Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybrzeże: Szklany pałac w Pobierowie

Piotr Jasina [email protected] 911 481 33 34
Wybrzeże: Szklany pałac w PobierowiePółnocna fasada szczególnie przykuwa uwagę. Autor projektu Piotr Michalewicz zapewnia, że jej podział został logicznie podporządkowany funkcji - każdy moduł odpowiada szerokości mieszkania.
Wybrzeże: Szklany pałac w PobierowiePółnocna fasada szczególnie przykuwa uwagę. Autor projektu Piotr Michalewicz zapewnia, że jej podział został logicznie podporządkowany funkcji - każdy moduł odpowiada szerokości mieszkania. Fot. Piotr Jasina
Hotel Baltic Palace powstaje u zbiegu Grunwaldzkiej - głównej ulicy nadmorskiej miejscowości i Jana z Kolna. Awangardowa bryła wzbudza zainteresowani wczasowiczów. Trudno się dziwić.

Bogdan Zawodziński, kierownik budowy informuje, że hotel powinien być gotowy na przełomie 2012 i 2013 roku. Wykonawcą jest firma G+P Izomont z Włocławka
- Będzie tu kilka apartamentów oraz 40 pokoi głównie dwuosobowych - tłumaczy. - W sumie będzie tu miejsce dla 100 osób.

Hotel Baltic Palce będzie o wysokim standardzie, 4-gwiazdkowy. Klienci będą mieli do dyspozycji restaurację, bar, centrum konferencyjne, klub nocny, basen oraz centrum SPA.
Kierownik budowy zwraca uwagę na tworzywo.

- To jeden z nielicznych obiektów w Polsce ale i w Europie z giętym szkłem na fasadzie - mówi Zawodziński.

Inwestorem hotelu jest spółka Palace Goździalski i Wspólnicy. Natomiast projekt wykonała warszawska pracownia architektoniczne RE.
Autorzy projektu nie przepadają za hotelami i pensjonatami, które w ostatnim czasie tak często odwołują się do tradycyjnej zabudowy dworków czy pałacyków. Zwracają uwagę na bardzo bogatą tradycję modernistyczną Pomorza, która zwłaszcza w okresie międzywojennym przyniosła wiele awangardowych realizacji.
Hotel bez wątpienia nawiązuje do współczesnej, modernistycznej architektury.

Północna fasada szczególnie przykuwa uwagę. Autor projektu Piotr Michalewicz zapewnia, że jej podział został logicznie podporządkowany funkcji - każdy moduł odpowiada szerokości mieszkania. Białe szkło kryjące wnętrze każdego z modułów, miękko spływa od dachu aż po posadzkę przed hotelem. Tu będzie płynne przejście w nawierzchnię z polerowanego kamienia. Intymności mieszkańców strzec będzie nadruk na szkle, który od strony wewnętrznej obiektu nie powoduje ograniczenia widoczności.

Architekt dodaje, że kolor biały nie jest przypadkowy - jest barwą powszechnie kojarzoną z luksusem, ale też charakteryzuje się największą liczbą odcieni.
Hotel mieści się przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Jana z Kolna. Ul. Jana z Kolna prowadzi do przystanku autobusów i busików Szczecin-Pobierowo-Szczecin, a także do zejścia na plażę. Od hotelu do plaży jest około 100 metrów. Zejście jest łagodne i dostosowane dla niepełnosprawnych, wózków jak i traktorów czy pojazdów WOPR.

 

  • O architektach

RE jest pracownią założoną w 2007 roku w Warszawie przez Piotra Michalewicza i Matusza Tańskiego. Do sukcesów pracowni można zaliczyć między innymi: pierwszą nagrodę w konkursie na wieżowiec Diamond Tower w Międzyzdrojach (2009), trzecią nagrodę w konkursie na Pawilon Polski na Expo w Szanghaju 2008 (Valode et Pistre), pierwszą nagrodę w konkursie na zagopodarowanie suchych doków w Glasgow, UK (2007), czy pierwszą nagrodę w konkursie Cersanitech (2007).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza