Wygrana kadetek Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk w Polanowie

(RES)
Kadetki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk zwyciężyły w ogólnopolskim turnieju siatkówki, który odbył się w Połczynie-Zdroju. Archiwum

Podopieczne Marka Majewskiego zagrały w turnieju, w który wystąpiło piętnaście zespołów. Po zwycięstwach w grupie eliminacyjnej słupszczanki awansowały do finału. W nim pokonały w bezpośrednim spotkaniu o pierwsze miejsce Energetyka Poznań 2:1. W pierwszym secie słupszczanki przegrały 24:26 w dwóch kolejnych były lepsze zwyciężyły 25:14 i 15:9. Piątą pozycję w turnieju wywalczyły zawodniczki Moreny Miastko.

W zmaganiach brały udział trzy zespoły AP Czarni. Drugi zespół był dziewiąty, a trzeci - piętnasty. MVP turnieju została Klaudia Torym.
Skład AP Czarnych: Maria Majewska, Klaudia Torym, Kinga Torym, Weronika Żylińska, Wiktoria Neubauer, Aleksandra Jaworska, Angela Brandimarte, Nikola Jochemczak, Anna Pobłocka, Agnieszka Ziemianowicz.