)
    8. 10 Tomasz Adam Gabor
      1 220 (1,29%)
    9. 9 Krystyna Pocztarek
      268 (0,28%)
    10. 8 Izabela Barbara Majerska
      231 (0,24%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Jacek Bernard Bartnik
      162 (0,17%)
    2. 4 Jacek Walczak
      143 (0,15%)
    3. 1 Daniel Szkarupski
      429 (0,45%)
    4. 3 Danuta Urszula Grela
      157 (0,17%)
    5. 5 Monika Anna Bartnik
      99 (0,10%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Wojciech Jan Jagiełło
      2 628 (2,78%)
    2. 2 Przemysław Bielecki
      771 (0,82%)
    3. 4 Aleksandra Krystyna Łuczko
      482 (0,51%)
    4. 5 Tomasz Józef Sopyła
      264 (0,28%)
    5. 3 Sylwia Dorota Ufa
      405 (0,43%)
    6. 7 Rafał Mateusz Masłowski
      259 (0,27%)
    7. 10 Krzysztof Kamil Żurakowski
      312 (0,33%)
    8. 8 Agnieszka Maria Dawid
      267 (0,28%)
    9. 9 Kacper Jan Kwiatkowski
      264 (0,28%)
    10. 6 Małgorzata Jadwiga Sowada-Kupiec
      287 (0,30%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Grzegorz Jacek Guzik
      216 (0,23%)
    2. 2 Zygmunt Marek Łubiński
      66 (0,07%)
    3. 4 Bogusława Maria Konopka
      109 (0,12%)
    4. 3 Paweł Kazimierz Oborski
      143 (0,15%)
    5. 5 Dorota Barbara Kulik-Nowak
      138 (0,15%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Dominik Mateusz Muszyński
      136 (0,14%)
    2. 8 Lucjan Kobylański
      97 (0,10%)
    3. 2 Ewa Małgorzata Sienkiewicz
      224 (0,24%)
    4. 1 Longin Bartnik
      541 (0,57%)
    5. 4 Igor Jakub Łopato
      129 (0,14%)
    6. 5 Konstancja Maria Wencel
      177 (0,19%)
    7. 6 Ewa Aldona Mieszek
      73 (0,08%)
    8. 7 Stanisław Olszowski
      112 (0,12%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Maciej Jan Kruszka
      458 (0,49%)
    2. 2 Kaja Filaczyńska
      382 (0,40%)
    3. 3 Grzegorz Burghardt
      116 (0,12%)
    4. 5 Szymon Pytlik
      399 (0,42%)
    5. 4 Joanna Wanda Bronowicka
      185 (0,20%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Małgorzata Janik-Jankowska
      469 (0,50%)
    2. 3 Małgorzata Aneta Długosz
      470 (0,50%)
    3. 2 Bernard Andrzej Teichmann
      79 (0,08%)
    4. 5 Zbigniew Józef Styrna
      48 (0,05%)
    5. 6 Krzysztof Józef Riewold
      209 (0,22%)
    6. 4 Anna Barbara Śleziona
      165 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Hubert Jerzy Kołodziej
      2 978 (3,15%)
    2. 1 Rafał Jan Bartek
      7 091 (7,51%)
    3. 3 Ilona Patrycja Lenart
      929 (0,98%)
    4. 8 Engelbert Krystian Słowik
      794 (0,84%)
    5. 6 Henryk Paweł Szyma
      679 (0,72%)
    6. 7 Krystyna Maria Konieczko
      678 (0,72%)
    7. 5 Aneta Gabriela Lissy-Kluczny
      1 505 (1,59%)
    8. 4 Aleksander Sachanbiński
      1 506 (1,60%)
    9. 10 Beata Władysława Kubica
      443 (0,47%)
    10. 9 Melania Cecylia Polednia
      348 (0,37%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Adrian Marcin Sulikowski
      482 (0,51%)
    2. 4 Edyta Diana Sławska
      123 (0,13%)
    3. 8 Jerzy Marek Nackowicz
      74 (0,08%)
    4. 2 Anna Małgorzata Czyrska
      244 (0,26%)
    5. 7 Daniel Rafał Lisiński
      145 (0,15%)
    6. 3 Henryk Adam Neugebauer
      114 (0,12%)
    7. 5 Krzysztof Polak
      313 (0,33%)
    8. 6 Karolina Genowefa Stark
      114 (0,12%)

