Wygrana zgodnie z planem. Grupa Sierleccy Czarni – Nysa Kłodzko 100:67 [ZDJĘCIA]

Michał Piątkowski
Tak jak można było przewidzieć przed meczem – tak też się stało. Grupa Sierleccy Czarni pokonali rywali z Kłodzka 100 do 67.

Wyrównana była tak naprawdę tylko pierwsza część gry, kiedy zawodnicy Nysy mieli jeszcze siłę i starali się przeciwstawiać koszykarzom ze Słupska. Z biegiem czasu Czarne Pantery budowały jednak co raz większą przewagę, a druga połowa meczu to już ich pełna dominacja. Dla Czarnych była to kolejna ligowa wygrana na własnym parkiecie. Obecnie jako jedyni w całych pierwszoligowych rozgrywkach nie zaznali smaku porażki w meczach rozgrywanych na własnym obiekcie.

Bardzo dobre zawody rozegrał Piotr Śmigielski, który zdobył 20 punktów. Ponad 10 oczek rzucili też Mikołaj Kurpisz -13 oraz Damian Pieloch i Jakub Musiał po 11. Najskuteczniejszy w ekipie gości był Marcin Kowalski – autor 15 punktów.

Dobrą informacją dla słupskich kibiców jest fakt, iż na boisko po długiej przerwie spowodowanej kontuzją - powrócił Szymon Długosz – podkoszowych Czarnych jest już w pełni sił, co pokazał na parkiecie. W cały meczu rzucił 6 punktów, do których dołożył dwie zbiórki.

W kolejnej ligowej kolejce słupszczanie zagrają z wrocławskim Śląskiem II. Zawodnicy z Kłodzka natomiast o swoje drugie ligowe zwycięstwo powalczą w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem.

Grupa Sierleccy Czarni – Nysa Kłodzko 100:67 (25:22, 25:15, 30:17, 20:13)

Czarni: Musiał 11, Pabian 10, Pieloch 11, Kordalski 8, Śmigielski 20, Długosz 6, Kurpisz 13, Słupiński 8, Przyborowski 7, Kulikowski 4, Kopciński 2

Nysa: Kowalski 15, Krajniewski 14, Dawdo 5, Podejko 5, Ziółko 11, Nowakowski 8, Nowicki 9