    Okręg 2

    pow. kluczborski, pow. namysłowski, pow. oleski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Bernard Walenty Mika
      139 (0,21%)
    2. 6 Katarzyna Wojciechowska-Butra
      198 (0,31%)
    3. 1 Stanisław Rakoczy
      3 487 (5,39%)
    4. 4 Jolanta Cecylia Rudziewicz
      666 (1,03%)
    5. 5 Natalia Agnieszka Zając
      818 (1,26%)
    6. 2 Ryszard Bogusław Kuchczyński
      1 223 (1,89%)
    7. 3 Lidia Jędrysiak
      330 (0,51%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Waldemar Piotr Bochenek
      292 (0,45%)
    2. 1 Radosław Szymon Matysik
      1 313 (2,03%)
    3. 2 Beata Maria Popczyk
      712 (1,10%)
    4. 5 Maciej Kaczor
      382 (0,59%)
    5. 6 Tadeusz Chmielewski
      100 (0,15%)
    6. 7 Katarzyna Elżbieta Sławska
      333 (0,51%)
    7. 4 Beata Maria Denisiewicz
      261 (0,40%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Jolanta Alina Wilczyńska
      3 315 (5,12%)
    2. 1 Andrzej Buła
      13 041 (20,14%)
    3. 3 Szymon Piotr Godyla
      2 317 (3,58%)
    4. 5 Elżbieta Ewa Hadaś
      594 (0,92%)
    5. 6 Janusz Stanisław Gałkiewicz
      98 (0,15%)
    6. 7 Zbigniew Bienias
      1 377 (2,13%)
    7. 4 Katarzyna Aleksandra Juranek-Mazurczak
      752 (1,16%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jerzy Józef Niedźwiecki
      5 771 (8,91%)
    2. 2 Waldemar Zdzisław Kościelny
      3 115 (4,81%)
    3. 6 Anna Krystyna Meryk
      1 110 (1,71%)
    4. 3 Teresa Zuzanna Ceglecka-Zielonka
      3 359 (5,19%)
    5. 4 Magdalena Elżbieta Buła
      1 335 (2,06%)
    6. 5 Adam Stanisław Martyniszyn
      1 811 (2,80%)
    7. 7 Rafał Sebastian Trojanowski
      1 710 (2,64%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Bartosz Izaak Pawlak
      129 (0,20%)
    2. 1 Anna Irena Kulczak
      206 (0,32%)
    3. 2 Maria Elżbieta Schmidt
      50 (0,08%)
    4. 4 Andrzej Władysław Kostyrka
      48 (0,07%)
    5. 5 Maria Romaniuk
      60 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Andrzej Józef Weintritt
      97 (0,15%)
    2. 3 Iwona Szczepańska
      302 (0,47%)
    3. 4 Paulina Wierzbicka
      348 (0,54%)
    4. 6 Szymon Franciszek Smoliński
      115 (0,18%)
    5. 5 Ewelina Agnieszka Pieróg
      179 (0,28%)
    6. 1 Ryszard Czekaj
      989 (1,53%)
    7. 7 Wojciech Jarosław Malinowski
      251 (0,39%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Stanisław Michałkiewicz
      35 (0,05%)
    2. 5 Maria Dorota Izbicka
      56 (0,09%)
    3. 1 Jerzy Szyndler
      130 (0,20%)
    4. 3 Marian Kołodziej
      107 (0,17%)
    5. 2 Jadwiga Bagińska
      96 (0,15%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Liliana Teresa Wencel
      104 (0,16%)
    2. 4 Katarzyna Sawczuk
      83 (0,13%)
    3. 2 Marcel Wojciech Stachura
      203 (0,31%)
    4. 5 Jarosław Skiba
      165 (0,25%)
    5. 1 Ryszard Stanisław Skawiński
      275 (0,42%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Jerzy Antoni Ochman
      140 (0,22%)
    2. 3 Anna Danuta Baryłowicz
      46 (0,07%)
    3. 1 Kamila Maria Jarońska
      262 (0,40%)
    4. 4 Andrzej Kosturek
      239 (0,37%)
    5. 5 Katarzyna Krzempek
      57 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Marcin Dariusz Wocka
      16 (0,02%)
    2. 2 Marek Jan Czaja
      189 (0,29%)
    3. 1 Beata Maria Herian
      140 (0,22%)
    4. 3 Marta Sendal
      72 (0,11%)
    5. 5 Dariusz Józef Wachowski
      89 (0,14%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Herbert Wincenty Czaja
      3 713 (5,74%)
    2. 2 Marianna Jadwiga Skorupa
      654 (1,01%)
    3. 4 Alicja Czyżkowska
      264 (0,41%)
    4. 3 Kryspin Tomasz Cieplik
      902 (1,39%)
    5. 6 Patrycja Maria Karpińska-Uryga
      113 (0,17%)
    6. 5 Monika Patrycja Ortman-Baran
      353 (0,55%)
    7. 7 Jan Józef Dzierżon
      717 (1,11%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Piotr Jan Purul
      81 (0,13%)
    2. 2 Ludwika Anna Gronek-Kałuża
      254 (0,39%)
    3. 4 Justyna Cecylia Kula
      457 (0,71%)
    4. 6 Magdalena Anna Rokosz
      185 (0,29%)
    5. 3 Mateusz Dominik Soppa
      78 (0,12%)
    6. 1 Mateusz Mirosław Magda
      1 308 (2,02%)
    7. 7 Ilona Barbara Kostecka
      424 (0,65%)

    Okręg 3

    pow. kędzierzyńsko-kozielski, pow. strzelecki

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Helena Maria Kochan
      740 (1,32%)
    2. 2 Michał Antoni Klimek
      920 (1,64%)
    3. 3 Danuta Teresa Kupny
      137 (0,24%)
    4. 4 Marek Józef Neuwald
      242 (0,43%)
    5. 5 Agnieszka Danuta Wieczorek-Griner
      217 (0,39%)
    6. 7 Tomasz Teodor Kiel
      700 (1,25%)
    7. 6 Ewa Barbara Gola
      314 (0,56%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Kazimierz Pietrzyk
      1 616 (2,88%)
    2. 4 Dorota Anna Tomala
      451 (0,80%)
    3. 2 Olga Helena Gaida
      372 (0,66%)
    4. 5 Marian Tadeusz Magdziarz
      89 (0,16%)
    5. 6 Anna Kampa
      292 (0,52%)
    6. 7 Stanisław Nowak
      225 (0,40%)
    7. 3 Małgorzata Joanna Oczoś
      523 (0,93%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Andrzej Alfred Sałacki
      1 940 (3,46%)
    2. 1 Brygida Kolenda-Łabuś
      7 104 (12,68%)
    3. 2 Mariusz Plaskota
      706 (1,26%)
    4. 4 Zdzisław Jan Siewiera
      1 496 (2,67%)
    5. 5 Ewa Helena Muc-Klimek
      964 (1,72%)
    6. 6 Marzanna Aleksandra Gądek-Radwanowska
      1 014 (1,81%)
    7. 7 Robert Węgrzyn
      2 613 (4,66%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Piotr Niewadzisz
      2 424 (4,33%)
    2. 1 Bogdan Stanisław Tomaszek
      5 196 (9,27%)
    3. 3 Roland Józef Mutwin
      494 (0,88%)
    4. 7 Elżbieta Anna Peczkis
      1 087 (1,94%)
    5. 5 Andrzej Tokarczyk
      845 (1,51%)
    6. 6 Izabela Krystyna Kuczma
      552 (0,98%)
    7. 4 Beata Małgorzata Tworek
      851 (1,52%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Katarzyna Joanna Sokołowska
      260 (0,46%)
    2. 4 Regina Kamińska
      59 (0,11%)
    3. 3 Henryka Zdzisława Marcisz
      19 (0,03%)
    4. 2 Józef Janicki
      130 (0,23%)
    5. 5 Jarosław Górny
      79 (0,14%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Justyna Magdalena Wadowska
      238 (0,42%)
    2. 1 Andrzej Szymański
      1 330 (2,37%)
    3. 2 Ireneusz Waldemar Mrówka
      332 (0,59%)
    4. 3 Elżbieta Maria Morkis
      284 (0,51%)
    5. 4 Szymon Józef Pająk
      264 (0,47%)
    6. 6 Iwona Elżbieta Szkucik-Jędrzejewska
      110 (0,20%)
    7. 5 Sławomir Czesław Bojar
      163 (0,29%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Barbara Szyndler
      53 (0,09%)
    2. 4 Jan Stysiak
      51 (0,09%)
    3. 1 Janusz Bronisław Nowak
      117 (0,21%)
    4. 3 Beata Bronisława Denys
      47 (0,08%)
    5. 2 Witold Sylwester Witosza
      197 (0,35%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Marek Józef Szczepanek
      66 (0,12%)
    2. 5 Kinga Agata Surowiecka
      72 (0,13%)
    3. 3 Dagmara Katarzyna Kryszyn
      167 (0,30%)
    4. 2 Gilbert Tobiasz Kandziora
      239 (0,43%)
    5. 1 Dawid Mateusz Gajer
      284 (0,51%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Paweł Józef Mucha
      370 (0,66%)
    2. 2 Sabina Natalia Faron
      132 (0,24%)
    3. 4 Aleksandra Iwona Szypowska
      90 (0,16%)
    4. 3 Piotr Damian Peljan
      107 (0,19%)
    5. 5 Mirosław Józef Wasiuk
      67 (0,12%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Krystyna Kislinger
      26 (0,05%)
    2. 2 Andrzej Stanisław Wieczorek
      177 (0,32%)
    3. 1 Grzegorz Robert Broncel
      598 (1,07%)
    4. 3 Gabriela Rochatka
      100 (0,18%)
    5. 5 Dawid Roman Moc
      55 (0,10%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Edyta Maria Gola
      2 066 (3,69%)
    2. 2 Zygfryd Franciszek Steuer
      1 590 (2,84%)
    3. 1 Roman Jacek Kolek
      8 013 (14,30%)
    4. 5 Konrad Józef Wacławczyk
      1 327 (2,37%)
    5. 4 Bernard Adam Groeger
      1 270 (2,27%)
    6. 7 Dorota Maria Rak
      891 (1,59%)
    7. 6 Krystyna Przezdzienk-Grzybek
      477 (0,85%)

    Okręg 4

    pow. głubczycki, pow. krapkowicki. pow. prudnicki

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Kazimierz Pyziak
      2 012 (3,36%)
    2. 3 Krystyna Maria Czyżewska-Zięba
      355 (0,59%)
    3. 4 Marian Franciszek Gorecki
      305 (0,51%)
    4. 2 Kazimierz Głowacki
      453 (0,76%)
    5. 5 Anna Małgorzata Burak
      274 (0,46%)
    6. 6 Marta Maria Bednarczyk
      250 (0,42%)
    7. 7 Józef Iluk
      296 (0,49%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Bogusław Tadeusz Galla
      793 (1,32%)
    2. 3 Romana Kamila Sniegon
      238 (0,40%)
    3. 2 Mirosław Ryszard Kamiński
      452 (0,75%)
    4. 7 Łukasz Podolski
      237 (0,40%)
    5. 6 Łukasz Jan Lisowski
      160 (0,27%)
    6. 4 Anna Maria Chamala
      126 (0,21%)
    7. 5 Aleksandra Zuzanna Krupa
      446 (0,74%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Alicja Józefa Polak
      1 161 (1,94%)
    2. 1 Zbigniew Józef Ziółko
      7 359 (12,28%)
    3. 2 Janina Władysława Okrągły
      3 621 (6,04%)
    4. 3 Ewelina Justyna Feret
      944 (1,58%)
    5. 4 Krzysztof Michał Fejdych
      1 054 (1,76%)
    6. 6 Wiesława Izabela Wójtowicz-Bunczek
      686 (1,14%)
    7. 7 Henryk Paweł Małek
      1 484 (2,48%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Andrzej Michał Mrowiec
      1 269 (2,12%)
    2. 1 Piotr Bogusław Semak
      3 738 (6,24%)
    3. 2 Leszek Antoszczyszyn
      2 836 (4,73%)
    4. 3 Lucjusz Adrian Standera
      1 277 (2,13%)
    5. 7 Joanna Marta Czochara
      4 900 (8,18%)
    6. 6 Stanisława Mazur
      641 (1,07%)
    7. 5 Sylwia Franciszka Czerwińska
      1 156 (1,93%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Julia Maria Żołek
      191 (0,32%)
    2. 3 Antoni Stankiewicz
      93 (0,16%)
    3. 5 Bartosz Marek Kowara
      79 (0,13%)
    4. 2 Genowefa Wojnar
      39 (0,07%)
    5. 4 Bartosz Adam Puk
      55 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jan Szczegielniak
      1 033 (1,72%)
    2. 4 Dorota Lidia Bedryj
      441 (0,74%)
    3. 3 Beata Renata Karcz
      488 (0,81%)
    4. 2 Hubert Jerzy Simonides
      817 (1,36%)
    5. 7 Mateusz Marcin Słobodzian
      605 (1,01%)
    6. 5 Aleksandra Aldona Mięczakowska
      312 (0,52%)
    7. 6 Katarzyna Podkanowicz
      142 (0,24%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Kamil Smoluch
      152 (0,25%)
    2. 4 Marta Maria Sowa
      162 (0,27%)
    3. 5 Justyna Kosmala-Ognista
      96 (0,16%)
    4. 1 Paweł Piotr Ślepecki
      630 (1,05%)
    5. 2 Przemysław Sebastian Krawiec
      320 (0,53%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Radosław Bargieł
      124 (0,21%)
    2. 1 Tomasz Jarecki
      348 (0,58%)
    3. 3 Aldona Joanna Mieszek
      82 (0,14%)
    4. 5 Jolanta Halina Kwiecińska
      121 (0,20%)
    5. 2 Jan Stanisław Bartnik
      101 (0,17%)
    6. 6 Agnieszka Maria Filcek
      44 (0,07%)
    7. 7 Jarosław Jan Stasiak
      73 (0,12%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Sandra Mazur
      286 (0,48%)
    2. 3 Paweł Jan Maryniak
      120 (0,20%)
    3. 1 Andrzej Oswald Drost
      321 (0,54%)
    4. 4 Grażyna Juszczyk
      367 (0,61%)
    5. 5 Ruta Anna Młyńska
      121 (0,20%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Krzysztof Michał Lorek
      117 (0,20%)
    2. 5 Klaudia Janina Kowalska
      96 (0,16%)
    3. 3 Agnieszka Małgorzata Zuziak-Rudecka
      35 (0,06%)
    4. 1 Mirosław Sebastian Patoła
      159 (0,27%)
    5. 4 Elżbieta Beata Kubas
      98 (0,16%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Zuzanna Teresa Donath-Kasiura
      6 243 (10,42%)
    2. 3 Krzysztof Piotr Długosz
      2 080 (3,47%)
    3. 4 Bogna Melania Lewkowicz
      326 (0,54%)
    4. 5 Zuzanna Wiktoria Herud
      545 (0,91%)
    5. 6 Natalia Agnieszka Wieczorek
      1 064 (1,78%)
    6. 7 Fabian Walenty Żok
      804 (1,34%)
    7. 2 Mirosław Piotr Lasar
      2 068 (3,45%)

    Okręg 5

    pow. brzeski, pow. nyski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Krzysztof Giża
      245 (0,29%)
    2. 2 Leszek Janusz Fornal
      1 335 (1,61%)
    3. 6 Anna Madejska-Baranowska
      216 (0,26%)
    4. 5 Miłosz Stanisław Krok
      1 930 (2,32%)
    5. 4 Beata Jadwiga Juralewicz
      354 (0,43%)
    6. 9 Alina Magdalena Mielnik
      312 (0,38%)
    7. 7 Dorota Edyta Kania
      396 (0,48%)
    8. 1 Norbert Jan Krajczy
      9 599 (11,55%)
    9. 3 Antoni Jacek Konopka
      2 914 (3,51%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Artur Wojciech Banasiak
      2 192 (2,64%)
    2. 3 Krystyna Górska
      737 (0,89%)
    3. 7 Władysława Krystyna Wróbel
      224 (0,27%)
    4. 9 Mateusz Bolesław Śliwa
      351 (0,42%)
    5. 4 Jerzy Stanisław Pietraszko
      263 (0,32%)
    6. 5 Józef Łuczków
      472 (0,57%)
    7. 8 Joanna Magdalena Konieczna
      371 (0,45%)
    8. 6 Stanisław Wiesław Arczyński
      281 (0,34%)
    9. 2 Krystyna Wilk
      864 (1,04%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Bogusław Jerzy Wierdak
      5 339 (6,43%)
    2. 1 Piotr Jakub Wach
      7 261 (8,74%)
    3. 3 Izabela Ewa Spychała-Niedźwiecka
      1 262 (1,52%)
    4. 4 Jolanta Barbara Błaszczyk
      2 307 (2,78%)
    5. 5 Artur Jerzy Kowalski
      721 (0,87%)
    6. 8 Katarzyna Anna Warchał
      617 (0,74%)
    7. 9 Krzysztof Puszczewicz
      1 850 (2,23%)
    8. 7 Aleksandra Lucyna Pytlińska
      469 (0,56%)
    9. 6 Zbigniew Buczek
      868 (1,04%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Danuta Iwona Trzaskawska
      3 209 (3,86%)
    2. 1 Dariusz Paweł Byczkowski
      10 596 (12,75%)
    3. 2 Leszek Piotr Darowski
      2 552 (3,07%)
    4. 3 Martyna Barbara Nakonieczny
      3 647 (4,39%)
    5. 5 Mariusz Tomasz Litwinowicz
      1 008 (1,21%)
    6. 8 Barbara Zofia Błachut
      1 472 (1,77%)
    7. 6 Władysław Jan Kamiński
      1 642 (1,98%)
    8. 9 Edyta Peikert
      2 081 (2,50%)
    9. 7 Daniel Jan Potocki
      1 119 (1,35%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Michał Jan Maliński
      369 (0,44%)
    2. 2 Zbigniew Henryk Dzięgielewski
      160 (0,19%)
    3. 3 Dariusz Ludwik Czapkowski
      138 (0,17%)
    4. 5 Izabela Dominika Węgrzyn
      120 (0,14%)
    5. 4 Anna Wilska
      129 (0,16%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Kamila Krystyna Rzońca
      418 (0,50%)
    2. 3 Alicja Pyziak
      1 252 (1,51%)
    3. 2 Maksym Jan Machnio
      1 370 (1,65%)
    4. 1 Robert Tistek
      1 615 (1,94%)
    5. 4 Michał Andrzej Welens
      163 (0,20%)
    6. 6 Mariusz Władysław Grad
      269 (0,32%)
    7. 7 Magdalena Monika Świętalska
      497 (0,60%)
    8. 8 Mateusz Paweł Małek
      491 (0,59%)
    9. 9 Ewa Piecuch
      854 (1,03%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Jerzy Józef Fałat
      156 (0,19%)
    2. 4 Małgorzata Ewa Wojtas
      178 (0,21%)
    3. 1 Maciej Mariusz Krzyżowski
      182 (0,22%)
    4. 2 Dariusz Władysław Pyskaty
      213 (0,26%)
    5. 5 Sabina Elżbieta Jakubowska
      196 (0,24%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Gracjan Suduł
      493 (0,59%)
    2. 2 Anna Agnieszka Woś
      254 (0,31%)
    3. 3 Katarzyna Suduł
      120 (0,14%)
    4. 5 Patryk Suduł
      80 (0,10%)
    5. 6 Apoloniusz Rafał Bieluń
      43 (0,05%)
    6. 4 Jerzy Siembida
      111 (0,13%)
    7. 8 Andrzej Tomasz Konieczny
      245 (0,29%)
    8. 7 Anna Dziony
      129 (0,16%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Anna Magdalena Kycia
      148 (0,18%)
    2. 1 Piotr Wojciech Osiadły
      521 (0,63%)
    3. 5 Andrzej Adam Capała
      100 (0,12%)
    4. 3 Michał Michalski
      235 (0,28%)
    5. 4 Aneta Aleksandra Cisakowska
      141 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Lidia Władysława Kryczek
      27 (0,03%)
    2. 5 Anna Agnieszka Charęza
      202 (0,24%)
    3. 2 Sebastian Józef Bednarczyk
      123 (0,15%)
    4. 3 Tomasz Kacper Janik
      151 (0,18%)
    5. 1 Marzena Teresa Radoń
      124 (0,15%)

    Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wideo

    Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Najczęściej komentowane

    Polecamy

    Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Głosu za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

    Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Głosu za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

    Głodny? Zostań w domu dowieziemy! Słupsk bierze na wynos!

    Głodny? Zostań w domu dowieziemy! Słupsk bierze na wynos!

    Twój pies lub kot może zostać gwiazdą kalendarza na 2021 rok!

    Twój pies lub kot może zostać gwiazdą kalendarza na 2021 rok!

    Sonda

    Czy korzystasz z jedzenia na wynos?

    Najczęściej czytane